Рецепт: Ризото з морепродуктів

  • Ризото з морепродуктів
    Рецепт: Ризото з морепродуктів
  • 35 хв.
  • Страва на 6
  • Середній
Слово «ризото» завжди було актуальним. Багато хто хвалив, інші не розуміли його, але, приготувавши одного разу цю страву, я опинилася серед тих, хто обожнює таке приготування рису. Одразу скажу, що такий рецепт не дасть вам нудьгувати чи відволіктися на сторонні предмети або на людей.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |
  • Смажити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Ризото з морепродуктів

Опис рецепту
  • Тому ви повинні залишатися на кухні на самоті та повністю віддатися процесу приготування цієї італійської розкоші. Дітей, чоловіків чи дружин, собак та суп на другій конфорці в цей момент спустіть з очей. Ризото в цьому плані достатньо егоїстичне, уся увага приділяється приготуванню. Головне правило у приготуванні ризото — це постійно перемішувати рис. Він повинен просочуватися та нагріватися рівномірно, щоб не трапилося так, що нижній шар готовий, а верхній ще твердий.
  • Для наших співвітчизників ризото виглядає як рисова каша, але це не зовсім так. Завдяки особливостям приготування італійської рисової страви рис виділяє велику кількість крохмалю та за його допомогою склеюються зерна, утворюючи подобу каші.
  • Тому ризото – це не розсипчастий рис, а трохи рідка клейка рисова маса. Готовність ризото досвідчені кухарі перевіряють постукуючи по дну тарілки. Вважається ідеальним те ризото, яке при ударі “здригається” хвилею. Якщо ваше ризото має таку консистенцію, при якій каша повільно стікає з тарілки, то вважайте, що ви досягнули ідеального результату.
  • Щоб досягнути такого результату, потрібно дотримуватися головного правила, яке передбачає не звичайне варіння рису в рідині згідно з пропорцією 1:2, а поступове вбирання рідини в зерна рису. Не можна залити рис бульйоном та займатися своїми справами. У такому випадку рисова каша забезпечена, але точно не ризото. Для цього «хитрого звіра» бульйон потрібно додавати невеликими порціями та постійно помішувати, щоб бульйон рівномірно вбирався, а рис — прогрівався.
  • Для італійської страви без вина не обійтися. Цей напій надасть кислинки та цікавого ледве помітного присмаку. Додавати вино потрібно перед бульйоном.
  • Що найбільше мені сподобалося в приготуванні, так це те, що з рису не потрібно вимивати крохмаль. Одразу з пачки висипають рис на сковорідку. Це значно заощаджує час та позбавляє неулюбленого заняття.
  • Рис для будь-якого ризото потрібно брати круглозернистий. Жодні пропарені та довгі зерна не підійдуть для цієї страви. У такому «круглому» рисі міститься багато крохмалю, який у ризото необхідний.
  • Замість коктейлю з морепродуктів ваш вибір може зупинитися на окремих морських мешканцях, наприклад тигрових креветках. Чудово в ризото виглядатимуть мідії в мушлях.
  • Якщо ваші морські продукти не зі свіжого вилову, то наполегливо рекомендую їх розморозити перед додаванням у рис та злити зайву рідину. Якщо їх занурити замороженими, то це збільшить процес їхнього приготування, додасть непотрібної рідини та вплине на остаточний смак цих продуктів.
  • Для посилення смаку морепродукти перед тим, як додати їх у майже готове ризото, можна обсмажити на окремій сковорідці.
  • Часник для такої страви не ріжуть, а вичавлюють за допомогою ножа чи якогось іншого зручного знаряддя. У розчавленому вигляді він не почне пригоряти, і з готової страви його можна буде легко забрати.
  • Бульйон можна вибрати практично будь-який — і рибний, і овочевий. Так само підійде і м’ясний, проте курячий стане ідеальним варіантом. Краще, якщо він буде самостійно приготовлений, але бульйон із кубиків також підійде для домашнього ризото.
  • Рис у правильному ризото не повинен зваритися повністю. Італійці варять пасту, яка нашим людям може здатися сируватою. Ось рис також повинен бути на межі між приготовленим та твердуватим. Розумію, що цю межу легко перейти, але для цього не зовсім готового варіанта потрібно тримати рис на плиті не більше ніж 25 хвилин та завжди пробувати, щоб не пропустити цієї золотої середини.
  • Подавати ризото необхідно на теплій тарілці з лимончиком та келихом білого сухого вина.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для печива кураб’є вам знадобиться лише декілька інгредієнтів: вершкове масло, цукор (звичайний пісок та ванільний), борошно і варення (джем).

2

Вершкове масло заздалегідь залиште розм’якнути при кімнатній температурі. Коли воно стане м’яким, перетріть його з цукром. Намагайтеся зробити так, щоб цукор був рівномірно розподілений у маслі, це впливає на консистенцію тіста. Масло можна і просто розтопити, але тоді консистенція готового печива буде трохи менш розсипчастою.

3

Додайте половину борошна, перемішайте з маслом. Перетріть ці інгредієнти. У вас вийде крихта.

4

Поступово всипаючи борошно, замісіть жирне м’яке тісто. Воно має пісочну консистенцію, пластичне, легко розламується. Затягніть миску плівкою та поставте на 20 хвилин у холодильник.

5

Відщипуйте шматочки тіста та формуйте з них кульки розміром 2 см. Кожну кульку розплющіть у коло завтовшки 5-7 мм. Викладіть їх на деко. При тепловій обробці таке печиво практично не збільшується, тому великих проміжків робити не потрібно. Ще один варіант формування печива – спочатку зробити ковбаску, потім розрізати її на «шайби» та сформувати з них печиво.

6

Акуратно пальцем зробіть у середині кожного кола заглиблення. Тільки не продавлюйте до самого дека, інакше варення витече та пригорить. Залишайте знизу трохи тіста. Покладіть у нього варення. Не накладайте його багато, оскільки при нагріванні варення стане рідким і може вилитися. Ще один варіант – спочатку приготувати кругле печиво, а потім скласти дві половинки разом у кожному, змастивши їх варенням.

7

Поставте деко з печивом у духовку. При нагріванні 190 градусів випікайте кураб’є 15 хвилин. Стежте за тим, щоб низ печива не підгорів. Як тільки він трохи зарум’яниться (до золотистого, а не коричневого кольору), вимикайте вогонь. Застигле печиво буде розсипчастим та буквально танути у роті.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка