Буряк з чорносливом і горіхами - це своєрідний скарб з вітамінами і мінералами. Як же здорово, що ми маємо можливість готувати цю страву в будь-який час року, тому що інгредієнти доступні нам завжди.
У буряках містяться антиоксиданти, вітаміни і цілий ряд мінеральних речовин в чималій кількості. Дуже важливо те, що відварений буряк не втрачає свої корисні властивості при варінні, а зберігає їх в повному обсязі. До складу цього овоча входить велика кількість клітковини. А вона, як відомо, здатна виводити непотрібні шлаки і токсини з організму і добре впливає на шлунково-кишковий тракт. Лікарі рекомендують людям, що страждають на хронічні запори, вживати буряк щодня як мінімум по сто грам, тому що він здатен замінити аптечні проносні засоби. Жінкам під час менструацій рекомендують їсти якомога більше буряка, оскільки це дозволяє відновлювати втрати крові. При всіх його достоїнствах цей овоч ще й низькокалорійний. А це означає, що їсти страви з буряка можуть люди, які сидять на строгих низькокалорійних дієтах і ті, хто просто стежить за своєю вагою.
Незважаючи на те, що буряк дуже корисний, є категорії людей, яким він протипоказаний. З великою обережністю і в малих кількостях вживають цей овоч при гастриті і підвищеній кислотності шлунка. Оскільки буряк працює як проносне, його не можна вживати при проносі, інакше це ще більше погіршить ситуацію.
Чорнослив багатий вітамінами і дуже корисний для здоров'я. Він, також як і буряк, містить антиоксиданти, виводить непотрібні нам шкідливі речовини з кишечника і налагоджує роботу шлунково-кишкового тракту. У його складі присутній вітамін А і бета-каротин, що сприятливо впливає на зір. Лікарі рекомендують їсти чорнослив при анемії і авітамінозі, а також для підвищення імунітету. Але в той же час в ньому міститься досить багато калорій (близько 230 ккал в 100 гр.). Тому, якщо Ви стежите за своєю фігурою, його потрібно їсти потрохи.
Волоські горіхи дуже і дуже корисні, але для отримання максимальної користі їх необхідно ретельно розжовувати. Ну і не забувайте, що все хороше добре в міру. У день можна з'їсти до 10 горішків максимум, але краще обмежиться 3-5 штучками.
Бачите самі, що буряк з чорносливом і горіхами неймовірно корисна страва. Щоб не псувати його шкідливим майонезом, в даному рецепті, я пропоную заправити буряк сметаною. Вона, на відміну від майонезу, не тільки не шкідлива, а ще й дуже навіть корисна. До складу сметани входить цілий ряд вітамінів і мікроелементів. Тому коли можна замінити майонез на сметану, я завжди віддаю перевагу останній.
Не дивлячись на те що ця страва неймовірно корисна, вона протипоказана людям зі слабким шлунком (бо і буряк, і чорнослив працюють як проносне) і діабетикам (бо страва виходить досить солодким).
Подавати буряк з чорносливом і горіхами можна як для сімейної трапези, так на святковий стіл. І, моя вам порада - готуйте цю страву якомога частіше. Адже вона одночасно і смачна, і корисна, і, порівняно недорога.