Щоби заощадити час, скористайтеся вже готовими бобовими. Ви точно без зусиль знайдете їх у будь-якому магазині. Але якщо у вас є своя червона квасоля, її потрібно спочатку відварити. Для цього бобові замочують на цілу ніч у холодній воді, а потім варять уже у свіжій воді до готовності. Варити їх можна й не замочуючи перед тим, ось тільки часу ви витратите помітно більше. Краще вже зробити таку попередню підготовку.
Червона квасоля в порівнянні з білою має трохи більш щільну структуру, що відчувається під час пережовування. Це можна помітити й у банці — біла частіше розвалюється, тріскається. У салаті це виглядає не дуже естетично. Калорійність червоних бобів приблизно в три рази вища, ніж у їхньої білої «сестри». Якщо білу квасолю використовують в основному для супів, то червону — для гарнірів і салатів. Завдяки яскравому кольору вона робить страви більш апетитними.
Тепер поговоримо трохи про поєднання продуктів. Квасоля містить багато вуглеводів, тому в салаті вона погано поєднується із виробами з борошна, картоплею. Солодку кукурудзу або зелений горошок додають, але в невеликих кількостях. Зате її можна без проблем поєднувати з копченими, вареними, печеними м’ясними виробами, оселедцем, овочами, грибами, рисом, сиром, сухариками. Як бачите, обмежень практично немає. Хочете отримати салат, який може бути ситною другою стравою? Тоді змішайте квасолю з омлетом, копченою куркою, беконом. Бажаєте менш калорійну страву? Допоможуть овочі. Комбінуйте з бобовими різні продуктами, і тоді кожен раз будете отримувати саме те, що вам потрібно. Наприклад, мені дуже подобається салат зі шматочками оселедця, цибулею й маринованими огірками. Хоча для шлунка таке поєднання, мабуть, не дуже корисне.
Для заправки використовуємо звичайну пісну олію, майонез, йогурт. Я віддаю перевагу заправкам на основі рослинної олії. Вони не приховують колір і смак окремих інгредієнтів, як майонез. А лимонний сік допоможе шлунку переварити боби.
Покрокове приготування страви з фото
1
Для салату вам потрібно підготувати червону квасолю, сухарики, солоні або мариновані огірки, цибулю ріпчасту білу або фіолетову, яйця курячі, зелень (будь-яку, у тому числі й сушену), сіль, перець, олію й оцет. Звичайний столовий оцет має різкий смак, а винний або яблучний — більш м’який. Прийміть це до уваги, коли будете підбирати інгредієнти. Мені, наприклад, тут більше подобається гострий оцтовий смак.
2
Цибулю наріжте кубиками. Залийте її окропом і додайте звичайний столовий оцет, перемішайте. Залиште цибулю маринуватися на 15–20 хвилин. Це відмінний спосіб для отримання м’якої цибулі без гострого смаку. За таким рецептом можете готувати її і для шашлику — кислуватий смак відмінно поєднується з м’ясом. Після маринування злийте всю рідину з цибулі.
3
Огірки наріжте кубиками. Дуже бажано, щоб овочі були пружними, без пустот всередині. Так їх і нарізати простіше, і вигляд у них трохи кращий. Сік, що виділився, злийте. Заздалегідь перевірте, чи не занадто вони солоні. У такому випадку краще залити їх холодною водою на добу. Так зайва сіль виділиться з огірка і він буде мати більш м’який смак. Для прискорення процесу овоч проколіть у декількох місцях. Влітку використовуйте побільше свіжих овочів: огірки, помідори, солодкий перець.
4
Яйця, відварені круто, наріжте кубиком. Процес цей нескладний, але й тут можна взяти до уваги кілька порад. Щоби яйця добре чистилися і частина білка не залишалася на шкаралупі, у воду додавайте сіль. Готові яйця відразу перекладайте в холодну воду, поки вони не охолонуть. І не забувайте, що довше 8–10 хвилин варити їх не варто. А якщо варити яйця 20 хвилин і довше, то вони вже стають шкідливими для здоров’я. Так що не забувайте про каструльку на плиті.
5
Зберіть разом усі подрібнені інгредієнти. Не забудьте про зелень і квасолю. Якщо вона консервована, потрібно її промити. Квасоля зберігається в густому маринаді, який у салаті не потрібен. Викладіть бобові на друшляк і потримайте під струменем холодної води, а потім дайте їй стекти. Додайте сіль і перець. Враховуйте, що в салаті вже є солоні огірки.
6
Влийте рослинну олію, оцет і все перемішайте. Заправку можна урізноманітнити, додавши до неї соєвий або томатний соус, ароматні трави. Цікаво, що тільки в країнах колишнього СРСР дуже люблять заправляти салати (навіть і з важкими для шлунка бобовими) майонезом. На Заході вважають, що краще підходить заправка з рослинної олії.
7
Останніми додайте сухарики і знову перемішайте. Так потрібно для того, щоби вони не встигли розмокнути й залишилися хрусткими під час подачі. Сухарики в мене власного виробництва — нарізаний кубиками й підсушений у духовці батон. Але ви можете використовувати будь-які. Я б не радив додавати в салат сухарики з різною «хімією», оскільки вони перебивають природний смак інших інгредієнтів.