Рецепт: Тісто для пельменів

 • Тісто для пельменів
  Рецепт: Тісто для пельменів
 • 30 хв.
 • Страва на 5
 • Легкий
Тісто для пельменів, напевно, найпростіше з усіх – як за кількістю інгредієнтів, так і за технологією приготування.

Особливості:
 • Збивати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Тісто для пельменів

Опис рецепту
 • Існує багато варіацій пельменного тіста. Насамперед це стосується рідини. Використовують звичайну воду, кефір, молоко, кисляк. Рослинна олія може не додаватися взагалі чи замінюватися вершковим маслом. Існує навіть заварне пельменне тісто. Борошно для нього спочатку заливають окропом та швидко перемішують, а потім додають яйця й інші інгредієнти. Китайці ж взагалі готують тісто з яйцями куріпок та перепілок. Тому тут усе залежить від кулінарної фантазії, а також від набору доступних продуктів. Нижче описаний простий варіант тіста, з яким у вас точно не буде зайвих турбот.
 • Для пельменів тісто потрібно розкачувати тонко, на лист завтовшки 1-2 мм. Вирізати з нього кружечки найзручніше склянкою. Намагайтеся робити це так, щоб залишалося якомога менше обрізків. Чим більше разів розкачується тісто, тим більше потрібно і присипати стіл борошном, що робить тісто твердішим. А для смачних пельменів воно повинне бути еластичним.
 • Ще один варіант – розкачати тісто в ковбаску завтовшки 1,5-2 см, розрізати її на шматочки завтовшки 1,5-2 см. Ці шматочки потрібно злегка обкачати в борошні та розкачати їх на кола. Такий спосіб вимагає трохи більше часу, але багато господинь віддає перевагу саме такому способу приготування пельменів.
 • Якщо у вас залишилося невикористане тісто, загорніть його в поліетилен та поставте в холодильник. Наступного дня дістаньте його та приготуйте нову порцію пельменів. А ще тісто можна розкачати на ковбаски, нарізати шматочками, а потім відварити з них галушки. Вийде цілих дві страви.
 • Але і галушки – далеко не єдине, що можна приготувати з пельменного тіста. Із нього виходять смачні закусочні рогалики із солоними начинками, основа для піци, домашня локшина. Словом, обов’язково візьміть собі цей рецепт на озброєння, навіть якщо готуєте пельмені нечасто.
 • Найкраще розкачувати тісто на спеціальній дошці. Такі дошки для розкачування масивні, не ковзаються при роботі, гарно миються.
 • Чим вищий вміст клейковини в борошні, тим міцнішим та еластичнішим стає тісто. У більшості рецептів готують його тільки з борошна вищого ґатунку. Проте є маленький секрет, що допомагає підвищити міцність тіста. Для цього потрібно змішати порівну борошно вищого та другого ґатунку. Щоб урізноманітнити смак, додають також й інші види борошна – гречане, житнє.
 • Не потрібно робити тісто дуже м’яким. Оскільки для пельменів воно розкачується тонко, то важливо надати йому певної міцності. Інакше в окропі воно може просто розваритися. Яйця в пельменному тісті також необхідні як сполучний елемент. Проте деякі господині стверджують, що готувати пельмені краще на тісті без яєць.
 • Завжди давайте готовому тісту трохи відпочити. Можете перевірити – якщо розкачати його одразу після приготування, воно буде твердим та стягуватися. А відпочиле тісто не стягується та залишається таким, яким ви хочете його зробити.
 • Тепер порада для правильного ліплення. Коли ви кладете всередину кружечка тіста начинку та защипуєте краї, стежте за тим, щоб вони були щільно скріплені. Навіть через дрібні отвори буде витікати сік, а всередину - потрапляти гаряча вода.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для пельменного тіста підготуйте воду, рослинну олію, борошно, яйце та сіль.

2

Готувати тісто можна або в глибокій мисці, або на столі чи широкій дошці. Якщо ви збираєтеся готувати багато тіста, то зручніше все ж таки використовувати широку пласку поверхню. На ній робіть замішування двома руками. Просійте борошно. Навіть якщо воно зберігається у вас уже просіяним, зробіть це ще раз. Справа не тільки в жучках чи грудочках. Після цієї маніпуляції борошно насичується найдрібнішими часточками повітря, що благотворно впливає на еластичність.

3

Яйце збийте з сіллю. Зробіть у гірці борошна заглиблення та вилийте туди яйце. Для невеликої кількості тіста замість усього яйця можна використовувати тільки білок.

4

Додайте воду, соняшникову олію. До речі, олія необов’язкова, її додають для надання тісту більшої еластичності. Замість неї можна просто влити більше води, молока, кефіру.

5

Підсипаючи борошно в рідину, починайте замішування. Чим довше тісто вимішується, тим міцнішим воно стає. Спочатку воно збереться грудочками, а потім розгладиться.

6

Продовжуйте замішування, поки у вас не вийде м’яке тісто. До рук чи столу воно приставати не повинне. Загорніть його в пакет та поставте в холодильник на півгодини. За цей час тісто стане еластичнішим за рахунок клейковини, що вивільнилася. Перед розкачуванням перемішайте тісто ще раз. Як бачите, абсолютно нічого складного в цій справі немає. Усього декілька продуктів, декілька простих етапів приготування, і у вас у руках прекрасне тісто, готове до подальшої роботи.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка