Відбивні можна сміливо назвати одною із найулюбленіших і найсмачніших страв зі свинини. Вони виходять м’якими, соковитими, а готуються просто і швидко. Скористайтеся описаним тут рецептом і переконайтеся в цьому самі.
Відбивні добре поєднуються практично з будь-якими гарнірами з овочів, макаронів, круп. Подавайте їх із рисом, картопляним пюре, овочевим салатом, спаржею тощо. Дуже добре, якщо в складі гарніру присутні свіжі овочі. Вони допомагають травленню при вживанні м’яса. А ще додатково до відбивних можна додати смажені печериці, пасеровану цибулю, твердий сир.
Кращими частинами свинини для відбивних вважаються ошийок, лопатка та стегно. Це якраз ті частини, у яких м’ясо м’яке, без сухожилля і плівок. Колір його повинен бути світло-рожевим, без потемніння.
Головна умова смачної страви — правильне відбивання м’яса. Якщо відіб’єте його недостатньо, воно вийде жорстким і погано прожариться. Але й перестаратися не варто, інакше ризикуєте розірвати свинину на шматки.
М’ясо обвалюють у борошні і яйцях не тільки для красивої рум’яної скоринки. Таке панірування ще й перешкоджає втраті соку. Завдяки цьому м’ясо дещо зменшується в об’ємі, не стає жорстким, його легко жувати. Для панірування, крім борошна, можна також використовувати крихти сухарів.
Деякі кухарі вважають, що краще використовувати плоскі молотки, пояснюючи це тим, що зубчики розривають м’язові волокна і випускають м’ясний сік. Але, як показує практика, молоток із зубчиками за правильного використання зовсім не псує свинину.
Зазвичай добре м’ясо смачне й саме по собі. Але цей смак можна ще й покращити. Для цього використовуються різні маринади. Можна натерти відбивні сіллю, перцем, товченим часником, різними травами. Можна потримати його 20–30 хвилин у маринаді із соєвого соусу, томатного соку, вина, лимонного соку, дрібно натертої цибулі. Спробуйте, й побачите, наскільки змінюється добре знайома страва. Маринад також допомагає розм’якшити жорстке м’ясо старих тварин, зробити його ніжнішим.
Викладайте відбивні в добре розігріту олію. Потрібно, щоби швидко з’явилася рум’яна кірочка, а в холодному жирі це не вийде.
Готувати свинячі відбивні можна не тільки на сковороді, а й у духовці. У такому випадку панірувати їх не потрібно. Борошно буде навіть зайвим. Відбите м’ясо можна натирати сіллю і спеціями, маринувати. Потім його викладати на змащене жиром деко й запікати 30–40 хвилин за температури190 градусів. Додатково на м’ясо можна викладати кружечки помідорів, баклажанів, тертий сир.
Покрокове приготування страви з фото
1
Для приготування відбивних потрібен дуже невеликий набір продуктів. Це свинина, яйце, борошно, соєвий соус, пісна олія й мелений перець.
2
У мене є вже нарізані заготовки зі свинячої вирізки. Цілий шматок потрібно просто нарізати на шматки завтовшки 1 см. М’ясо повинно бути без хрящів, сухожилля. М’які відбивні, які не прийдеться довго розгризати, готують тільки з якісної вирізки. Невеликий шар жиру може бути присутнім. Також важливо нарізати м’ясо поперек волокон. В іншому випадку воно значно зменшиться на сковороді. По одному шматку м’яса загортайте в поліетилен (я взяв звичайний целофановий пакетик) і відбивайте молоточком із дрібними зубчиками. У результаті шматок м’яса повинен мати товщину 2–3 мм. Відбивати щосили не потрібно. Трохи постукайте по одній стороні свинини, переверніть її, постукайте з іншого боку. І так доти, поки не отримаєте необхідну товщину. Не варто перетворювати м’ясо в «лахміття» з отворами. Відбивна повинна бути тонкою, але зберігати цілісність. Якщо дошка ковзає по столу, підкладіть під неї рушник або просто шматок тканини.
3
У такий спосіб відбийте всі шматки. У мене три заготовки, з яких якраз вийдуть три порції.
4
Соєвий соус змішайте зі столовою ложкою води, меленим перцем. Соус додасть м’ясу певну гостроту смаку, а також зробить його досить солоним. Тому я солі більше не додаю. Але спробуйте маринад самі. Можливо, для вас він буде недостатньо солоним.
5
М’ясо натріть отриманим соусом. Прикрийте посуд і залиште його на 20 хвилин за кімнатної температури.
6
Яйце збийте виделкою зі столовою ложкою води. Відразу ж підготуйте широку плоску тарілку з борошном. Занурюйте в яйце шматок м’яса й потримайте його кілька секунд над мискою, щоби стекла зайва рідина. Якщо ви не використовуєте соєвий соус, змішуйте сіль і спеції зі збитим яйцем.
7
Тепер обваляйте м’ясо в борошні. Важливо, щоби панірування було рівномірним з усіх боків.
8
Й останній етап — смажіння відбивних. Викладайте їх у розігріту олію й обсмажуйте 3–4 хвилини. Лопаткою підніміть край відбивної й перевірте, чи встигла вона вже підрум’янитися.
9
Потім переверніть відбивну й так само підсмажте з іншого боку. Ось і все, залишилося додати гарнір і подавати страву на стіл.