Рецепт: Лечо

  • Лечо
    Рецепт: Лечо
  • 50 хв.
  • Середній
Лечо - популярна та дуже смачна закуска чи гарнір. Ця страва родом з Угорщини, де, власне, готували і подавали її як гарнір.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Лечо

Опис рецепту
IMG_20160703_134748
  • Тепер вона досить відома у різних країнах світу, де її готують та подають по-різному.
  • У наших краях це радше закуска, салат у вигляді заготівлі на зиму. В основу лечо входять два обов’язкові інгредієнти: болгарський перець та томати. Проте майже у кожної господині є свої додаткові складові для цього салату. Додають ще й моркву, цибулю, часник, кабачок, квасолю і т. д.
  • Традиційно я готую лечо виключно з перців та помідорів. Якщо дотримуватися у приготуванні правильних пропорцій між основними складовими та додатками, ця страва виходить абсолютно довершеною. Вона настільки смачна та ароматна, що її багато не буває. Це може бути як щоденна страва, так і закуска для гостей. Тому ми завжди готуємо багато цього салату на зиму. Не обов’язково одразу готувати багато. Можна розділити на два-три рази. І тоді закуски буде достатньо, і це не відіб'ється на ваших силах.
  • Звичайно, можна придбати вже готову страву. На прилавках магазинів їхній асортимент досить широкий. Але:
  1. Ви виграєте у кілька разів за витраченими коштами, якщо зготуєте його самостійно.
  2. Домашнє завжди смачніше та корисніше.
  3. Ознайомившись із процесом приготування, ви зрозумієте, наскільки це просто.
  4. Завжди зручно мати вдома під рукою, ніж бігти до магазину
  5. Домашня консервація завжди додає якогось домашнього затишку.
  • Дуже популярна страва на сьогодні вабить не лише своїм неповторним смаком. Овочі, які входять до її складу, самі собою містять багато вітамінів та мікроелементів, необхідних для здоров'я нашого організму. Попри всі їхні корисні властивості, варто відмітити особливо цікаві. Наприклад, крім усього іншого, болгарський перець має позитивний вплив на шкіру - робить її здоровою та гладкою. Помідори теж мають величезний корисний склад. Вони низькокалорійні, отже можна не боятися за фігуру, а також томати позитивно впливають на нервову систему та нормалізують травлення.
  • Взагалі страва має неповторний аромат завдяки наявності у ній болгарського перцю. Це завжди аромат гостинного та смачного столу… Я дуже люблю цей овоч і використовую його круглий рік. Особливо тішуся влітку, коли приходить пора свіжих перців. Тоді я роблю лечо. Готую його не тільки на зиму, а ще щоб покуштувати одразу після приготування. Найкраще готувати лечо наприкінці літа або восени. Тоді стиглі томати та перець представлені у великому асортименті за доступні кошти.
  • Лечо для мене - ідеальне доповнення до спагеті. Це просто смакота. Також ця страва апетитно поєднується з картопляним пюре і смакує з м'ясними стравами, з грилевими ковбасками чи запеченим у духовці м'ясом. Та й, у принципі, до чого завгодно можна її подавати, адже це самостійна закуска. У моєму рецепті відсутній часник, бо страва і так досить насичена та в міру гостра. Тому його можна з'їсти стільки, скільки вам смакує. А за бажанням, звісно, можна додати його у вже готове лечо, безпосередньо перед вживанням.
  • Ще дуже цінна порада: декілька ложечок лечо можна додавати до борщу або томатного супу. Смак стає просто неперевершеним. За це я і люблю лечо, воно доречне до всього.
  • Хоч за вікном літня пора, але сьогодні я готуватиму лечо не на зиму, а на зараз. Щоправда, процес приготування однаковий як для безпосереднього вживання, так і для заготівлі на зиму. Єдина відмінність - це власне процес консервування, який ми все одно розглянемо. Просто влітку нам завжди хочеться маринадів, соління, а взимку, навпаки, свіжих продуктів. Крім того, ми вже з'ясували, що, незважаючи на пору року, ця страва може бути як салатом, так і гарніром.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Приступимо до приготування
Свіжі томати перемелюємо за допомогою блендера або м’ясорубки для утворення однорідної маси. Вибираємо стиглі томати з насиченим смаком. Ставимо варити на середній вогонь на 15 хв.
До томатів додаємо соняшникову олію, сіль та цукор.

2

Соломкою нарізаємо наш болгарський перець. Є дуже багато видів болгарського перцю. Тому тут можете робити на власний розсуд. Я готуватиму із зеленого перцю, проте часто люблю комбінувати зелений та червоний. До речі, дехто нарізає перець дольками (розділяючи перець на 4-6 частин). Але, як на мене, то вже дещо інша консервація. Я це називаю маринованим перцем у томаті.

3

Після того як наш томатний соус проварився, додаємо у нього нарізаний перчик. Перемішуємо у каструлі та залишаємо його на вогні на 20 хв.

4

Періодично помішуємо лопаткою наше варіння.
Наприкінці додаємо трошки оцту, щоб він не випарувався. Але основне - не переборщити. Спробуйте лечо до того, як додаватимете оцет. Через сік томатів воно вже досить кисленьке.

5

Якщо ви готуєте лечо на зиму, то підготуйте стерилізовані баночки. Розкладіть лечо та накрийте кришечками. Поставте стерилізуватися на 20 хв та закрутіть. Переверніть баночки догори дном та загорніть у теплу ковдру. Пізніше їх треба перемістити в темне прохолодне місце.

6

Наше лечо готове. Можна охолодити і куштувати. Смачного!

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка