Рецепт: Фалафель

  • Фалафель
    Рецепт: Фалафель
  • 1 год 20 хв.
  • Страва на 4
  • Середній
Ароматний, ніжний фалафель з нуту родом з Близького Сходу, і зараз впевнено підкорює серця гурманів багатьох країн. А ви дізнаєтеся, як приготувати його правильно.

Особливості:
  • Смажити |
  • Збивати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Фалафель

Опис рецепту
  • Отже, приготування фалафелю починається з вибору його основного інгредієнта - нуту. Купуйте продукт з рівними горошинами без потемніння, білого нальоту, стороннього запаху.
  • Фалафель може подаватися як фаст-фуд. Його викладають в розрізаний навпіл корж з огірками, помідорами, зеленим салатом, соусами. Виходить дієтична і вельми корисна заміна гамбургера або хот-дога. Замість піти можна використовувати лаваш, загортаючи в нього фалафель на зразок начинки для шаурми. У наших супермаркетах знайти піту досить проблематично. Так що, якщо ви бажаєте приготувати фаст-фуд, розріжте на дві частини булочку для хот-дога, дістаньте з неї м'якуш і заповніть начинкою. У такі сендвічі додають і картоплю фрі, мариновані огірки, гірчицю.
  • Формувати кульки можна з відвареного нуту або з бобових, які не пройшли попередню теплову обробку (але їх потрібно обов'язково замочувати для м'якості). З сирого нуту фалафель виходить щільніший. А якщо його попередньо відварити, потрібно додати в пюре кілька ложок борошна для міцності.
  • Для вегетаріанців фалафель є замінником м'ясних страв, таких як фрикадельки або тефтелі. У спеціалізованих продуктових магазинах на заході продають заморожені фалафелі.
  • Крім лаваша і овочів, традиційним доповненням до фалафелю вважається кунжутний соус тахіні. Це подрібнений до пюреподібної маси кунжут з приправами, зеленню, лимонним соком, овочами. Але і інші соуси будуть цілком доречні: на основі йогурту, сметани, майонезу.
  • До нуту іноді додають квасолю, булгур та інші наповнювачі. Наприклад, дуже люблять фалафель з квасолею в Єгипті. Крім смаку, ці бобові виконують і сполучну функцію. При подрібненні вони виділяють клейкі речовини, що допомагають зробити кульки міцнішими. З цією ж метою додають і яйця (як в котлетну масу), але рідко.
  • Щоб кульки вийшли більш м'якими, додайте в пюре трохи розпушувача або соди.
  • Смак страви багато в чому формують спеції: чорний перець, паприка, чилі, часник, коріандр, кориця. Не бійтеся експериментувати з приправами, створюючи нові поєднання. Спробуйте додавати зелену цибулю, кріп, кінзу. Звичайно, на сході прийнято використовувати тільки найсвіжішу і соковиту зелень.
  • Оскільки основу страви становить нут, вона є джерелом білка, клітковини, складних вуглеводів. Жиру фалафель практично не містить. Але досить багато жиру вбирається у фритюрі. Тому для дієтичного харчування його запікають у духовці.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для фалафелю потрібні такі інгредієнти: нут, цибуля, часник, петрушка, сіль, пшеничне борошно, рослинне масло для фритюру, сіль, мелений коріандр, паприка, чорний перець. Набір спецій може бути відрізнятися.

2

Заздалегідь замочений на 6-7 годин і промитий нут залийте водою. Варіть до повної готовності, поки горошини стануть м'якими. Злийте всю воду і залиште нут в каструлі без кришки, щоб з нього випарувалася вся рідина. Якщо залишати воду, готові вироби вийдуть занадто м'якими, і можуть просто розвалитися при смаженні.

3

Цибулину розріжте на декілька частин. Часник почистіть. Листя петрушки відокремте від стебел, вимийте. Всі разом складіть в блендер, подрібніть. З цибулі буде виділятися досить багато соку, але його не зливайте. Він надасть фалафелю більш вираженого смаку.

4

Порціями додайте відварений нут до подрібнених овочів. Збивайте все до однорідної маси. Вона повинна вийти щільною, але не розсипатися. Якщо ж вона вийшла занадто сухою, додайте трохи води. Разом з нутом всипте 2 ст. л. води.

5

Всипте сіль, спеції. Перемішайте все. Поставте миску на 30 хвилин в холодильник. З охолодженого пюре легше формувати кульки.

6

З отриманої маси робіть кульки розміром 2-3 см. Великими робити їх не потрібно, справжній фалафель маленький.

7

Обваляйте кожен кульку в борошні. В оригінальних рецептах панірування не використовується. Але я пробував смажити без борошна, тоді кульки в гарячому маслі починають просто розвалюватися. Щоб цього не було, потрібно дотримуватись кількох правил: приготувати в'язку масу, розігріти масло до 180-190 градусів. Для початку можете просто обваляти заготовки в борошні.

8

Розігрійте у фритюрі або будь-якій іншій підходящій посуді масло. Важливо його розігріти, але не перегартувати, інакше вироби швидко покриються скориночкою і залишаться сирими всередині. Викладайте фалафель і смажте його до коричневого кольору. Готові вироби викладіть на паперовий рушник, щоб прибрати зайвий жир. Звичайно, жарка у фритюрі не відноситься до найкорисніших способів приготування їжі, але паперові рушники допоможуть мінімізувати калорійність.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка