Савоярді є дуже популярним печивом у багатьох країнах світу. Мало того, що його подають до чаю, так ще це печиво застосовують для готування смачних десертів. Також бісквітне печиво дають їсти навіть маленьким діткам із незміцнілими зубками, оскільки воно набагато м’якше навіть за звичайне галетне.
У печива «савоярді» є ще й інша назва — «дамські пальчики». Таку назву воно отримало завдяки своїй витягнутій формі, яка й нагадує дамські пальчики.
Для виготовлення савоярді, білки яєць повинні бути охолодженими. А щоби вони збилися максимально швидко, збивати їх потрібно із сіллю за допомогою міксера на маленькій швидкості до значного збільшення в обсязі. Після цього до отриманої білої маси всипають цукор і продовжують збивати, переключивши міксер на найбільшу швидкість, до міцних стійких піків.
Перевірити збилися білки чи ні дуже просто. Для цього необхідно трохи нахилити посудину, якщо білкова маса залишається нерухомою — білки збиті. А якщо ж вони починають стікати в сторону нахилу, тоді необхідно продовжити їхнє збивання.
Деякі кулінари додають у бісквітне тісто алкогольні напої: віскі, коньяк, горілку. Таке печиво має більш щільну структуру, але смак у нього чудовий. Також за бажанням у бісквітне тісто можна підсипати й сухі добавки (крохмаль, розпушувач тіста, какао-порошок, терту лимонну цедру). Змішувати такі добавки необхідно з початку із борошном, а вже потім усі сухі складові всипають до збитих яєць.
І запам’ятайте, дуже важливо, щоби печиво було сухим. Якщо воно вийшло дуже вже м’яким, його необхідно ще підсушити. Зробити це можна, відправивши лист із печивом ще на якийсь час у духовку або ж просто залишити його на столі, ні чим не прикриваючи.
Для тих господинь, які не хочуть возитися з кондитерським мішком для формування бісквітного печива є дуже простий спосіб його приготування. Для цього тісто робиться звичайним способом, після чого його виливають тонким шаром на деко з пергаментом і випікають у розігрітій духовці до готовності. З випеченого бісквіта нарізають довгасте печиво. Потім, у разі потреби, його можна ще трішки підсушити в духовці.
У десертах савоярді прекрасно вбирає в себе рідкі просочення й негусті креми.
Бісквітне печиво можна назвати ідеальним десертом, оскільки воно зовсім не містить жирів. Та й калорій у ньому зовсім мало, що є дуже важливим фактором для людей, які стежать за своєю вагою.
Готувати савоярді можна великими порціями, оскільки воно досить довгий час може зберігатися у свіжому вигляді.
Подавати бісквітне печиво можна як до чаю, кави, так і до молочка.