Рецепт: Як варити картоплю?

  • Як варити картоплю?
    Рецепт: Як варити картоплю?
  • 30 хв.
  • Страва на 2
  • Легкий
Варену картоплю справедливо можна вважати універсальним гарніром. Що б ви не подали з нею, буде однаково смачно. Картопля стане чудовим доповненням для риби, м’яса, овочів, грибів.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Як варити картоплю?

Опис рецепту
  • Щоб відварити картоплю в мундирі, найперше потрібно вибрати бульби приблизно однакового розміру, щоб вони приготувалися одночасно. Інакше менша бульба буде уже розвалюватися, поки більші залишаться твердими. Картоплю вимийте, при потребі почистіть щіткою. Залийте бульби водою, посоліть (1 ст. л. на 2 літри води). Варіть 15-20 хвилин. Готовність перевіряйте, проштрикуючи картоплю ножем. Якщо бульба легко сповзає з леза, значить, вона уже готова. Злийте воду, зніміть шкірку ножем. Молоду картоплю в мундирі можна подавати неочищеною – її шкірка корисна для серцево-судинної системи. Якщо варена картопля потрібна для салату, тоді варять її тільки в мундирі. У такому випадку нарізаний коренеплід не розвалюється.
  • Якщо з молодих бульб погано знімається шкірка, покладіть їх у холодну підсолену воду на 20 хвилин. Також можна опустити їх в окріп, а потім одразу ж у холодну воду.
  • Тепер про те, як варити пюре. У простому варіанті залиште трохи води після приготування та розтовчіть картоплю. Або ж злийте воду, влийте гаряче молоко та додайте шматочок вершкового масла. Консистенцію пюре можете регулювати самостійно. Картопля в такому вигляді корисна для харчування хворих людей. Її не потрібно пережовувати, і вона швидко перетравлюється. До речі, багато господинь додають у пюре молоко одразу з холодильника, а це неправильно. Від холодної рідини варена картопля стає сіруватою та швидко застигає. Щоб колір не змінювався, молоко потрібно окремо довести до кипіння.
  • Чим більше в картоплі крохмалю, тим якісніше бульби розварюються. Тому для салатів та супів (крім супів-пюре) краще вибирати картоплю з вмістом крохмалю менше 15%. До таких відносяться сорти Лідер, Невський, Ред Скарлет. А ось для пюре можна купувати сорти Лорх, Блакить, Синьоока.
  • Щоб картопля з високим вмістом крохмалю не розварилася, додайте в воду 1-2 ст. л. розсолу від кислої капусти чи солоних огірків. Кислота заповільнює процес приготування овочів та зв’язує крохмаль.
  • Якщо покласти в воду маленький шматочок (приблизно 20 г) вершкового масла, швидкість приготування помітно зростає. Крім того, у неї буде м’який вершковий смак.
  • Найкращою приправою для вареної картоплі вважається кріп. Особливо смачне поєднання у молодої картоплі, вершкового масла та зелені. Окрім неї, можна використовувати майоран, кмин, коріандр та інші приправи. Вони допоможуть перетворити звичайний коренеплід на справжній смаколик.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Щоб відварити картоплю, вам знадобиться тільки саме земляне яблуко, вода та сіль. Про те, як приготувати пюре, картоплю в мундирі тощо, читайте в розділі корисної інформації.

2

Картоплю ретельно вимийте та зніміть із неї шкірку. Забирайте всі «очка», потемнілі ділянки, жовті плями тощо. У вас повинні залишитися тільки чисті білі (чи жовтуваті, залежно від сорту) бульби. Молоду картоплю чистять, зішкрібаючи гострим ножем тонкий шар шкірки. Очищена картопля не може тривалий час зберігатися на свіжому повітрі. Кисень робить її темнішою. Тому зберігати очищений коренеплід потрібно в холодній воді. Врахуйте, що чим довше він так зберігається, тим більше корисних речовин втрачає.

3

Розріжте картоплю на декілька частин. Дрібні бульби можна варити повністю чи розділити навпіл. Великі доведеться розрізати четвертинками. Підійдуть і дрібні кубики.

4

Промийте нарізану картоплю ще раз. Залийте її холодною водою та всипте сіль. На кожен кілограм картоплі потрібно 2 ч.л. солі без «гірки». Щоб уникнути потемніння в процесі варіння, додайте столовий оцет. Достатньо буде столової ложки на 2 літри води. Для збереження корисних речовин картоплю радять викладати в окріп. Але так вона буде готуватися не набагато швидше.

5

Доведіть воду до кипіння при сильному нагріванні. Потім зменшіть вогонь для того, щоб вода слабко кипіла. Продовжуйте варити до готовності. Точний час залежить від сорту картоплі та від розміру шматків. Готовність перевіряйте, діставши шматочок картоплі та розрізавши його ножем чи проштрикнувши виделкою. Готова картопля легко ріжеться на частини, ніж не натрапляє на жоден спротив. Важливо, щоб каструля була весь час накрита кришкою не повністю, а зі щілиною. Якщо закрити її повністю, картопля швидко буде википати. Доведеться відмивати плиту.

6

Із готової картоплі злийте воду та залиште на декілька хвилин у каструлі без кришки, щоб випарувалася зайва волога. За бажанням можете додати шматочок вершкового масла, ще солі, подрібнену зелень. Буквально тане у роті картопля з маслом та кропом.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка