Рецепт: Хумус (з нуту)

  • Хумус (з нуту)
    Рецепт: Хумус (з нуту)
  • 1 год 40 хв.
  • Страва на 4
  • Середній
У країнах Близького Сходу хумус - обов'язковий елемент трапези і популярна закуска. Головні компоненти для його приготування - нут і кунжут.

Особливості:
  • Варити |
  • Смажити |
  • Збивати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Хумус (з нуту)

Опис рецепту
  • Подається хумус разом з різними хлібобулочними виробами. У близькосхідних країнах це лаваш, піта. Можлива подача і з пшеничним хлібом, картопляними або кукурудзяними чіпсами. За межами східних країн цю закуску часто їдять з крекерами чи тортилією. Останній варіант поширений в іспаномовному світі.
  • Також хумус може бути частиною мезе (набір закусок в країнах Східного Середземномор'я), гарніром до смаженим баклажанів, риби, фалафель (смажені у фритюрі кульки з нуту), смаженої на грилі курки. Подають гарніри і до самого хумуса. Це мариновані огірки, оливки, сумах (спеція з мелених кислих ягід), солодкий перець, відварені круто яйця, тушковані гриби, обсмажена до карамелізації цибуля, огірки, помідори.
  • Є ряд регіональних особливостей в приготуванні хумусу. Він є частиною повсякденної їжі в Ізраїлі. Таку популярність в Ізраїлі закуска отримала завдяки тому, що кашрут дозволяє поєднувати її і з молочною, і з м'ясною їжею. Небагато продуктів мають таку особливість. В результаті тепер хумус вважається національною їжею у євреїв. Вони споживають його майже в два рази більше, ніж в сусідніх арабських країнах. Йорданці і палестинці також споживають хумус як один з основних продуктів харчування. У Палестині його готують з м'ятою, петрушкою, кмином. Тахіні (кунжутну пасту) іноді замінюють розтопленим вершковим маслом, натуральним йогуртом. При подачі в тарілку викладають кілька підсмажених на оливковій олії шматочків хліба.
  • Основа для хумусу - це відварений і перемелений нут, змішаний з кунжутною пастою, лимонним соком, сіллю і різними спеціями. Крім того, для приготування закуски можуть використовуватися і інші компоненти. Це фета, томатне пюре, часник, смажений перець, цибуля, горіхи. Іноді використовуються навіть досить оригінальні добавки, такі як порошок какао або тертий шоколад. Все це збивають разом з нутом до однорідної маси.
  • Ця закуска дуже живильна і містить багато клітковини, білка, жирів, заліза. Завдяки таким якостям хумус вельми популярний серед вегетаріанців. Кунжут насичує закуску кальцієм, міддю, жирними кислотами.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для хумуса вам знадобиться нут, кунжут, оливкова олія, лимон, часник, сіль і паприка. Також можна додати різну зелень за смаком.

2

Нут заздалегідь залийте 2-3 склянками чистої холодної води. Залиште на 6 годин, потім промийте. Горох помітно збільшиться в об'ємі і трохи розм'якне. Щоб нут швидше розварювався, його рекомендують замочувати у воді з додаванням соди. Але вона може залишити неприємний присмак, так що краще витратити трохи більше часу, приготувавши все ідеально смачно.

3

Залийте нут свіжою водою і поставте варитися. Готуйте його до повного розм'якшення. Це займе від 30 хвилин до 1,5 години, в залежності від особливостей бобових. Солити воду не потрібно. Сіль додається вже в подрібнені інгредієнти. Варений нут можна заморожувати, від цього його смакові якості не постраждають. У такому вигляді він зберігається кілька місяців. Якщо ви не хочете кожен раз возитися з замочуванням і варінням, приготуйте відразу велику порцію нуту і заморозьте.

4

Поки вариться нут, приготуйте тахіні. Це густа ароматна паста з кунжуту з різними добавками. Кунжут обсмажуйте на слабкому вогні до рум'янцю. Обов'язково постійно помішуйте насіння, інакше воно швидко пригорить і стане гірким.

5

Перекладіть кунжут в блендер. Додайте очищені зубчики часнику, по столовій ложці води і оливкового масла. Без рідини подрібнити сезам буде складніше. Увімкніть блендер і перетворіть кунжут на густу пасту. У неї повинна бути консистенція рідкої сметани. Але якщо вона вийшла рідшою, теж нічого страшного. Кунжут сам по собі містить багато жиру, так що додавати до нього велику кількість масла не потрібно.

6

Порціями додайте відварений нут до тахіні. Подрібнюйте блендером до отримання однорідної маси. За консистенцією вона повинна бути такою, щоб легко намазувалась на хліб, але при цьому не розтікалась. Якщо блендера у вас немає і ви користуєтеся ситом, бажано зняти з відвареного нуту зовнішню оболонку. Ця плівка досить жорстка і погано протирається. Хоча очищення кожної горошини - справа досить клопітка. Домагайтеся необхідної консистенції додаванням оливкової олії. Льняна, конопляна або будь-яка інша буде міняти оригінальний смак закуски, але використовувати їх також можна.

7

Всипте паприку, сіль, видавіть лимонний сік. Перемішайте. Спробуйте хумус на сіль і кислоту, додайте їх ще до смаку. При подачі на закуску викладають кілька цілих горошин вареного нуту, посипають її паприкою і дрібно нарізаною зеленню.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка