Рецепт: Заправка для борщу на зиму

  • Заправка для борщу на зиму
    Рецепт: Заправка для борщу на зиму
  • 1 год. 20 хв.
  • Страва на 2
  • Середній

Часто готуєте борщ? Тоді вам бажано завжди мати під рукою солідний запас заправки для борщу. Залишається лише викласти її в каструлю і трохи проварити з іншими продуктами.


Особливості:
  • 50 хв. |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Заправка для борщу на зиму

Опис рецепту
Корисна інформація:
  • Для заправки беруть або свіжі соковиті помідори, або томатну пасту. Зазвичай влітку варто взяти свіжі овочі. Їх перетирають у пюре і проварюють разом з іншими продуктами. Тільки не забудьте попередньо зняти шкірку, якщо вона груба. Тонку можна залишити. А якщо помідорів немає, або ви просто хочете отримати більш насичений смак, підійде томатна паста.
  • Оцет виконує роль консерванту, але важливо не додавати його занадто багато. Наприклад, у моєму рецепті заправка виходить відчутно кислуватою, але мені такий смак подобається. Не забувайте, що консервантами є також і цукор із сіллю. Тому лити багато оцту не обов’язково. Проваріть заправку і спробуйте її на смак. Якщо вона здається недостатньо кислою, додайте оцет і варіть ще 5–10 хвилин. Так ви зможете точно визначити пропорції. Особливо важливо це в тому разі, якщо ви використовуєте томатну пасту. Вона досить кисла сама по собі.
  • Заправку додавайте в киплячий борщ уже в самому кінці приготування, щоби вона проварилася приблизно 5 хвилин, не довше.
  • Готувати з такою заправкою можна і смачний вегетаріанський борщ, і страву на м’ясному бульйоні. І не забудьте дати борщу настоятися 30–40 хвилин, щоб усі інгредієнти добре просочилися смаком один одного.
  • В Інтернеті можна побачити рецепти, у яких заправку на зиму готують із часником. Я так робити не раджу. Часник при тривалій тепловій обробці (а овочі для заправки варяться близько години), а також під час подальшого зберіганні втрачає свій смак і запах. Як результат — у борщі ви його навіть не відчуєте. Часник завжди використовуйте тільки свіжий і додавайте його в борщ у самому кінці приготування. Тим більше, що цей овоч доступний у свіжому вигляді круглий рік, тому консервувати його не варто.
  • Також капусту краще варити свіжою, а не робити з нею заправку. Так страва буде смачнішою. Отже, основний набір овочів складається з буряка, цибулі, моркви, томатів.
  • До речі, цибулю додавати в заправку теж необов’язково. Можна обійтися без неї, якщо вам не подобається смак свіжообсмаженої цибульки в борщі.
  • Точна кількість заправки буде безпосередньо залежати від соковитості овочів. Якщо вони сухі, вийде менше заправки, якщо насичені вологою — більше.
  • Для тривалого зберігання заправку обов’язково розкладають у банки гарячою, не дозволяючи їй охолонути. Водночас банки і кришки мають бути стерилізованими, як і для будь-якої іншої домашньої консервації. Зберігати банки потрібно в прохолодному місці, у темряві. У місті для цього підійде й комірчина. Якщо заправка ще залишилася до весни, постарайтеся поставити її в холодильник.
  • Цибулю й моркву можна попередньо обсмажити, а потім уже варити разом з усіма іншими овочами і спеціями.
  • Якщо не робити заправку дуже кислою, вона може бути і смачним салатом. Але салат з оцтом уже не можна назвати корисним для шлунка.
Покрокове приготування страви з фото
1

Для такої заправки вам знадобиться буряк, морква, цибуля, томатна паста, сіль, цукор, олія й оцет.

2

Починаємо з подрібнення овочів. Цибулю наріжте четвертинками кілець. Товщина шматочків — близько 5 мм. Дуже тонкими їх робити не потрібно, оскільки цибулі ще належить розм’якнути в процесі теплової обробки.

3

Буряк наріжте тонкою соломкою або натріть на тертці з великими отворами. До речі, буряк для борщу не рекомендується варити в самому бульйоні. Тоді з неї весь колір йде у відвар, і шматочки коренеплоду стають блідими. Тому буряк готують додатково — тушать або запікають.

4

Подрібніть моркву так само, як і буряк.

5

Складіть овочі в каструлю. Додайте всі інші інгредієнти (крім оцту) і перемішайте. Влийте 50 мл води. Трішки води потрібно тільки для початку, щоб овочі не пригоріли. Потім вони почнуть виділяти свій власний сік, якого буде цілком достатньо. Без води овочі потрібно спочатку часто перемішувати, щоб вони не почали підгорати.

6

Поставте каструлю на вогонь — спочатку середній, після закипання слабший. З моменту закипання варіть овочі 50 хвилин. Обов’язково накрийте каструлю кришкою, щоб не випаровувалася волога. Страва має ледь кипіти. Оцет додайте за 10 хвилин до кінця приготування. Він робить овочі жорсткими, через це вони варяться довше. Тому краще додавати кислоту тоді, коли всі інші інгредієнти вже майже готові. Розмішувати нічого не потрібно, нехай овочі спокійно варяться.

7

Залийте овочі рідиною й закатайте в ємності кришками. Залишилося тільки перевернути банки догори дном до повного охолодження, а потім поставити в темне прохолодне місце. Якщо збираєтеся використовувати заправку за 4–5 днів, досить просто розкласти її в чисті банки й поставити в холодильник.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка