Рецепт: Тісто на вареники

 • Тісто на вареники
  Рецепт: Тісто на вареники
 • 50 хв.
 • Страва на 2
 • Середній
Цей рецепт тіста допоможе вам робити завжди найсмачніші вареники.

Особливості:
 • Варити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Тісто на вареники

Опис рецепту
 • Вареничне тісто повинне вийти м’яким, еластичним і не пухким. При розкачуванні воно не стягується та легко стає тонким. Готові вироби з погано вимішаним тістом при варінні розкриваються, а при заморожуванні можуть тріснути. Тісто з надто великою кількістю борошна незручно розкачувати. Навіть якщо ви зробите його тонким, після вирізання кружечків воно знову почне стовщуватися. На зовнішній вигляд вареників це не буде впливати, але на смак помітно вплине. Тому дуже важливо додати саме стільки борошна, щоб його не було надто багато.
 • Для вареників тісто потрібно розкачувати дуже тонко, завтовшки не більше 1-2 мм. Якщо поверхню для розкачування ви присипаєте борошном, намагайтеся вирізати кружечки з мінімальною кількістю відходів. Інакше доведеться ще декілька разів посипати стіл борошном, і в останніх партіях тісто буде твердим.
 • За описаним нижче рецептом тісто виходить універсальним. Його можна використовувати для вареників і з солодкими, і з солоними начинками. Але якщо вам потрібне тісто для якогось солодкого виду начинки, додайте в нього більше цукру (можна з ваніллю). Для солоних начинок цукор можна не додавати взагалі. Також для солодких вареників рекомендується використовувати молоко.
 • Яйце в тісті виконує роль сполучного елемента. Воно скріплює всі інгредієнти, і при варінні вареник не розвалюється. Проте міцне тісто можна приготувати і без яєць. Але для цього рекомендується використовувати борошно з твердих сортів пшениці.
 • Уся рідина (кефір, молоко тощо) перед замішуванням повинна бути прогріта до кімнатної температури. Це ж стосується і яєць. Дістаньте все з холодильника заздалегідь та поставте на стіл. Тепла рідина краще зв’язує клейковину борошна. Як результат – краща еластичність.
 • Вимішаному тісту завжди дозволяйте «відпочити» 20-30 хвилин. У цей час відбувається процес вивільнення клейковини. Такий процес необхідний, інакше тісто не вийде еластичним. Перевірити ступінь еластичності легко. Розкачайте тісто в коло і почекайте декілька хвилин. Якщо воно стягується і зменшується, тісто повинне постояти ще. Можна також просто прищипнути тісто. Якщо після цього форма не змінюється, пора ліпити вареники.
 • Щільно загорнуте в пакет чи плівку тісто може зберігатися в холодильнику не довше, ніж упродовж доби. Заморожувати його необов’язково. Заморожування та розморожування порушує структуру тіста, воно стає липким та вимагає повторного замішування з додаванням борошна. Уже через добу тісто починає темніти і для подальшого застосування стає непридатним.
 • Проста ідея на той випадок, якщо ви приготували надто багато тіста і не знаєте, що робити із залишками. Тонко розкачайте його, наріжте соломкою, і у вас вийде чудова домашня локшина. Із маслом, тертим сиром, томатним соусом, як гарнір вона дуже смачна.
 • Тісто для пісних вареників готується з водою та без яєць, із невеликою кількістю рослинної олії. Таке тісто потрібно вимішувати довше, приблизно хвилин 20. У ньому немає яєць, і тривале вимішування дозволяє зробити його достатньо міцним.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування вареничного тіста підготуйте борошно, молоко, яйце, сіль, цукор і соду. Молоко можна замінити кефіром чи кисляком, якщо потрібно отримати пухкіше тісто.

2

Борошно просійте. Навіть якщо воно було уже просіяне раніше, рекомендується зробити це ще раз. Уся справа в насиченні борошна дрібнесенькими бульбашками повітря, що роблять тісто пухкішим.

3

Перемішайте борошно з сіллю та погашеною оцтом содою.

4

Збийте яйце з цукром.

5

Зробіть у борошні заглиблення. У цю ямку вилийте яйце.

6

Туди ж влийте і молоко.

7

Усе перемішайте та почніть формувати тісто. Воно може бути спочатку липким. Це виправляється додаванням борошна. Підсипайте його потрохи і знову вимішуйте.

8

Як тільки тісто перестане приставати до рук та посуду, додавання борошна припиняйте. Такий підхід дасть вам можливість отримати дуже м’яке тісто. Якщо спочатку всипати надто багато борошна, воно вийде щільним і вареники уже вийдуть несмачними, твердими.

9

Готове тісто накрийте рушничком та залиште на півгодини. Більше часу йому не потрібно. Тут немає дріжджів, яким потрібно бродити в теплі. За півгодини з борошна просто вивільниться більше клейковини. Важливо також не допустити втрати вологи. Тому закривайте тісто вологим рушничком.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка