Рецепти новорічного меню — 2019 Різдвяна кутя Різдво – рецепти страв Глінтвейн Вегетаріанські страви Пісні страви

Рецепт: Тісто на біляші

 • Тісто на біляші
  Рецепт: Тісто на біляші
 • 2 год 40 хв.
 • Страва на 7
 • Середній
Щоб приготувати традиційну татарську страву, назва якій біляші, необхідно зробити тісто з використанням дріжджів. Таке тісто ми часто готуємо на звичайні пиріжки і приготувати його не складно.


Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Тісто на біляші

Опис рецепту
 • Можна не вигадувати з приготуванням тіста, а купити дріжджове заморожене або свіже тісто в магазині. Вибір за вами, але завжди більше радієш тому, що приготував своїми власними руками і з приводу того, що входить до складу тесту і наскільки всі складові свіжі, не доведеться сумніватися.
 • Для основи біляшів можна приготувати різне тісто: опарне або безопарне.
 • Тісто без опари вважається найшвидшим у приготуванні і замішується в один прийом. Тобто ми змішуємо потрібні інгредієнти між собою, а після цього залишаємо готове тісто на годину, щоб воно змогло підійти.
 • Тісто з сумішшю, що називається опара готується в два прийоми, що збільшує аж на годину час приготування страви. У такому випадку спочатку готується і підходить опара, і тільки потім на основі цієї опари замішується тісто, якому теж потрібно буде деякий час постояти, щоб збільшитися в два рази в розмірах. Будь-яку опару варто залишати постояти не менше 40 хвилин. За цей час вона зможе підійти і почати пускати бульбашки, що стане відправним пунктом у приготуванні добротного дріжджового тіста.
 • Бажано, щоб опара вийшла схожою на рідку сметану. Тому додаючи борошно в рідку складову з дріжджами врахуйте, що потрібно підсипати її поступово, тоді легше буде досягти потрібної густоти.
 • Будь-яке тісто з дріжджів при правильному замішуванні збільшується як мінімум в два рази. Для цього, власне, до складу такого тіста і входять дріжджі.
 • Дріжджове тісто - дуже живе тісто. Воно має свій настрій. Тісто трохи вибагливе, тому що від найменшого вітерця може впасти і не захотіти піднятися, а може і взагалі без причин не захотіти підніматися. Тому до процесу підготовки такого тіста потрібно поставитися з усією серйозністю і любов'ю. Готовим вважається те тісто, яке збільшилася в розмірах вдвічі.
 • Щоб тісто точно піднялося, опару важливо робити в теплій воді і з додаванням цукру в неї.
 • І опару, і тісто важливо на час відстоювання (близько години) накрити зверху рушником і заховати в тепле місце. Виберіть досить тепле містечко в вашому домі, або, можна скористатися аерогрилем. Виставити його на низьку температуру і поселити всередину тісто.
 • Легко замішувати подібне тісто в хлібопічці. Це чудо кулінарної техніки для цього і створене. Чаша хлібопічки і відповідна програма подбає про тісто сама, вам залишивши лише функцію надійного помічника.
 • Тісту підійдуть для використання як сухі дріжджі, так і пресовані. Різниці принципової немає.
 • Борошно бажано просіяти, щоб збагатити його киснем, а заодно позбутися непотрібних грудок, сміття та інших речей, які могли потрапити в борошно під час помелу.
 • Дріжджове тісто роблять з яйцями, але я обходжуся і без них. Відмінність лише в тому, що тісто з яйцями в складі буде трохи більш жорстким, тому що яйце зробить його пружним. Щоб воно не стало жорстким через яйця, потрібно додати в нього тільки жовток. Саме білок надає жорсткості тісту. Наведений рецепт тіста без яєць дав на виході м'яке, ніжне і повітряне тісто.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для тіста під біляші нам знадобиться в першу чергу борошно. Його кількість залежить від того, скільки візьме тісто. Знадобиться тепле молоко, яке можна в принципі замінити на воду. Моє молоко виявилося зовсім не жирним, але тісто з ним вийшло чудовим. Обов'язково потрібні дріжджі. Вони можуть бути будь-якими, вибирайте самі з якими вам зручніше працювати. Я віддаю перевагу сухим, тому що з ними менше мороки, і вони швидкодіючі.

2

Насамперед нам потрібно зробити опару. Опара - та частина тесту, в якій змішують дріжджі з рідкою складовою, щоб вони вступили в реакцію і у нас вийшло пишне дріжджове тісто.

3

Для опари нагріємо молоко. Я це робила в мікрохвильовій печі. Просто поставила на одну хвилинку, а потім чекала появи пари над посудом з молоком. Нам не потрібно, щоб воно закипало, нам потрібно просто його нагріти до температури не вище 30 - 35 градусів. Все це можна зробити і на звичайній плиті. З цією метою молоко налийте в горня і нагрівайте до появи пари.

4

У тепле молоко засипаємо дріжджі, після цього - цукор, добре перемішуємо до розчинення.

5

Потім додаємо поступово борошно. Не варто поспішати всипати все борошно, такими діями легко можна перестаратися з кількістю і зіпсувати опару. Нам потрібно довести опару до стану сметани, а також можна порівняти цю консистенцію з тією, яка необхідна для тіста на млинці - досить рідке, але не занадто.

6

Коли ви досягнете потрібного стану опари, накрийте її в мисці рушником, відправте підніматися в тепленьке містечко на хвилин 40, не менше.

7

Коли опара для тіста підніметься і покриється пухирцями, це знак до того, що можна переходити до наступного етапу - замішування тіста.

8

В нашу готову опару висипаємо чайну ложку солі і розтоплене вершкове масло, яке легко можна замінити і на маргарин. Знову ж, масло можна розтопити в мікрохвильовій печі, але не варто в тісто додавати гаряче масло, дайте йому попередньо охолонути, а потім сміливо додавайте.

9

Перемішавши все, почнемо додавати борошно. Його потрібно стільки, щоб тісто перестало бути занадто липким, але в той же час не стало дуже крутим.

10

Коли закінчимо з борошном, відставляємо тісто в той самий теплий куточок під рушник на годину. Тісто обов'язково має збільшитися в розмірах разів зо два.

11

По закінченню цього часу вимішуємо тісто і починаємо ліпити біляші.

Відгуки [0]
Написати відгук
Ваша оцінка