Корисна інформація:
- Перед зберіганням локшину спочатку потрібно висушити до хрускоту. Волога значно скорочує термін зберігання, сприяє розвитку мікроорганізмів. До тижня висушений продукт може зберігатися в холодильнику. Для більш тривалого зберігання слід помістити його в морозильну камеру. Врахуйте, що погано просушене тісто під час заморожування злипнеться.
- Для сушіння є кілька варіантів. Перший (він же й найпростіший) — розкласти вироби тонким шаром на дошці або рушнику. Через добу вся зайва волога точно випарується. Влітку можна виставити дошку під сонячні промені, і справа значно прискориться. Другий варіант — у духовці. Встановіть мінімальний нагрів (не більше 80–90 градусів) і відкрийте дверцята. Час від часу перевіряйте локшину. Вона висохне досить швидко. Потім охолодіть її, розкладіть у пакети і зберігайте, як описано вище.
- Для домашніх макаронних виробів сорт борошна не має великого значення. Це італійську пасту потрібно готувати з борошна твердих сортів, а в нашому рецепті це неактуально. Підійде не тільки пшенична, але і гречана, вівсяна мука. Їх потрібно змішувати з пшеничною в пропорції 1:4.
- Якщо ви плануєте часто готувати домашні макаронні вироби, але бажаєте заощадити час і сили, подумайте про придбання локшинорізки. Це проста машинка, одночасно замінює дошку, качалку й ніж. Принцип її дії досить простий. Спочатку потрібно пропустити тісто через розкочування кілька разів, поступово зменшуючи його товщину. Потім розрізати пласт ножами. Усього кілька оборотів рукояті — і маленький клубочок тіста перетворюється в солідну купку локшини. Товщину її можна регулювати. Це дуже зручно і швидко.
- Щоб урізноманітнити смак, до базових продуктів (борошно і яйце) додають томатну пасту, соки, навіть какао. Наприклад, трохи бурякового соку допоможуть пофарбувати локшину в рожевий колір без будь-яких хімічних речовин.
- А коли робота завершена, можна готувати різні страви. Найпростіший варіант — звичайна варена локшина. Її викладають у киплячу підсолену воду і варять 5 хвилин. Далі залишається тільки злити воду, додати сіль, масло, і можна подавати на стіл.
- Ще одна поширена страва з цим продуктом — суп. Варять його на овочевому, м’ясному, курячому бульйоні. Принцип у всіх випадках один — локшину додають за 5 хвилин до кінця приготування. Можна відварити м’ясо окремо, а потім додати в бульйон із макаронними виробами під час подачі.