Рецепт: Паста “Карбонара”: справжній італійський смак

  • Паста “Карбонара”: справжній італійський смак
    Рецепт: Паста “Карбонара”: справжній італійський смак
  • 20 хв.
  • Страва на 1
  • Легкий

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |
  • Смажити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Паста “Карбонара”: справжній італійський смак

Опис рецепту
Італійську пасту “Карбонара” поважають у всьому світі. Наші співвітчизники також люблять цю страву, адже вона дійсно смачна і ситна. А ще її дуже просто приготувати на своїй кухні. Жодних особливих інгредієнтів за рецептом вам не знадобиться. Лише яйця, бекон, трохи сиру і, звичайно ж, спагеті. До речі, щоб соус при поданні не осідав на дно тарілки, потрібно знати маленький секрет. Але його ми розкриємо нижче. Чи знали ви, що сьогодні немає єдиної думки, яка країна є батьківщиною пасти. Одні дослідники стверджують, що це Китай, адже є знахідки залишків вермішелі, датовані 2000 р. до н. е. А в Європу з Піднебесної пасту привіз Марко Поло – видатний мандрівник. Інші вчені спростовують цю теорію, адже вони мають інші знахідки: етруські фрески, датовані IV с. до н. е., на яких зображені інструменти для виготовлення макаронів. Повернімося до пасти “Карбонара”. На сьогодні невідомо, звідки саме взявся цей рецепт і назва. За однією версією, такі макарони дуже любили люди, які обпалювали деревину під Римом. Звідси і назва, яка переводиться з італійської як “паста вугільників”. За другою версією, рецепт карбонари з’явився під час Другої світової війни, коли американські солдати захищали Італію, маючи за спиною в рюкзаку лише сухий яєчний порошок та бекон. Їх-то вони і змішували з пастою, якою їх пригощали місцеві жителі. Третя версія твердить, що вперше таку пасту приготували в Osteria delle Tre Corone (регіон Венето) і назвали на честь італійських опозиціонерів (карбонаріїв), які там частенько збиралися. Загалом, суперечливих питань залишається багато, але очевидний той факт, що рецепт карбонари з’явився тільки в середині минулого століття.

Покрокова інструкція з приготування пасти «Карбонара»

Перш ніж приступити до приготування карбонари, переконайтеся, що ви купили дійсно хороші макарони. Ідеальний варіант – справжні італійські спагеті (тонкі довгі нитки), виготовлені з твердих сортів пшениці.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Візьміть велику каструлю (літрів на 5, не менше). Налийте у неї воду та доведіть до кипіння, заздалегідь посоливши.

2

Опустіть у каструлю спагеті і варіть згідно з рецептом на упаковці (найчастіше за часом це забирає приблизно 8 хвилин). Краще, якщо ступінь її готовності буде аль денте (тобто недоварені, з маленькою білою крапкою всередині).

3

Поки варяться макарони, можна займатися беконом (чи панчетою, яка має концентрованіший смак). Для цього його потрібно дрібно порізати кубиками та відправити на пательню з невеликою кількістю оливкової олії. Бекон повинен провести на середньому вогні приблизно 3-5 хвилин: поки не витопиться весь жир, та і сам він не підрум’яниться. Стежте, щоб м’ясо не пригоріло! Приблизно в середині приготування потрібно додати часник, заздалегідь дрібно нарізаний ножем. Після того як бекон приготується, потрібно накрити пательню кришкою (щоб не охолонув) і відставити її вбік.

4

Розбийте яйця в піалу. Додайте туди ще один жовток. Відправте до цієї ж ємкості натертий сир. Посоліть та поперчіть цю суміш.

5

До речі, якщо взяти овечий сир “Пекорино” і пармезан у рівних пропорціях, смак страви буде неповторним.

6

Перед тим як злити воду через друшляк, збережіть склянку рідини, в якій варилися спагеті. Це на випадок, якщо при змішуванні пасти і соусу не буде вистачати вологи і макарони почнуть злипатися. Увага: у всіх рецептах категорично забороняється промивати макарони водою! Тепер відправте пасту на пательню з беконом і ретельно перемішайте. Додайте туди ж яєчно-сирну масу і знову швидко й енергійно скористайтеся кухонними щипцями для поєднання усіх інгредієнтів. Соус повинен вкривати кожен міліметр спагеті. Увага: за рецептом яєчно-сирну суміш краще додавати в помірно гарячу пасту. Інакше соус згорнеться і перетвориться на яєшню.

7

Пам’ятайте: подавати на стіл карбонару потрібно одразу ж. Це саме та страва, яка просто не вміє чекати! Кращі світові кухарі навіть радять подавати карбонару на заздалегідь підігрітих тарілках. Дуже вже псується смак у застиглої пасти.

8

До речі, деякі кулінари додають у пасту, яка вийшла надто сухою, оливкову олію. Не беріть з них приклад! Такі маніпуляції приведуть до того, що самі макарони стануть набагато жирнішими, а неповторний смак страви буде безнадійно зіпсований. Ідеальна карбонара - це та, у якої соус переливається та сяє наче шовк.

Відгуки [1]
Алексей 21/05/2018

Очень мне нравится эта паста, после италии ни в одном заведении так вкусно не делали сейчас сам попробую )))

Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка