Рецепт: Домашня юшка з риби

  • Домашня юшка з риби
    Рецепт: Домашня юшка з риби
  • 1 год 30 хв.
  • Страва на 6
  • Середній
Завзяті рибалки вважають, що приготувати справжню юшку з риби можна тільки на багатті. Проте тепер ви зможете довести, що і вдома на плитці юшка з риби виходить зовсім не гіршою.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Домашня юшка з риби

Опис рецепту
  • Насамперед потрібно визначитися з тим, яку ж страву називають юшкою з риби. Це концентрований, насичений рибний суп зі спеціями. Варять його з овочами чи без них.
  • Для юшки добре підходить багато видів риби: нототенія, стерлядь, осетер, морський окунь, судак, йорж. Не варять юшку з риби з будь-яких оселедцевих, а також із вобли, тарані, пічкура, ляща, плотви. Якщо ви використовуєте рибу з великою кількістю дрібних кісток, навар краще процідити. Дрібну рибину закладають у суп повністю, але вона обов’язково має бути почищена та випотрошена. Не варіть рибу, яка пахне болотом. Звичайно, найсмачніша юшка виходить із свіжої (бажано щойно виловленої) риби. Але якщо такої немає, цілком підійде і морожена.
  • Існує два основні види юшки: з одного виду риби чи з декількох. Який варіант єдино правильний, все ще не встановлено. Тому ви можете готувати суп так, як вам більше подобається.
  • Для подвійної чи потрійної юшки різноманітні види риби закладають почергово. Спочатку готують бульйон із різних дрібних видів: окуня, йоржа, червоноперки. Багато рибалок навіть не чистять таку рибку, тільки промивають. Хоча потрошити все ж таки рекомендується. Далі бульйон проціджують, рибу викидають та варять у ньому уже більшу. Її нарізають на шматки.
  • Юшку варять в емальованих каструлях, глиняних горщиках. Посуд повинен мати покриття, яке не окислюється. Тому небажано використовувати чавунний, алюмінієвий посуд.
  • Чим яскравіше виражений смак та запах риби, тим більше спецій додають. Відповідно, якщо риба має слабкий смак, спецій має бути мало, щоб вони не домінували в страві. Також має значення і калорійність риби. Чим вона жирніша, тим більше спецій знадобиться.
  • Здебільшого юшку подають гарячою, але можна їсти її і як холодну страву. Традиційно цей рибний суп поєднується з житнім хлібом чи пирогами з різними солоними начинками (варені яйця, рис, цибуля тощо).
  • Юшку потрібно варити при слабкому кипінні, з відкритою кришкою. Тоді бульйон буде наваристим, але без неприємного запаху.
  • Коли риба вариться, вона стає ніжною і її легко розламати на дрібні шматочки. Щоб вона залишалася цілою, юшку небажано активно перемішувати. Просто злегка помішайте рибу, щоб краще розподілити сіль, а потім ще раз при додаванні овочів.
  • Мутний бульйон у багатьох сучасних рецептах радять освітлювати яєчним білком. Це достатньо простий спосіб, але в старих кухонних книгах на нього не натрапити. Замість яйця раніше використовували паюсну ікру. 50 г цієї ікри змішують із подрібненою зеленою цибулею, склянкою холодної води та такою ж кількістю гарячого бульйону. Половину цієї відтяжки за 20 хвилин до готовності юшки вливають у бульйон, доводять до закипання і вливають решту. Через 10 хвилин після готовності рибу витягають. Бульйон проціджують та повертають у нього рибу.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування домашньої юшки з риби вам знадобиться риба (у мене це нототенія), цибуля, морква, картопля, перець чорний горошком, лавровий лист, петрушка, сіль, чорний мелений перець.

2

Спочатку приготуйте овочевий бульйон. Покладіть у каструлю одну очищену цибулину та морквину. Додайте перець чорний горошком та залийте водою. Після закипання варіть 20 хвилин. Потім додайте лавровий лист і проваріть ще 10 хвилин.

3

Поки варяться овочі, візьміться за інші продукти. Цибулю наріжте напівкільцями, четвертиною колечка. Моркву подрібніть кружечками, напівкружечками.

4

Картоплю наріжте кубиком.

5

Рибу почистіть, заберіть луску, плавники, нутрощі. Промийте тушки. У мене в цьому випадку використовуються заморожені тушки без голови та хвоста. Розріжте кожну рибину на декілька шматків завширшки 3-5 см. Меншими шматками нарізати її не варто, інакше при варінні вони можуть просто розвалитися.

6

Коли овочевий бульйон буде готовий, дістаньте з нього цибулю, моркву, лавровий лист та перець. Покладіть рибу, посоліть і знову доведіть до кипіння. Нототенію потрібно варити 25-30 хвилин, тому овочі додайте дещо пізніше. Варіть рибу після закипання 10 хвилин. Риба стає смачнішою, коли вона просочується сіллю (в розумних межах). Тому юшку, на відміну від багатьох інших супів, солять не в кінці приготування.

7

Викладіть у каструлю подрібнені овочі. Варіть ще 15 хвилин. Обов’язково знімайте піну від риби та овочів, це впливає на прозорість бульйону. У піні збираються не найкорисніші речовини.

8

Всипте перець, подрібнену петрушку та перемішайте. Юшка з риби готова, залишилося тільки дати їй постояти під кришкою 15-20 хвилин, і можна подавати на стіл. Якщо готова юшка здасться недостатньо наваристою та ситною, покладіть при поданні в тарілку невеликий шматочок вершкового масла.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка