Рецепт: Суп з нутом

  • Суп з нутом
    Рецепт: Суп з нутом
  • 2 год 20 хв.
  • Страва на 4
  • Середній
З нутом можна приготувати як дієтичний, так і ситний суп з м'ясними продуктами. Ця бобова культура відрізняється прекрасними смаковими якостями і дуже корисна для організму.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Суп з нутом

Опис рецепту
  • Є два варіанти приготування нуту. Перший - спочатку замочувати 6 годин, потім варити 30-40 хвилин. Другий - спочатку варити 10 хвилин при сильному кипінні, потім ще 1 годину при слабкому нагріванні. Я рекомендую перший варіант, який простіший і допомагає заощадити час. У деяких рецептах радять додавати в воду соду, щоб скоротити час замочування. Але краще цього не робити. Сода порушує природний процес розм'якшення і може залишити неприємний присмак. Старий нут іноді замочують на 12-24 годин. Але в такому випадку потрібно міняти воду кожні 6-8 годин. В іншому випадку бобові можуть почати киснути.
  • Якщо ви не знаєте точно, скільки буде варитися ваш нут, краще приготуйте його окремо і додайте в суп приблизно за 10-15 хвилин до завершення готування.
  • Готувати суп з нуту, як і гороховий, можна по найрізноманітнішим рецептам. Це і пісний суп з овочами, перша страва з яловичиною, свининою, бараниною і т.д. Нут добре поєднується з помідорами або томатною пастою, баклажанами, солодким перцем, фрикадельками, часником.
  • Для супу по-марокканськи потрібно обсмажити на оливковій (можна і на соняшниковій) олії цибулю і селеру до середнього розм'якшення, далі додати овочевий бульйон, кмин, подрібнені помідори, мелений чорний перець і попередньо відварений нут. Все разом проварити 8-10 хвилин. Додати лимонний сік, спеції, сіль і потримати на вогні ще 2 хвилини. Подавати з коржами. У тарілку прийнято класти зелень і лимонну цедру.
  • Вибирайте нут з рівними, гладкими, однаковими за розміром горошинами. Білий наліт на них свідчить про неправильне зберігання. Якщо купуєте продукцію в герметичній упаковці, не забувайте подивитися термін придатності. Якщо ж купуєте нут на вагу, обов'язково понюхайте його. Ви повинні відчути тільки легкий аромат, що нагадує баранину. За цей запах даний вид бобової культури і отримав в народі назву «баранячий горох».
  • Як і інші страви з «баранячого гороху», суп є цінним джерелом білків, заліза, фосфору, і цілого ряду амінокислот. Шкідливим він може бути при подагрі, проблемах з травленням, порушеннях кровообігу, виразці. Після вживання супу бажано їсти через 4 години або пізніше, щоб «важкі» бобові встигли перетравитися.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для супу вам знадобиться нут, яловичина, морква, цибуля, томатна паста, чорний перець горошком, лавровий лист, сіль і спеції.

2

Нут спочатку слід ретельно перебрати. Можливо, в ньому попадуться камінчики, різне сміття. Все це слід видалити. Як і добре відомий нам звичайний горох, ці бобові замочують. Але якщо для гороху потрібно приблизно 12 годин замочування, то нуту достатньо 6 годин. Залийте його холодною чистою водою, обсяг якої в 2-3 рази більший від об’єму самих бобових (нут при замочуванні істотно збільшується в розмірі). Залиште на зазначений час, після чого промийте нут свіжою чистою водою. Тепер він повністю готовий до теплової обробки.

3

Яловичину залийте холодною водою і варіть до готовності (в залежності від віку тварини, це буде 1-1,5 години) з чорним перцем горошком. У мене в цьому рецепті використовується шматок свіжого філе, яке стає досить м'яким вже через годину. Обов'язково знімайте піну, яка з'являється на поверхні води. У ній містяться шлаки, що виділяються м'ясом при тепловій обробці. У країнах Сходу замість яловичини часто використовують баранину, а європейці нерідко заміняють її свининою.

4

Моркву і цибулю подрібніть у вигляді кубиків. Можна вибрати і інші форми нарізки. Але коли шматочки овочів мають приблизно однаковий розмір в порівнянні з нутом, це виглядає більш естетично.

5

Готову яловичину подрібніть до кубиків такого розміру, щоб м'ясо було зручно набирати ложкою.

6

У бульйон викладіть нут (зі злитою водою, в якій він вимочувався) і варіть 20 хвилин.

7

Додайте цибулю, моркву і проваріть ще 15 хвилин.

8

Додайте томатну пасту і м'ясо, перемішайте. Спробуйте суп на кислинку. Якщо він здається вам занадто кислим, додайте трохи цукру.

9

Також додайте і лавровий лист. Варіть ще 5-10 хвилин. Нут до цього часу вже повинен розм’якнути. В іншому випадку потримайте суп на вогні ще кілька хвилин. Можна просто відварити нут до готовності, окремо від усіх інших продуктів, а потім додати в суп на цьому етапі. Такий варіант добре підходить в тому випадку, якщо ви не знаєте точно, скільки буде варитися «баранячий горох». Багато що тут залежить від конкретного виробника і партії. Один горох вариться півгодини, а другий в 2-3 рази довше.

10

Посоліть, додайте перець та інші спеції за смаком. Зніміть каструлю з вогню, дістаньте лавровий лист. Тепер залишилося лише настояти суп під кришкою 10-15 хвилин, і можна подавати його на стіл. При подачі всипте в тарілку подрібнену зелень. Оскільки цей суп з томатом, сметана буде цілком доречна як доповнення до нього.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка