Рецепт: Вершково-грибний соус

  • Вершково-грибний соус
    Рецепт: Вершково-грибний соус
  • 40 хвилин
  • Страва на 4
  • Легкий

Грибний соус за цим рецептом досить низькокалорійний, але при цьому має виражений вершковий смак.



Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Вершково-грибний соус

Опис рецепту
  • Жирність обраних вами вершків для соусу цілком може бути будь-якою (зазвичай використовують вершки жирністю 15–20 %). Необхідна густота однаково досягається завдяки використанню борошна. Його спочатку обов’язково обсмажують на олії, а потім розбавляють гарячою рідиною (в цьому випадку це вершки). Щоправда, я спробував вливати до борошна з маслом холодні вершки, і все вийшло теж чудово.
  • Також для загущення соусу може використовуватися крохмаль. Його готують дещо іншим способом. Для загущення однієї склянки (200–250 мл) рідини досить 1 ст.л. крохмалю без гірки. Розведіть його в рівних пропорціях із холодною водою й тонкою цівкою (або по столовій ложці) влийте в гарячі вершки. Щоби не було грудочок, рідину при цьому потрібно постійно помішувати. Потім прокип’ятіть її на слабкому вогні 3–4 хвилини. Є й інші способи згустити соус. Наприклад, для цього використовують агар-агар, картопляні пластівці, яєчні жовтки й інші продукти. Але найчастіше в побуті використовують саме борошно, рідше крохмаль. На них і зупинимося.
  • Гриби ж для соусу використовуються будь-які. Печериці мають більш ніжний, а білі гриби — насичений смак. Підосичники, лисички, підберезники — усе йде в хід. Заморожені гриби перед обсмажуванням слід попередньо розморозити. Сушені замочуйте в холодній воді на кілька годин, а потім проваріть 30–60 хвилин у тій же воді. У результаті гриби повинні стати м’якими. А вже потім ви можете їх різати, обсмажувати, як і свіжі. До речі, відвар теж може стати при нагоді. Наприклад, на відварі з білих грибів виходить дуже смачний суп.
  • Грибний соус універсальний. Його можна подавати не до якогось певного продукту, а до м’яса, риби, макаронів, каш, овочів. Він смачний навіть зі звичайним хлібом. В густому виді він перетворюється у відмінну намазанку для бутерброда. Французи кажуть, що з таким соусом можна легко з’їсти навіть стару шкіру. З огляду на багаті пізнання цієї нації в сфері кулінарії, можна зробити висновок, що соус із грибів і вершків дійсно смачний. Втім, ви можете переконатися в цьому самі, скориставшись описаним нижче рецептом.
  • Щоб отримати однорідний, без великих шматочків соус, перетріть його в блендері, а потім знову прокип’ятіть 2–3 хвилини. Повторне нагрівання необхідне для того, щоби соус довше зберігався.
  • Урізноманітнити смак соусу можна, проварюючи вершки з різними бульйонами: овочевими, м’ясними, рибними. Також для цього підійде дрібно натертий твердий сир, зелень, сушені трави, оливки, каперси. Усе це допоможе вам щоразу створювати нові соуси на основі всього лише одного рецепта.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для цього рецепта вам будуть потрібні печериці (підійдуть і інші грибочки), вершки, ріпчаста цибуля, олія, масло коров’яче (тільки натуральне), борошно, сіль і перець.

2

Цибулю наріжте дрібними кубиками. Якщо ви збираєтеся перебивати соус до однорідної консистенції, то нарізка може бути й півкільцями. Головне, щоби цибуля стала м’якою. Те ж саме стосується й печериць. Але якщо соус перетирати ви не будете, то нарізуйте інгредієнти дрібними кубиками.

3

Так само подрібніть гриби. Шматочки продуктів не повинні бути великими, так соусом зручніше поливати м’ясо або іншу їжу.

4

Поставте сковороду з рослинною олією на слабкий вогонь. Викладіть цибулю й обсмажуйте її до розм’якшення. Якщо вогонь буде сильним, цибуля може стати золотисто-коричневого кольору. Тоді смак її зміниться, а в цьому випадку це абсолютно зайве. Цибуля має поступово ставати напівпрозорою і розм’якати.

5

Тепер викладіть на сковороду гриби. Вогонь трохи збільште. З печериць почне інтенсивно виділятися рідина. Коли вона випарується, а самі гриби помітно зменшаться і трохи потемніють, зніміть сковороду з вогню. Одна половина соусу готова, пора переходити до наступного етапу.

6

Розтопіть на чистій сковороді вершкове масло. Нагрівання при цьому має бути слабким. Всипте борошно. Помішуючи, обсмажуйте її 1–2 хвилини. Якщо вогонь сильний, масло може навіть підгоріти та спровокувати пожежу. До речі, масло має бути саме натуральним коров’ячим, а не замінником із рослинними жирами.

7

Порціями, приблизно по третій частині всього обсягу, вливайте до борошна вершки. Перемішуйте щоразу, не допускаючи появи грудок. Проваріть вершки 5–10 хвилин на слабкому вогні, помішуючи. Спочатку соус стане дуже густим, а під час подальшого додавання вершків — рідким. Потім, коли він трохи охолоне, то знову трохи загусне якраз до потрібної консистенції. Правильно ввести муку нескладно, але дуже важливо. Адже дійсно якісний соус ніколи не вийде з грудочками.

8

Викладіть до вершків гриби з цибулею. Усе разом протушкувати ще 3–4 хвилини. Цього буде цілком достатньо. У самому кінці приготування всипте сіль і перець. Інші приправи теж допускаються. Якщо соус вийшов дуже густим, це легко виправити. Влийте трохи вершків, молока або навіть води, перемішайте і прогрійте 2–3 хвилини.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка