Рецепт: Свинячі реберця

  • Свинячі реберця
    Рецепт: Свинячі реберця
  • 3 години
  • Страва на 2
  • Середній
Запечені свинячі реберця – улюблений продукт для заміського відпочинку та чудова страва, яку можна приготувати в духовці.

Особливості:
  • Випікати |
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Свинячі реберця

Опис рецепту
  • Подавати реберця рекомендується з таким же пивом, із яким їх і готували. Наприклад, якщо ви маринували м’ясо у світлому пиві, то темне уже не підійде. Це необхідно для гармонійного поєднання смаків їжі та напоїв. Крім пива, запивати ребра можна червоним вином, кефіром, ананасовим соком.
  • Запечена свинина обов’язково подається з гарнірами чи соусами. Гарніри можуть бути будь-які – коренеплоди, каші, макаронні вироби. Соуси повинні мати власний яскравий смак, найкраще кисло-солодкий. Реберця подаються з вишневим, гірчичним, сирним, сметанним, журавлинним соусом тощо. Кислі продукти добре поєднуються з жирним м’ясом, допомогають йому краще перетравлюватися та знижують навантаження на шлунок.
  • Якщо м’ясо старе та тверде, використовуйте для маринування щось кисле. Це може бути лимонний сік, яблучний чи винний оцет, вино, кисломолочні продукти. Кислота розм’якшує волокна, роблячи м’язову тканину м’якшою.
  • Експериментируйте з різними маринадами, які дозволять змінювати смак реберець. Для маринування можна використовувати пиво, як в описаному нижче рецепті, мед, ароматні трави, гірчицю, соєвий соус, часник, вино, яблучний оцет. Маринувати реберця потрібно як мінімум 2-3 години.
  • Плануєте виїхати на природу? Тоді заздалегідь замаринуйте ребра та візьміть їх із собою в герметичному пластиковому пакеті. На свіжому повітрі смажте реберця на грилі – вийде неймовірне частування для пікніка.
  • Запікати м’ясо можна не тільки в фользі. Для цього добре підходять чавунні сотейники та інший посуд із товстим дном. У будь-якому випадку у нього повинні бути достатньо високі бортики, щоб рідина не виливалася. Якщо ви запікаєте м’ясо в пакеті, обов’язково зробіть у ньому декілька невеликих отворів. Через них буде виходити повітря, і пакет не розірветься.
  • Вчіться вибирати свинячі ребра правильно. Якщо це лише кістки з тонким шаром м’яса, їх можна використовувати хіба що для супів. Товстий шар жиру – це теж погано, ви ж платите не за жир. Ідеальний варіант – м’ясо з тонкими жировими прошарками.
  • Звичайно, найкраще використовувати охолоджені реберця. Проте інколи їх доводиться і заморозити для тривалого зберігання. У такому випадку потрібно розморожувати їх поступово, в холодильнику, при температурі до +5 градусів. Не розморожуйте м’ясо в теплій воді для пришвидшення процесу – це негативно впливає на його смакові якості. Усе потрібно робити поступово, тоді корисні речовини залишаються всередині шматків.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування цієї страви візьміть свинячі ребра, пиво, ріпчасту цибулю, сіль та перець.

2

Ребра вимийте, розрубайте на шматки. Намагайтеся рубати на шматки однакового розміру, так на тарілці м’ясо виглядає естетичніше. Якщо є зайвий жир – зріжте його. На реберцях не має бути багато жиру, тільки м’ясо, тоді вони стають найсмачнішими. При запіканні все сало перетвориться на рідину, яка буде тільки заважати та псувати смак страви.

3

Підготовлені таким чином реберця натріть сіллю та перцем.

4

Ріпчасту цибулю наріжте напівкільцями. Звичайна біла цибуля гіркіша, а фіолетова – солодша.

5

Для маринування візьміть достатньо глибокий контейнер чи миску. Викладіть на дно шар реберець.

6

Далі покладіть шар цибулі. Якщо реберець багато, зробіть декілька шарів. Але зверху завжди повинна бути цибуля.

7

Залийте реберця пивом, щоб воно повністю вкривало м’ясо. Ребра повинні бути викладені щільно, тоді пива знадобиться мінімальна кількість. Зачекайте декілька хвилин, щоб піна осіла.

8

Поставте на реберця якийсь гніт, наприклад дошку і банку з водою. Якщо такого гніта немає, можна просто закрити контейнер пакетом. Поставте м’ясо маринуватися в холодильник на 3-4 години. Ще краще зробити все ввечері і залишити реберця на всю ніч. Чим довше вони будуть у холодильнику, тим ніжнішими та смачнішими стануть.

9

Викладіть на деко фольгу, складену в два шари. Біля країв зробіть із фольги бортики. Вони будуть утримувати м’ясний сік, який виділяється при запіканні ребер. Коли цей сік потрапляє на деко, він починає підгоряти і неприємно пахнути, та і саме деко потім буде складніше мити. Змастіть фольгу олією. Вона не дасть м’ясу прилипати, поки з нього не почне витоплюватися власний жир. Викладіть ребра без цибулі – вона більше не знадобиться.

10

Запікайте ребра 30 хвилин. Нагрівання виставте на 190 градусів.

11

Переверніть ребра та продовжуйте запікати ще півгодини за такої ж температури. Якщо м’ясо сильно зарум’янюється, накрийте його зверху фольгою та зніміть її приблизно за 20 хвилин до закінчення приготування. Готові ребра вийдуть із красивою ароматною скоринкою. Надлишок жиру ви можете забрати, просякнувши реберця паперовою серветкою.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка