Рецепт: Яйця пашот

 • Яйця пашот
  Рецепт: Яйця пашот
 • 25 хв.
 • Страва на 2
 • Легкий
Яйця пашот – класичний французький сніданок. Яйця готуються особливим способом - без шкаралупи, в майже киплячій воді.

Особливості:
 • Варити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Яйця пашот

Опис рецепту
 • Щоб дістати готове яйце з води, використовуйте шумівку чи ложку з отворами. Так зручніше злити залишки води.
 • Яйця повинні бути тільки свіжими, до 3 днів. У них жовток залишається рідким, але не витікає. Чим свіжіше яйце, тим щільніше тримаються разом білкові пластівці. Відповідно, тим простіше буде готувати. Крім того, завдяки короткій тепловій обробці в продукті не повинно бути збудників хвороб. А чим довше зберігаються яйця, тим вищі ризики. Французькі кулінари віддають перевагу яйцям, які були знесені не пізніше ніж за 12 годин до приготування. У супермаркеті знайти такий продукт доволі складно. Найкраще купувати у фермерів на ринку, в якості продукції яких ви впевнені.
 • При використанні старих яєць їх потрібно вилити на дрібне сито. Рідкий білок стече, а той, що залишився, уже не буде розвалюватися в окремі пластівці та залишиться біля жовтка.
 • Перед приготуванням обов’язково ретельно мийте яйця з господарчим милом. Необхідно видалити з поверхні шкаралупи всі мікроорганізми.
 • Спеціально для великих шанувальників приготованих таким способом яєць була вигадана пашотниця. Це невелика шумівка, форма якої повторює форму яйця. Її опускають у гарячу воду та тримають у ній 4 хвилини.
 • Також готують яйця, виливаючи їх у торбинку із змащеного маслом пергаментного паперу чи в поліетиленовий пакет, які опускають у гарячу воду. Ще можна змастити ополоник маслом, влити яйце та опустити в гарячу воду. Проте такий спосіб не ідеальний, оскільки частина білка залишається на стінках пакета чи на ополонику.
 • Сіль у воду не додається. Вона має протилежний до оцтового ефект та протидіє згортанню білка.
 • Оптимальною температурою для приготування яєць пашот вважається 60-80 градусів Цельсія. Цікавий факт: китайці люблять брати з собою яйця на гарячі джерела та варити їх там. Температура джерел - 60 градусів. У результаті виходять яйця, за консистенцією саме як пашот.
 • Саме 4 хвилини – оптимальний час для приготування яєць пашот. Якщо вони варяться менше, то стають дуже рідкими, а якщо довше, то жовток стає густим. Поставте перед собою будильник чи таймер, щоб дотриматися вказаного часу секунда в секунду. Ви здивуєтеся, але навіть декілька секунд можуть призвести до того, що жовток загусне.
 • Яйця пашот можуть подаватися самостійно (тоді їх викладають на тости, як у цьому рецепті) або бути складовою частиною інших страв. Їх використовують для приготування яєць бенедиктин, бульйонів, супів, інших страв.
 • Варити найкраще по одному яйцю, тоді їхню консистенцію простіше контролювати. Більше двох яєць одночасно в каструлі не готують, незалежно від її розміру.
 • Якщо ви готуєте багато яєць, викладайте їх у миску з теплою водою. Тоді вони не застигнуть, поки приготуються інші, і ви зможете подати всі одночасно. Для розігрівання яєць опустіть їх на 20 секунд у гарячу воду, і жовток знову буде рідким.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування нам знадобляться курячі яйця, вода, столовий оцет, а також декілька шматочків (за кількістю яєць) хліба чи багета для подання.

2

Яйце охайно влийте в мисочку. Жовток повинен залишитися цілим. Можна пропустити цей етап та вливати яйця одразу в воду, але мені так готувати простіше. Крім того, це дозволяє перевірити якість кожного яйця і при потребі просто викинути його.

3

Доведіть воду до кипіння, влийте в неї оцет. Оцет, до речі, необов’язковий інгредієнт, але він трохи допомогає білку звертатися. Якщо ви використовуєте оцет, не варіть яйця в алюмінієвій каструлі, адже вона буде оксилюватися.

4

Виставте мінімальне нагрівання. Вода повинна бути гарячою, але не кипіти. Оптимальну температуру визначити легко. Якщо від води йде пар, а на дні з’являються маленькі бульбашки – це саме те, що потрібно. Закрутіть воду за часовою стрілкою, щоб утворився вир.

5

У цей вир влийте яйце. Шматочки білка почнуть розпливатися в різні боки. Охайно підкручуйте воду ложкою, щоб зібрати білок та жовток разом. Так варіть яйце 4 хвилини. Якщо варити його 5 хвилин, консистенція буде щільнішою, а якщо 7 хвилин – ви отримаєте круте яйце. Вода в цей час повинна бути гарячою, але не кипіти, інакше бурління розкидає пластівці білка у всій каструлі.

6

Обережно дістаньте яйце шумівкою, не пошкоджуючи жовток. Якщо шумівки немає, дістаньте яйце звичайною великою ложкою та ополоником, а потім відкладіть на паперову серветку, щоб вона увібрала рідину.

7

Викладіть яйця на обсмажені чи просто трохи підсушені шматочки хліба, посоліть, поперчіть. У такому вигляді яйця пашот і подаються на стіл. Можна також покласти на хліб шматочок ковбаси, твердого чи напівтвердого сиру, трохи зелені.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка