Рецепт: Грецький салат
-
Рецепт: Грецький салат
- Нарізати |
Кроки рецепту з фото
Інгредієнти для страви: Грецький салат
Потрібно знати:
- Цей салат — візитівка теплої та сонячної Греції. Його подають у тавернах, дорогих ресторанах та маленьких кафе. Історія походження грецького салату проста — греки взяли продукти, яких у їхній країні багато, — овочі, оливки, сир “Фета”, оливкову олію — та поєднали разом. До речі, спочатку в рецепті не було помідорів.
- У Греції цей салат ще називають селянським. А все тому, що він просто та швидко готується. А продукти для нього є в кожному домі. Для салату найкраще брати стиглі та свіжі помідори солодких сортів. Перець у класичному рецепті використовують зелений. Але червоний і жовтий також ідеальні для цієї закуски. Дуже важливо, щоб перець був солодким.
- У Греції в салат додають оливки одразу з кісточками! Вважається, що саме такий плід найсмачніший та найкорисніший. Додають як чорні, так і зелені оливки. Пам’ятайте — це одне і те ж саме. Просто чорні оливки стигліші.
- До складу салату входить цибуля. Звичайна жовта цибуля для цієї страви категорично не підходить! Вона надто пряна. Така цибуля просто зіпсує смак інших продуктів. Можна використовувати порей чи салатну цибулю. Я вибрала червону. Вона не гірка, а солодкувата. І, як на мене, ідеально підходить для нашої страви. Іноді в салат додають каперси чи анчоуси. Але це страва смаку.
- Напевно, найважливішу роль в цьому салаті відіграє сир. Грецький салат не заведено солити. Адже в ньому є фета — традиційний сир із овечого молока. При виборі сиру пам’ятайте — він завжди білого, а не жовтого кольору! А ще сир повинен перебувати в світлому розсолі. Правильна фета не містить коров’ячого молока. Сир буває твердим і м‘яким. Для салату використовуйте твердішу фету. Вона ідеально утримує форму. Фета — достатньо калорійний сир. За бажання його можна замінити болгарською бринзою, сулугуні чи адигейським сиром. А щоб приготувати пісний вегетаріанський салат, замість фети додайте сир “Тофу”.
- Використовуйте тільки якісну оливкову олію першого холодного віджиму. Можна також додати до заправки бальзамічний, винний оцет чи сік лимону. Також до страви додають прянощі — чорний мелений перець та сухий орегано.
- Багато з нас звикли нарізати продукти для цього салату рівними кубиками. Часто так роблять і в ресторанах. Але на батьківщині страви все інакше! Огірки ніколи не нарізають кубиками, а помідори рівними шматочками. У Греції всі овочі нарізають великими шматками, цибулю — напівкільцями. Як правило, інгредієнти не перемішують і не заправляють. Гостям окремо ставлять на стіл оливкову олію та інші заправки. А перемішувати салат заведено уже перед споживанням. До грецького салату подають зелень та свіжий домашній хліб.
Кроки приготування рецепту з фото
Для салату вам знадобиться зовсім невеликий набір продуктів. Огірки, помідори та болгарський перець потрібно помити. Фету і маслини дістати з розсолу.
У Греції огірки для салату чистять не завжди. Якщо ви вирішите залишати шкірку, будьте обережні, вона може виявитися гіркою. Це зіпсує смак салату. Я люблю чищені огірки, вони ніжніші.
Нарізаємо огірки напівкільцями. Шматочки повинні бути середнього розміру, приблизно 0,5-1 см. Відправляємо огірки в салатну миску. На цьому етапі можна додати трохи оливкової олії. Але в жодному випадку не можна солити. Адже тоді огірки випустять сік.
Помідор нарізаємо достатньо великими шматками. І відправляємо нарізані томати в миску.
Болгарський перець можна використовувати як червоний, так жовтий та зелений. Головне - перець повинен бути соковитим і солодким!
Видаляємо з перцю насінини та перетинки. Нарізаємо кубиками і відправляємо в наш салат.
Найкраще брати салатну цибулю. Я використовую червону. Вона надає страві приємного смаку. До того ж така цибуля не дає неприємного запаху. Ріжемо цибулю напівкільцями.
Ділимо нарізану цибулю на пелюстки та відправляємо в наш салат. Поливаємо невеликою кількістю оливкової олії. І додаємо оливки.
Сир «Фета» нарізаємо шматочки приблизно завтовшки 1,5-2 см. Щоб сир не кришився і не прилипав до ножа, діставайте його з холодильника перед самою нарізкою. Сам ніж можна полити окропом. Тоді фета точно не прилипне до леза.
Нарізаємо фету кубиками і додаємо в наш салат.
Додаємо трохи оливкової олії. Ще за бажання можна додати трохи сушених трав - орегано чи базиліку.
Обережно перемішуємо наш салат. І подаємо до столу!
Порційно салат можна подавати і в такому вигляді. Тоді фету просто нарізаємо прямокутними шматочками та викладаємо поверх інших інгредієнтів. До речі, саме так грецький салат подають на його батьківщині. Смачного!