Рецепт: Картопляні ньоки

  • Картопляні ньоки
    Рецепт: Картопляні ньоки
  • 50 хв.
  • Страва на 3
  • Середній
Ньоки – маленькі вироби з картопляного тіста, традиційна страва італійської кухні. За способом приготування дуже схожі на галушки чи ліниві вареники. Подаються як перша чи як друга страва або гарнір.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Картопляні ньоки

Опис рецепту
  • Ньоки подаються як перша страва, рідше як друга. Як доповнення до них використовується зелень, соус “Песто”, томатний соус, вершкове масло (його розтоплюють та поливають ним ньоки), натертий сир. Також можуть подаватися тонкі шматочки обсмаженого бекону, як подаються шкварки до добре нам відомих галушок.
  • Додавати в тісто картоплю почали тільки в середині XIX століття. До цього використовувалося тісто з яйцями, пшеничним борошном, інколи манною крупою, подрібненим сиром. Проте варіант із картоплею швидко прижився. Італійці, до речі, віддають перевогу червоним сортам цього коренеплоду. Існують навіть хлібні ньоки. Для них хлібні крихти змішують із яйцями.
  • Ця страва популярна і за межами Італії. Наприклад, французи дуже люблять ньоки із соусом “Бешамель”, а хорвати віддають їм перевагу як гарніру до своєї традиційної тушкованої яловичини.
  • За бажання ви можете приготувати ньоки зі своїм улюбленим соусом. Відваріть їх, а потім викладіть у сковорідку з соусом та протушкуйте. Тісто насититься ароматом продуктів, які входять до складу соусу, і стане ще м’якшим.
  • Стандартна порція на одну людину – стільки, скільки вийде з однієї великої картоплини. Інакше кажучи, якщо ви вирішили приготувати цю італійську страву на чотирьох людей, значить потрібно взяти чотири великі картоплини.
  • Хочете надовго зберегти свої ньоки? Тоді розкладіть їх на присипаній борошном дошці та поставте в морозильну камеру на 2 години. Після того як вони замерзнуть, розкладіть у герметичні упаковки та зберігайте в морозильнику. Щоб відварити ньоки, висипайте їх в окріп, не розморожуючи, а потім варіть 5 хвилин після спливання. У замороженому вигляді вироби можуть зберігатися до двох місяців.
  • Щоб готові вироби не злипалися, одразу ж додайте до них трохи олії чи вершкового масла і перемішайте.
  • Завжди додавайте стільки борошна, щоб можна було сформувати ньоки, але не більше. Якщо у виробах надто багато борошна, вони вийдуть твердими. Борошно додають доти, поки тісто вбирає його.
  • Класичні італійські ньоки завжди притискають виделкою, щоб на них залишилися характерні ум’ятини. Але якщо вам ніколи це зробити, просто зробіть вироби меншими приблизно вдвічі, щоб у вас були маленькі шматочки вареного тіста.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування ньоки потрібно взяти лише декілька інгредієнтів: картоплю, пшеничне борошно, яйце, сіль.

2

Картоплю почистіть, розріжте на декілька великих частин. Форма значення не має, все одно потім вони будуть подрібнюватися.

3

Залийте картоплю водою та варіть до готовності. Узагалі для ньоки картоплю варять найчастіше в мундирі і потім очищають. Це робиться для того, щоб всередину потрапляло якомога менше води. Але якщо у вас молода картопля, як у мене в цьому рецепті, можна піти іншим шляхом. Відваріть картоплю до готовності, злийте всю воду. Потім поставте каструлю на найслабший вогонь та потримайте декілька хвилин, помішуючи, щоб на дні не залишалося рідини. Після цього залиште картоплю застигати в каструлі без кришки, щоб весь пар вільно виходив. У результаті вміст вологи буде мінімальним – саме те, що потрібно. Пам’ятайте, що волога картопля – це погано для ньоки, а суха – добре. Якщо картопля все ж здається вам надто вологою, викладіть її на паперовий чи звичайний рушничок, який вбере воду.

4

Підготовлену охолоджену картоплю подрібніть на тертці або розімніть товкачиком в однорідну масу. Важливо, щоб в ній не залишилося жодних великих шматочків, грудочок.

5

Додайте до картоплі борошно, посоліть. Зробіть всередині заглиблення і вилийте туди яйце. На цьому ж етапі можна додати дрібно натертий твердий сир, але це не обов’язковий інгредієнт.

6

Починайте перемішувати яйце з борошном та картоплею.

7

Замісіть м’яке, але достатньо міцне картопляне тісто, що не липне до рук.

8

Сформуйте з нього кулю та розділіть її на частини.

9

Кожну частину розкатайте в «ковбаску» завтовшки 2 см.

10

Розріжте отримані «ковбаски» на шматочки завтовшки 1 см. Використовуйте для цього добре заточений ніж, щоб картопляне тісто не кришилося.

11

Кожен такий шматочок злегка приплюсніть та зробіть виделкою ум’ятини. Це необхідно не тільки для естетичності, а і для того, щоб ньоки накопичували більше соусу при поданні. У результаті смак у них вийде насиченішим.

12

Закиньте ньоки в окріп. Через декілька хвилин вони спливуть на поверхню. Після цього варіть їх ще 5 хвилин при слабкому кипінні. Відкиньте на друшляк, дайте стекти воді. Якщо ви не збираєтеся варити ньоки одразу, присипте їх борошном, щоб вони не злипалися.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка