Рецепт: Кабачкова ікра

  • Кабачкова ікра
    Рецепт: Кабачкова ікра
  • 1 год. 30 хв.
  • Страва на 6
  • Середній
Кабачкова ікра прекрасно відома кожному, хто хоча б трохи пам’ятає життя в СРСР.

Особливості:
  • Нарізати |
  • Тушкувати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Кабачкова ікра

Опис рецепту
Ця «заморська» ікра і зараз трапляється на поличках магазинів. Проте тепер до її складу часто додають різноманітні хімічні компоненти для покращення органолептичних якостей, продовження терміну придатності. Ви можете приготувати кабачкову ікру за класичним рецептом і насолоджуватися смаком винятково натурального продукту.
  • Вибирайте не дуже великі кабачки, довжиною приблизно 20 см. Невеликі розміри означають, що овочі не перестигли, в них немає великих насінин та грубої шкірки. Чим старші плоди, тим більше в них грубих волокон. Щоб розм’якшити їх, відповідно, потрібно і більше часу.
  • Готуйте ікру в товстостінному посуді (не алюмінієвому). Алюміній під дією кислого середовища поступово витравлюється і переходить у їжу, що шкідливо для здоров’я. В емальованому посуді ікра постійно пригоряє, навіть якщо ви додасте багато олії і будете постійно помішувати.
  • Для перемішування ікри під час приготування найкраще підходить дерев’яна ложка чи лопатка.
  • Если ви дотримуєтеся дієти і взагалі не споживаєте жиру, можете обходитися і без олії. Спочатку обсмажте кабачки на слабкому вогні, щоб вони випустили рідину, після чого додавайте овочі та готуйте їх як зазвичай.
  • Дієтологи рекомендують регулярно споживати кабачкову ікру (у розумних кількостях) при захворюваннях травної системи, недокрів’ї, підвищеному артеріальному тиску. Цей продукт дозволяє покращити самопочуття при захворюваннях жовчного міхура, зняти набряки.
  • У холодильнику нестерильна ікра може зберігатися 2-3 дні, після цього вона починає псуватися і до вживання стає непридатною.
  • За таким же рецептом, описаним тут, ви можете приготувати кабачкову ікру і як заготовку на зиму. Для цього банки потрібно завчасно простерилізувати, розкласти в них ікру та прикрити кришками. Потім простерилізуйте їх ще 10-15 хвилин. Врахуйте, що кабачкова ікра – продукт доволі вибагливий. Якщо не всі мікроби були знищені, консерви можуть здутися.
  • Якщо ви хочете швидше вилучити всю зайву рідину з кабачків, натріть їх, посоліть та залиште на 15 хвилин. За цей час із кабачків вийде вода, яку потрібно злити.
  • Додавати до кабачків можна не тільки ті продукти, які вказані в цьому рецепті. Ікру готують із яблуками, солодким перцем, грибами, помідорами. Вам потрібно лише вибрати, який варіант рецепта більше подобається. Принцип приготування той самий: всі інгредієнти обсмажують до розм’якшення, потім роблять із них пюре в блендері та тушкують. Любителям гострого доцільно порекомендувати ікру з додаванням перцю чилі.
  • Кабачкову ікру можна намащувати на бутерброди. Її можна намастити і просто на шматок хліба, і на рум’яний тост. Цей продукт стане чудовим доповненням до різних гарнірів – до вареної картоплі, пюре, відвареного рису, макаронів. Кабачкова ікра замінює взимку інші консервовані овочі, такі як помідори чи огірки.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування нам знадобиться кабачок, морква, ріпчаста цибуля, томатна паста, кріп, часник, цукор, сіль та олія.

2

Моркву подрібніть на великій тертці.

3

Цибулю наріжте напівкільцями.

4

Часник пропустіть через часникодавку.

5

Кріп подрібніть.

6

Кабачок наріжте кубиками чи четвертинками. У мене кабачок молодий, його не потрібно чистити. А зі старого потрібно видалити насіннєву коробочку. Якщо шкірка пошкоджена, зріжте її.

7

На олії обсмажуйте кабачок 10 минут. Вогонь повинен бути середнім.

8

Додайте до нього моркву, цибулю і продовжуйте обсмажувати ще приблизно 10-15 хвилин до розм’якшення овочів. Із кабачка буде виділятися багато рідини. Стежте, щоб вона википіла хоча б наполовину. Якщо залишається багато води, пюре потім доведеться довго тушкувати до її випарування.

9

Обсмажені овочі перекладіть у блендер та зробіть із них пюре. Якщо вони були обсмажені правильно, до м’якості, блендер подрібнить їх за декілька секунд. Якщо ж блендера у вас під рукою немає, робіть по-старому – пропустіть овочі декілька разів через м’ясорубку. У результаті у вас вийде світло-жовте пюре.

10

Отримане кабачкове пюре перекладіть на сковорідку. Протушкуйте 20 хвилин на слабкому вогні. Час від часу перемішуйте, щоб нічого не пригоріло. Додайте томатну пасту, сіль, перець і цукор. Продовжуйте тушкувати ще 15 хвилин. Пюре повинне мати достатньо густу консистенцію. При нахилі посуду воно стікає, але не швидко і добре намащується на хліб.

11

Додайте кріп і тушкуйте ще 5 хвилин.

12

Наприкінці приготування додайте подрібнений часник. Прогрійте ікру ще 2-3 хвилини і можете знімати з вогню.

13

Покладіть кабачкову ікру в скляні чисті банки (найкраше їх пропарити), дайте застигнути і поставте в холодильник.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка