Рецепт: Варення з персиків

  • Варення з персиків
    Рецепт: Варення з персиків
  • 2 год 20 хв.
  • Страва на 6
  • Середній
Персикове варення – чудовий десерт до чаю, доповнення до сирників чи млинців, начинка для пирога. Влітку, коли в продажу стільки солодких персиків, як не приготувати цей чудовий домашній смаколик?

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Варення з персиків

Опис рецепту
  • Під час приготування варення на його поверхні з’являється піна. Її потрібно обов’язково знімати. Ця пінка псує смак готового продукту. Крім того, в ній збираються різноманітні домішки, здатні скоротити термін зберігання. Часто саме така пінка - це причина скисання.
  • Правильно підбирайте посуд, у якому ви будете готувати варення. Для цього добре підходять тази чи каструлі з нержавіючої сталі, алюмінію, міді. Емальований посуд застосувати не рекомендується. У ньому солодкий сироп пригоряє. Також емальований посуд боїться подряпин, перемішувати варення в ньому потрібно обережно. Алюміній чи нержавіюча сталь позбавлені такого недоліку.
  • Для варення можна купувати трохи зіпсуті персики (погані частини просто зрізаються). Головне, щоб плоди були стиглими та м’якими. Не соромтеся перевіряти м’якість та спробувати персики. Із твердих, кислуватих плодів гарного варення зробити не вдасться. Прекрасно відчувають стиглість плодів бджоли та оси. Якщо вони рояться біля лотка, значить персики дійсно стиглі та солодкі.
  • Важливо правильно вгадати момент закінчення варіння. Переварене варення при зберіганні зацукрується, а недоварене може зіпсуватися. Щоб цього не сталося, перевіряйте густоту сиропу. Якщо сироп уже густий, значить усе готово.
  • Якщо поласувати варенням дуже хочеться, а часу небагато, спробуйте приготувати так звану п’ятихвилинку. Цей десерт відомий у багатьох країнах пострадянського простору. Для нього персики доводять до стану пюре та змішують із такою ж кількістю цукру. Термічна обробка в цьому випадку не передбачена. Звичайно, це не класичне варення, проте виходить теж смачно. Звичайне варення та «п’ятихвилинка» — це як звичайні і «ліниві» вареники.
  • Щоб відкрита банка варення довго не псувалася, засипте його сантиметровим шаром цукру.
  • Для зберігання варення використовуйте темні місця, в які не потрапляють прямі сонячні промені: комори, підвали, підсобні приміщення. Сонячне світло руйнує вітаміни, кількість яких і так зменшується після теплової обробки.
  • Щоб ваше варення не зіпсувалося, важливо правильно підібрати тару для нього. Банки та кришки повинні бути цілими, без уламків та ум’ятин. Спочатку ретельно вимийте їх із господарчим милом чи гірчичним порошком, а потім стерилізуйте. Після стерилізації поставте банки на чистий сухий рушничок денцями доверху і дайте повністю висохнути. Викладати варення потрібно тільки в суху гарячу банку. Підігріти її можна в духовці. Чим менше повітря залишається в банці, тим менше ймовірності того, що варення зіпсується. Тому викладайте його щільно, під кришку. Заповнені банки з варенням закрийте стерилізованими кришками (але не закупорюйте герметично), поставте в каструлю з водою такої ж температури, як і банка. Доведіть до кипіння та стерилізуйте 10-20 хвилин. Це допоможе солодкій консервації зберігатися ще довше. Тепер закрийте банку кришкою герметично, переверніть її, загорніть ковдрою та залиште застигати. Усе, тепер ваш смаколик повністю готовий до тривалого зберігання. Правильно підготовлене варення може зберігатися і декілька років. Але все ж краще з’їсти його за рік, до наступного сезону персиків.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування варення знадобляться персики, цукор, лимон та вода.

2

Персики вимийте, зріжте всі пошкоджені частини, обшпарте окропом та перекладіть у холодну воду. Зніміть із плодів шкірку. У найстигліших плодах шкірка може легко зніматися і без обшпарення.

3

Наріжте персики часточками чи шматочками довільної форми, але не менше 1 см. При тепловій обробці ці шматочки розм’якнуть і надто дрібні можуть просто розвалитися.

4

Змішайте 100 мл води та 2/3 цукру. Поставте на слабкий вогонь. Помішуючи, розчиніть цукор. Доведіть сироп до кипіння.

5

Залийте отриманим сиропом персики.

6

Доведіть до кипіння, зніміть із вогню та поставте застигати. Не обов’язково охолоджувати варення повністю до кімнатної температури. Але воно повинне бути теплим, а не гарячим.

7

Всипте цукор, що залишився, і знову доведіть до кипіння, після чого дайте застигнути.

8

Із лимона вичавіть сік. Замість нього можна використовувати 1-2 грами лимонної кислоти.

9

Влийте лимонний сік у сироп. Варіть персики при слабкому кипінні півгодини. Зніміть із вогню, дайте застигнути і варіть знову півгодини. Зніміть всю піну, яка з’явиться на поверхні. Після застигання у вас має вийти варення середньої густоти з потемнілими шматочками персиків. Приготування в декілька прийомів дозволяє досягнути бажаної густоти, при цьому зберігаючи шматочки плодів цілими.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка