Рецепт: Соус барбекю

  • Соус барбекю
    Рецепт: Соус барбекю
  • 40 хв
  • Страва на 100
  • Середній


Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Соус барбекю

Опис рецепту

Соус барбекю — один з найпопулярніших у світі. Йому притаманний помірно гострий, помірно кислий, проте яскраво виражений смак. Я завжди кажу, що хороший соус врятує будь-яку страву. І справді. В нашому повсякденному житті ми часто готуємо страви з м’яса. І буває так, що все дуже смачно, але чогось ніби то не вистарчає. Авжеж, яке ж м’ясо без соусу.

Так, це правда. М’ясо із соусом смакує куди краще. Крім того, соус завжди додає страві певної особливості. Збагачує її та на наділяє певним відтінком. Тому я стараюся завжди мати на господарстві кілька видів соусів якими можна заправити салат подати до м’яса чи риби. Що стосується соусу барбекю, то цей соус ідеально підходить до м’яса гриль. Це власне основоположне його призначення, для м’яса приготованого на вогнищі. Ну не варто випускати з виду і овочі гриль, до яких його теж можна застосувати.

Зготований на основі томату, заправлений прянощами та пахучими овочами соус буде дуже хорошим доповненням до страви. На сьогоднішній день безліч популярних соусів можна придбати на прилавках магазинів. Проте, знаючи рецепт, його можна зготувати в дома. Домашній він завжди смачніший та корисніший. Крім того порцію можна приготувати більшу і тримати в холодильнику про всяк запас або розкласти в банки та простерилізувати для більш тривалого зберігання.

Хоч це барбекю, і сама назва багато чого нам дає зрозуміти, я часо його використовую як додаток до м’ясної нарізки. Особливо в період зимових свят, коли можна подавати йогл до копченого м’яса шинки, запеченої домашньої ковбаси, шпондерка. Такий соус ідеально виправить ситуацію коли у вас на вечерю магазинні сосиски. Якщо зготувати їх на сковорідці гриль, то ваша страва буде досить гідно виглядати разом із соусом барбекю. Також смакуватиме цей соус до грилевих ковбасок чи мюнхенських сосисок.

Замість бальзамічного оцту можна використати винний або яблучний оцет або сухе біле вино.

Часто в приготуванні страв, ми відступаємо від класичного рецепта приготування блюда. Наш випадок не є виключенням. Кожен по різному та на власний смак додає і інші спеції. Тому якщо ви бачити доцільним додати ще щось то дійте на власний розсуд. Наприклад, гострі спеції: каєнський перець, перець чілі.

Кроки приготування рецепту з фото
1

Тож, давайте приступимо до приготування. Як і багато інших страв, наш соус готується за участі цибулі. Дрібно нарізаємо кубиками одну цибулину. Я використовую звичайну білу ріпчату цибулю, проте дехто надає перевагу цибулі шалот.

2

Через прес пропускаємо часник. Його також можна потерти чи нарізати слайсами. Всеодно під час варіння він розчиниться в загальній масі

3

Цибулю та часник викладаємо на сковорідку. Додаємо декілька ложок оливкової олії. У даному рецепті використовуємо саме оливкову олію, вона надасть особливого смаку та аромату. Ставимо на вогонь та тушкуємо на невеликому вогні поки загальна маса не стане мякою, а цибуля - прозорою на вигляд.

4

Необхідно обрати правильний посуд, щоб уникнути труднощів під час приготування страви. Важливо, щоб соус не пригорав до дна каструлі, тому треба обирати з товстим дном. У каструлю з товстим дном наливаємо томатний сік. Я використовую домашнього приготування. Додаємо томатну пасту та протушковану цибулю з часником. Все разом доводимо до кипіння та варимо на маленькому вогні приблизно двадцять хвилин, періодично помішуючи.

5

Готуємо далі. Змішуємо в одній посудині соус бальзамний, гірчицю та паприку. Додаємо сіль та перець. Ретельно перемішуємо, щоб не залишилося грудочок. Я додаю гірчицю-порошок, але можна використати і пастоподібну.

6

Охолоджуємо соус та подаємо до страви. Решту зберігаємо у холодильнику.
Соус вдався потрібної консистенції, з вираженим смаком та яскравий на вигляд. Сподіваюсь він приємно вас здивує та підкреслить смак ваших страв. Вдалого приготування та гарного настрою! смачного!

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка