Рецепт: Пісний борщ із квасолею
-
Рецепт: Пісний борщ із квасолею
- Варити |
- Нарізати |
- Смажити |
Кроки рецепту з фото
Інгредієнти для страви: Пісний борщ із квасолею
- Пісний борщ із додаванням квасолі - це поживна та смачна перша страва. Він відзначається великою кількістю овочів, які настільки корисні для кожного. Дуже важливо те, що калорійність пісного борщу дуже низька. А це дозволяє часто їсти його людям, які сидять на низькокалорійних дієтах або дбають про свою фігуру.
- Часте вживання квасолі дуже добре відбивається на здоров’ї людини. Кількість корисних речовин, які містяться в квасолі, в декілька разів вища, ніж в інших овочах. Особливо багато в бобах кальцію та калію, саме тому у людей, які люблять квасолю, ніколи не буває проблем із кістками та зубами. Квасолевий білок дуже швидко та легко засвоюється людським організмом. Крім цього, лікарі рекомендують вводити квасолю в раціон при багатьох захворюваннях, оскільки вона має протимікробну та сечогінну дію, а також має властивість знижувати рівень цукру в крові.
- Крім того, що пісний борщ готують із додаванням квасолі, у нього ще часто додають гриби, кільку в томаті або інші рибні консерви.
- Деякі господині, які не хочуть варити квасолю, купують та додають у страву уже готові консервовані боби. Тут потрібно бути дуже уважним, оскільки часто виробники замінюють цукор аспартамом. Перед придбанням ретельно вивчайте склад, описаний на банці. Ідеальний варіант — квасоля, вода, цукор, сіль.
- Пісний борщ дуже популярний у всі пори року. Взимку його їдять гарячим, щоб зігрітися. У спеку, коли не хочеться їсти гарячі страви, його подають холодним. Але особливо популярний пісний борщ із квасолею під час посту, а також серед вегетаріанців.
- Пісний борщ із квасолею - дуже дешева страва, що досить важливо для тих, хто заощаджує на харчуванні. А люди, у яких є свій город, можуть зварити борщ з усього свого, вирощеного власноруч, не витративши при цьому жодної копійки.
- До пісного борщу, як і до будь-якого іншого, заведено подавати пампушки з часником. Існує дуже багато рецептів їхнього швидкого приготування. Але в крайньому випадку можна до борщу подати і хлібець.
Кроки приготування рецепту з фото
Для приготування пісного борщу з квасолею знадобляться такі продукти: капуста, буряк, морква, картопля, квасоля, цибулька, петрушка (або кріп), томатна паста, часник, рослинна олія для смаження, лавровий лист, духмяний перчик горошком, чорний мелений перчик та сіль. Вказана кількість овочів розрахована для приготування 3-літрової каструлі густого та наваристого борщу. Якщо ви не любите густий борщ, просто покладіть вдвічі менше квасолі.
Квасолю потрібно перебрати, забираючи сміття, добре промити та залити холодною водою. Ідеальний варіант - замочити квасолю ввечері, а наступного дня готувати з неї борщ. Але якщо раптом ввечері замочити квасолю не вдалося, тоді замочіть її хоча б на декілька годин.
Зливаємо з квасолі воду та пересипаємо її в каструлю, в якій і будемо готувати наш борщик. Вливаємо до квасолі трохи холодної води, ставимо її на вогонь та доводимо до кипіння й одразу ж зливаємо з квасолі всю воду.
Заливаємо квасолю знову ж таки холодною водою. Цього разу води наливаємо стільки, скільки потрібно для борщу. Це приблизно 3/4 об’єму каструлі (а ще 1/4 наповниться овочами). Ставимо каструлю на великий вогонь та доводимо до кипіння, після чого зменшуємо вогонь до мінімуму та кладемо в каструлю лавровий лист і духмяний перчик горошком. Варимо квасолю до напівготовності.
Моркву ріжемо тоненькою соломкою, а картоплю кубиками або так, як вам більше подобається. Я найчастіше ріжу моркву дрібніше, ніж картоплю, щоб їх можна було кинути в борщ одночасно. Кладемо підготовлені овочі в каструлю до квасолі.
Подрібнену капусту кладемо в каструлю.
Ну а тепер настав час приготувати заправку для нашого борщу. Готувати ми її будемо з буряка, цибулі та томатної пасти. Найперше необхідно подрібнити цибулю та обсмажити її на рослинній олії.
А поки наша цибуля смажиться, ми натираємо на великій тертці буряк та відправляємо його до уже обсмаженої цибулі.
Обсмажуємо цибулю з буряком до його напівготовності. Після цього кладемо в сковорідку томатну пасту, сіль та чорний мелений перчик і тушкуємо до готовності, підливши туди трохи рідини з каструлі. Готову заправку перекладаємо в каструлю з борщем. Разом із заправкою можна покласти ще якісь приправи на свій смак, які ви зазвичай використовуєте в приготуванні перших страв.
Часник чистимо та нарізаємо кружечками. Петрушку добре промиваємо та подрібнюємо. Після того як борщ прокипить на слабенькому вогні із заправкою упродовж 3-4 хвилин, покладіть у нього часник із зеленню та одразу ж вимикайте вогонь, накрийте кришкою та дайте борщу трошки настоятися. Після цього можете розливати борщ у тарілки і подавати страву. Смачного!