Рецепт: Листкове тісто

  • Листкове тісто
    Рецепт: Листкове тісто
  • 2 год. 30 хв.
  • середній

А ви досі купуєте вже готове заморожене листкове тісто в магазині? Тоді прийшов час навчитися робити його самостійно в себе вдома.Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Листкове тісто

Опис рецепту

Приготувати листкове тісто самому не так уже і складно. Необхідно лише зробити його один раз і ви назавжди забудете про листкове тісто з магазину. Адже домашнє завжди краще. До того ж його можна заготовити відразу багато й заморозити, розділивши на кілька частин. А потім, при необхідності, розморожувати й готувати з нього смачненькі страви.

У морозильній камері листкове тісто добре зберігається до 6-ти місяців. Розморожувати його потрібно лише в холодильнику й ніяк інакше. Якщо ж Ви плануєте використовувати все тісто за 2–3 дні, тоді заморожувати його не варто. Упродовж цього часу воно прекрасно зберігається й у холодильнику.

Для цього виду тіста застосовують борошно лише вищого сорту. А щоб випічка з нього виходила пишною, борошно насичують киснем за допомогою пересіву через сито кілька разів.

Найчастіше для листкового тіста використовують холодну питну воду, але, іноді, для покращення смакових якостей майбутньої випічки її замінюють молочком. Смак такого тіста, звичайно ж, покращується, але на еластичності це погано позначається. Як варіант, можна змішувати молочко і водичку в рівних кількостях. Але пам’ятайте - уся рідина має бути холодною.

У представленому рецепті я застосувала вершковий маргарин, але також його можна замінити й на вершкове масло. Це буде навіть краще. Не важливо, будете використовувати ви маргарин або маслечко, головне щоби цей продукт був холодним, але не замороженим. В іншому випадку вам буде важкувато розкачувати тісто, а його шари будуть постійно рватися, чого допустити ніяк не можна.

Різати листкове тісто необхідно добре заточеним ножем, інакше його краї помнуться і випічка буде не такою пишною, якою б вона могла бути.

Перед випіканням виробів із листкового тіста його рекомендують проколоти гострим предметом у декількох місцях. Через ці проколи буде виходити непотрібна водяна пара, випічка не буде здуватися і, як наслідок, залишиться рівною.

Випікають листкове тісто за 220-градусної температури. Водночас деко змащувати будь-яким додатковим жиром немає необхідності, оскільки тісто містить у собі достатньо жиру, щоби не прилипати до форми. Залежно від уподобань господині, деко злегка присипають борошном або застеляють пергаментом.


Покрокове приготування страви з фото

1

Для того щоб зробити домашнє листкове тісто, нам знадобиться мінімум простеньких і всім доступних продуктів: борошно пшеничне, вершковий маргарин, куряче яйце, звичайна питна вода, трохи оцту й солі. Із вказаної кількості продуктів вихід готового тіста становить приблизно 550–600 гр.

2

Половину зазначеної норми борошна просійте на стіл. Ідеальний варіант — просіяти її двічі. Це дозволить борошну гарненько насититися киснем, у наслідок чого наше тісто буде пишнішим.

3

У тарілочку або маленьку мисочку розколіть куряче яйце, влийте холодної води, оцту і всипте дрібку солі. Збийте все вилочкою.

4

Починайте замішувати тісто. Треба всипати до рідких компонентів потроху борошна й щоразу ретельно перемішувати ложкою або виделкою.

5

Коли тісто стане густуватим, перемістіть його на стіл із борошном і продовжуйте замішувати там. У готовому вигляді тісто не повинно бути липким. Готове тісто відкладіть у сторону.

6

Тепер займемося другим маргариновим тістом. Охолоджений (але не заморожений) маргарин поріжте ножем на чистому столі.

7

Зверху просійте залишки борошна й замісіть жирне тісто руками. Занадто довго його місити не треба, достатньо зліпити все в купу.

8

З першого тіста треба розкачати тонке коло.

9

У центр кола кладемо маргаринове тісто і складаємо перше тісто подібно до конверта.

10

Одержаний конвертик розгортаємо. Але тут є деякі нюанси. Розгортати його потрібно, не виходячи за краї, оскільки так буде порушена його текстура, чого краще не допускати. А також пам’ятайте, що листкове тісто розкачують завжди лише в одному напрямі — від себе й під час усього розкачування натиск на качалку має бути однаковим.

11

Розкачане тісто складаємо в кілька разів і кладемо в холодильник на півгодинки, попередньо поклавши його в пакет або загорнувши в харчову плівку.

12

Після закінчення зазначеного часу, дістаємо наше тесто й повторюємо процедуру його розкачування, після чого тісто знову поміщаємо на холод, але в цей раз достатньо буде і двадцяти хвилин. Повторити таку процедуру потрібно буде ще декілька разів.

13

Коли ви повторите процедуру розкачування кілька разів, листкове тісто буде повністю готове й можна приступати до виготовлення випічки з нього. Якщо ж ви поки не збираєтеся з нього щось готувати, приберіть його в морозилку або холодильник до того часу, поки воно вам не знадобитися.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка