Рецепт: Варення зі слив

 • Варення зі слив
  Рецепт: Варення зі слив
 • 2 години
 • Страва на 8
 • Середній
Для сливового варення потрібні три речі: ягоди, цукор та бажання отримати смачну домашню заготовку.

Особливості:
 • Варити |
 • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Варення зі слив

Опис рецепту
 • Використовуючи емальований посуд, постійно помішуйте варення, щоб воно не пригоріло. У посуді із нержавіючої сталі, алюмінію варення менше пригоряє, але помішувати його також необхідно. Миска чи таз повинна бути широкою, але не надто високою. Так вода буде швидше випаровуватися. Важливо ретельно вимити посуд перед використанням, щоб на ньому не залишалося навіть найменших забруднень. Мийте миску окропом, содою, господарчим милом. Рідкі мийні засоби краще не використовувати. Вони мають виражений запах, який не одразу зникає з поверхні. Мідні тази раніше були поширені, проте пізніше з’ясувалося, що мідь вбиває вітамін С. Також при взаємодії кислоти з ягід та міді на поверхні посуду з’являється окисел. Тому в мідному посуді готувати варення можна, проте це не ідеальний варіант.
 • Для варення купуйте тільки найстигліші сливи. Можна навіть трохи перестиглі, тільки обов’язково забирайте пошкоджені частини. Якщо ягоди ще нестиглі, в них міститься багато кислоти, вони твердіші. Варити їх доведеться довше, і цукру ви витратите теж більше.
 • При варінні не накривайте посуд кришкою. Пар повинен вільно виходити назовні. Інакше він буде конденсуватися та знову потрапляти до ягід.
 • У деяких рецептах радять використовувати ягоди, цукор та воду. Я не рекомендую так робити. Вода тут абсолютно зайва. По-перше, цукор витягує зі слив досить багато рідини. По-друге, він сам розтає в ній. Із водою варення виходить надто рідким, його доводиться довше прогрівати.
 • Важливо точно вгадати момент, коли варення готове. Недоварене швидше псується, переварене виходить надто густим та з часом оцукрюється. Перевірити готовність легко. Капніть варення на плоске блюдечко. Якщо воно не розтікається, можна знімати таз із вогню. Також можна потерти трохи варення між пальцями. Готовим воно стає тягучим, це добре відчувається на дотик.
 • Варення потрібно розкладати в стерильні банки гарячим. Застигати воно повинне в стерильних умовах. Так можна захистити продукт від псування. Якісно зроблене варення зберігається до 2 років.
 • Після відкривання банки варення потрібно набирати тільки чистою ложкою, інакше воно швидко псується.
 • Цукор - природний консервант, що пригнічує розвиток шкідливих мікроорганізмів. Якщо додати його мало, варення буде пліснявіти. Споживати такий продукт не можна, є ризик отруєння. Пліснява особливо любить водне середовище. Цукор зв’язує воду, перешкоджаючи розвитку грибків.
 • Зацукроване варення викидати не потрібно, його можна зробити цілком їстівним. Для цього варення викладіть у таз, додайте до нього чисту воду (за співвідношенням 3 ст. л. на кожен кілограм варення) і варіть після закипання 5-8 хвилин. Не забувайте постійно помішувати. Потім перекладіть варення у знову вимиті стерилізовані банки, закупорте та зберігайте як зазвичай.
 • Існує рецепт під назвою «варення-п’ятихвилинка». Як ви зрозуміли з цієї назви, головна особливість рецепта – його швидкість. Для цього сливи засипають цукром, додають трохи води та варять 3 рази по 5 хвилин, щоразу доводячи до кипіння та знімаючи миску з вогню на декілька хвилин. Таке варення виходить рідкішим, проте його не потрібно готувати цілий день. Зварили, остудили, й одразу ж можете їсти.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування варення вам знадобляться всього два інгредієнти – сливи та цукор.

2

Сливи розріжте навпіл та дістаньте з них кісточки. Легке відділення кісточки – ознака стиглої ягоди. Якщо вона витягається погано, спробуйте сливки. Можливо, вони будуть не дуже солодкими, тоді до них доведеться додати більше цукру.

3

Якщо вам подобається варення з великими шматочками, залиште половинки сливок. Я віддаю перевагу варенню з одноріднішою консистенцією, тому нарізаю ягоди меншими шматочками – кожну половинку ще на чотири частини. Можна порізати їх ще дрібніше.

4

Посипте сливи цукром, перемішайте. Залиште так на 3-4 години. За цей час цукор розтане, сливи виділять сік. Цієї рідини буде достатньо, щоб почати приготування варення.

5

Проваріть сливи 10 хвилин при слабкому кипінні. Зніміть із вогню, повністю остудіть. На поверхні з’явиться піна, її потрібно обов’язково зняти повністю. У піні містяться речовини, що погіршують смакові якості продукту та скорочують термін придатності.

6

Варення, що застигло, знову проваріть та знову дайте застигнути. Потім повторіть ще раз. У результаті буде 3 цикли нагрівання-застигання. Поступово ваше варення буде густішати та зменшуватися в об’ємі.

7

Готове варення розкладіть у стерилізовані банки, закрутіть кришками. Їсти його ви можете й одразу, й упродовж цілого року, до наступного врожаю слив.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка