Рецепт: Холодна юшка з буряків

  • Холодна юшка з буряків
    Рецепт: Холодна юшка з буряків
  • 50 хв.
  • Страва на 4
  • Легкий
Холодна юшка з буряків – легкий холодний суп, який дуже доречний для спекотного літнього часу. Він не навантажує шлунок, не змушує вас потіти і при цьому містить масу корисних речовин.

Особливості:
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Холодна юшка з буряків

Опис рецепту
  • Холодна юшка з буряків відноситься до тієї ж групи холодних супів, що й окрошка. Проте холодна юшка з буряків завжди готується без м’яса та риби. Для її приготування використовуються тільки овочі, інколи з додаванням грибів. Тому такий суп менш калорійний, порівняно з окрошкою. Проте це стосується лише традиційних рецептів. Зараз у холодну юшку з буряків часто додають і відварене м’ясо, і ковбасу, і різноманітні м’ясні продукти. Виходить практично повноцінний борщ, тільки адаптований для споживання в літній час.
  • Щоб додатково остудити суп, до нього можна окремо подати колений лід у тарілочці. Шматочки льоду повинні бути достатньо дрібними, щоб швидко танути в супі. Оригінальним рішенням буде приготування льоду з бурякового відвару. Тоді воно точно не зробить смак супу менш насиченим.
  • Друга відмінність холодної юшки з буряків від окрошки полягає в тому, що для неї ніколи не використовується квас – ні білий, ні солодкий хлібний. Рідкою основою виступає буряковий відвар, холодний овочевий бульйон, звичайна кип’ячена вода, кефір. У Литві для приготування холодних супів випускають спеціальний кефір підвищеної жирності. У суп на основі кефіру додавати сметану необов’язково. Молочні продукти роблять смак страви м’якшим, підвищують її калорійність та харчову цінність.
  • Вегетаріанцям сподобається рецепт із водою чи овочевим бульйоном для рідкої основи. Щоб урізноманітнити смак, у суп можна додати побільше зелені, ароматні трави. Якщо любите гостроту, додайте тертий хрін. Він просто чудово поєднується за смаком із буряком.
  • Картопля може або додаватися в суп, або відварюватися в мундирі та подаватися окремо як гарнір. Другий спосіб поширений у Литві, де є свій рецепт холодної юшки з буряком під назвою «шалтибарщай». Таким чином нерідко подають холодний суп і білоруси.
  • Такі ж справи і з вареними яйцями. Їх або кришать у суп, або викладають у тарілку половинками чи четвертинками при поданні.
  • Щоб смак холодної юшки з буряків розкрився повною мірою, перед поданням потрібно дати їй настоятися в холодильнику хоча б годину, а краще декілька.
  • Буряк для супу можна відварювати чи запікати, а також використовувати маринованні коренеплоди. Запікати буряк дуже просто. Потрібно ретельно його вимити, обсушити та загорнути в двошарову фольгу. Потім коренеплід запікається при температурі 200 градусів. Час приготування залежить від розміру буряка, в середньому це 1-1,5 години.
  • Вибирайте буряк із щільною структурою, червоною рівною шкіркою без пошкоджень. Коренеплід не повинен бути надто великим. «Гіганти» зазвичай несмачні та тверді.
  • Холодна юшка з буряків повинна завжди стояти в холодильнику і не перебувати довгий час при кімнатній температурі. Інакше можуть початися процеси бродіння, і суп буде зіпсований. Адже це літня страва, а висока температура швидко скорочує терміни зберігання.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування холодної юшки з буряків знадобиться буряк, свіжі огірки, яйця, картопля, зелень, сметана, холодна кип’ячена вода, сіль та чорний мелений перець.

2

Буряк вимийте, повністю залийте холодною водою. Варіть при слабкому кипінні до розм’якшення коренеплода. Готовність перевірити легко – проштрикніть буряк ножем. Якщо ніж легко проходить наскрізь, зніміть буряк із вогню, злийте воду та залиште застигати. Відварити буряк краще заздалегідь, оскільки застигає він довго. Чим більший коренеплід, тим більше часу знадобиться для цього.

3

Застиглий коренеплід очистіть і натріть на великій тертці. Для цього краще використовувати пластикову обробну дошку. Її набагато легше відмити від яскравого бурякового соку, ніж дерев’яну.

4

Відварені круто яйця (10 хвилин після закипання) подрібніть.

5

Картоплю відваріть до готовності, розтовчіть на пюре.

6

Огірки наріжте тонкою соломкою чи нашаткуйте четвертинками (огірки розрізати на чотири частини уздовж, а потім дрібно впоперек). Перед нарізанням спробуйте овочі на гіркість. Якщо вони гірчать, зніміть із них шкірку.

7

З’єднайте огірки, картоплю, яйця. Додайте сіль та чорний мелений перець, перемішайте. Усі інгредієнти більше не будуть термічно оброблюватися, тому користуйтеся тільки чистим посудом. Це важливо і для вашого здоров’я, і для часу зберігання супу.

8

Додайте натертий буряк і перемішайте ще раз.

9

Влийте 700 мл холодної кип’яченої води. Як сказано у порадах вище, воду можна замінити кефіром. Це уже справа смаку, жодних конкретних правил тут немає.

10

Додайте сметану, перемішайте. На смак додайте ще солі, перцю. Якщо хочете надати супу кислішого смаку, влийте в нього трохи лимонного соку.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка