Рецепт: Домашній сир

  • Домашній сир
    Рецепт: Домашній сир
  • 3 год 40 хв.
  • Страва на 1
  • Середній
Любите натуральний сир та страви з нього? Тоді взагалі нема чого постійно ходити в магазин чи на ринок за своїм улюбленим продуктом. Ви можете приготувати його і цілком самостійно.

Особливості:
  • Варити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Домашній сир

Опис рецепту
  • У холодильнику домашній сир можна зберігати до 4-5 діб. Одразу ж герметично його упакуйте та тримайте на найвищій поличці, поближче до морозильної камери. Саме там найнижча температура, яка дозволить надовго зберегти ваш продукт свіжим. Можна сир і заморозити, якщо у вас його вийшло надто багато. Тільки після розморожування одразу його з’їдайте. Після ще одного заморожування смак суттєво погіршиться, а кількість корисних речовин скоротиться до мінімуму.
  • Звичайно ж, найкраще готувати сир із натурального домашнього молока, яке ще не пройшло пастеризацію. У такому молоці міститься багато цінного жиру. А чим воно жирніше, тим більше смачного сиру вийде. Домашнє молоко потрібно спочатку потримати день-два при кімнатній температурі, щоб воно прокисло. Потім нагріти майже до кипіння, віджати в марлі та отримати сир. Як бачите, все досить просто. Потрібні тільки бажання та якісні продукти.
  • У всіх рецептах домашнього сиру молоко тільки нагрівають, але не кип’ятять. Інакше кінцевий продукт вийде твердим та ламким. Вологість ви можете регулювати самостійно. Чим довше сир висить у марлі, тим більше рідини з нього витікає.
  • Емальований посуд для приготування сиру не підходить. А ось алюмінієвим, сталевим можна користуватися без проблем. Для перемішування найкраще використовувати дерев’яну ложку чи лопатку.
  • Одразу ж відзначу, що сир із домашнього молока виходить більш грубозернистим і взагалі його виходить більше. Пастеризоване молоко дає мало сиру, і він має прісніший смак. Але якщо домашнього молока під рукою немає, то такий продукт також цілком гідний. Якщо ви використовуєте домашнє молоко, додавати кефір необов’язково. У ньому самому цілком достатньо бактерій, які запускають процес згортання сиру.
  • Замість кефіру для скисання можна додати 2-3 ложки натуральної сметани. У ній також міститься багато корисних бактерій.
  • Ваш домашній сир може стати основною для багатьох страв та продуктів. Із нього ви зробите чудовий плавлений сир, запіканку, сирники, пироги і багато чого іншого.
  • Якщо ви готуєте сир уперше, краще поекспериментуйте з невеликою кількістю молока. Візьміть приблизно 1 літр. Не засмучуйтеся, якщо щось не вийде спочатку. Однак якщо будете дотримуватися всіх вказівок у рецепті, сир вийде чудовим.
  • Сироватку, що залишилася, не поспішайте виливати, вона може ще знадобитися. Її можна додавати в випічку замість води для насиченішого смаку. Із сироватки виходить дуже смачний хліб, печиво, булочки, пиріжки з приємним молочним смаком.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування сиру потрібні всього два інгредієнти: молоко та кефір. Усе дуже просто, проте результат вийде чудовим. Бажано, щоб і молоко, і кефір були максимально жирними. У мене обидва продукти мають жирність 2,5%.

2

Влийте молоко в каструлю та поставте на середній вогонь. Потрібно нагріти його приблизно до 80 градусів, майже до кипіння. Але при цьому не можна допускати, щоб молоко закипало. Інакше сир вийде твердим. А якщо молоко прогрілося недостатньо, сироватка буде погано відділятися та кінцевий продукт буде кислим. Тут важливо правильно вгадати той момент, коли пора вимикати нагрівання.

3

Одразу після цього зніміть молоко з вогню та влийте в нього кефір.

4

Перемішайте. Одразу ж починається процес відділення жиру від сироватки. Ось ці дрібні білі пластівці - це і є сир, тільки він ще не виділився до кінця і його ще не зібрали.

5

Залиште молочно-кефірну суміш на 2-3 години при кімнатній температурі. Ще краще буде остудити її до кімнатної температури, а потім забрати в холодильник на всю ніч. Сирні пластівці осядуть, а сироватка підніметься доверху. У банку переливати молоко не обов’язково. Я зробив це, щоб на фотографії було краще видно процес відділення сиру.

6

Тепер вам знадобиться складена в декілька шарів марля або дуже дрібне сито. Я віддаю перевагу використанню марлі, з нею зручніше працювати. Не забудьте марлю промити. Вилийте на неї увесь вміст банки. Почекайте, поки сироватка стече. Не потрібно намагатися пришвидшити процес, притискаючи сир руками. Нехай все буде природно.

7

Зберіть сир у торбинку та підвісьте над посудиною. Приблизно через півгодини з нього стече рідина і сир буде повністю готовим до споживання. Якщо ви хочете зробити його сухішим, потримайте торбинку підвішеною довше та вичавіть сир. Його повинно вийти приблизно 200 г. Не надто багато, зате для пастеризованого молока цілком непоганий результат.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка