Рецепт: Домашній майонез

  • Домашній майонез
    Рецепт: Домашній майонез
  • 40 хв.
  • Середній
Домашній майонез набагато корисніший, ніж магазинний, адже він не містить жодних добавок. Усі інгредієнти тільки натуральні: яйця, рослинна олія, лимонний сік, гірчиця, сіль та цукор.

Особливості:
  • Збивати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Домашній майонез

Опис рецепту
  • Для домашнього майонезу потрібно використовувати найсвіжіші яйця, в яких ще не встигли розвинутися паразити. У приготовленому на виробництві майонезі використовуються інгредієнти, що пройшли спеціальну термічну обробку. Завдяки цьому всі паразити та мікроорганізми знешкоджуються. Домашній соус такої обробки не проходить, тому вибирати яйця потрібно дуже уважно. Перед приготуванням обов’язково вимийте їх 2-3 рази водою з господарчим милом. Якщо яйця мають пошкодження шкаралупи, тріщини, не використовуйте їх. Такі яйця краще засмажити.
  • Якщо ви звикли до магазинного майонезу, то знайте, що у нього завжди білий колір. Домашній соус не буває ідеально білим, оскільки натуральні жовтки надають йому жовтуватого відтінку.
  • Готувати майонез можна і з цілих яєць, але тоді у нього рідкіша консистенція. А якщо ви бажаєте отримати корисніший соус, використовуйте перепелині яйця. У них міститься підвищена кількість вітамінів А, В, РР, незамінних амінокислот, жирних кислот. Пам’ятайте, що яйця водоплавної птиці не використовуються в жодному випадку. Їх навіть варять не менше 20 хвилин, щоб знешкодити паразитів. А вже про споживання сирих і нічого говорити.
  • Магазинний соус через консерванти без проблем зберігається місяцями, до того ж не псується тривалий час навіть після відкривання упаковки. Домашній продукт можна зберігати в холодильнику не довше 1-2 тижнів, причому в герметичній упаковці. Бажано з’їсти майонез за тиждень.
  • Не використовуйте тільки оливкову олію, вона надає майонезу гірчинку. Обов’язково змішуйте приблизно навпіл соняшникову та оливкову олію. Або ж готуйте майонез тільки з соняшниковою олією (обов’язково рафінованою). Також не можна використовувати і нерафіновану соняшникову олію. Вона гірше загущує соус та розшаровується. Крім того, у нерафінованої олії доволі сильний власний запах, що перебиває аромат та смак інших інгредієнтів.
  • Для отримання нових смакових відтінків додавати в соус можна трави, кмин, коріандр, паприку, базилік, петрушку, подрібнений сир, цедру лимона, подрібнені оливки. Словом, експериментуйте як завгодно. Підбирайте правильні смакові поєднання. Наприклад, соус зі шматочками оливок добре підходить до картоплі та овочевих салатів. Лимонна цедра – прекрасна добавка до риби чи морепродуктів. А майонез із тертим хроном чи часником доречно подати до м’яса.
  • Усі вказані в рецепті продукти перед збиванням повинні бути кімнатної температури. Холодними вони змішуються гірше.
  • Якщо вам не можна їсти цукор, але надати солодкуватого відтінку соусу все ж таки хочеться, використовуйте розтерті сухофрукти.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування домашнього майонезу нам знадобиться рафінована соняшникова чи оливкова олія, яєчні жовтки, цукор, сіль, гірчиця та лимонний сік (можна замінити оцтом).

2

З’єднайте цукор, сіль та гірчицю з жовтками. Кожен жовток спочатку переливайте в окремий посуд, щоб переконатися в його якості та не зіпсувати інші інгредієнти.

3

Змішайте все власноруч вінчиком чи міксером на невеликих обертах. У вас вийде жовта однорідна суміш. Збивати на високій швидкості не рекомендується, тоді рідина починає відділятися від жиру, який виступає невеликими крапельками на поверхні.

4

Тепер маленькими порціями (буквально по ложці) додавайте рослинну олію в яєчну суміш, не перестаючи її збивати при цьому. Олія почне з’єднуватися із жовтками, створюючи однорідну емульсію.

5

Продовжуйте збивати, поки не додасте всю олію. На цьому етапі продовжується процес емульгування. Олія розбивається на найменші кульки. Вони огортаються яєчним жовтком, що не дозволяють часточкам олії з’єднуватися знову. У результаті жир розподіляється рівномірно.

6

Тепер суміш стане достатньо густою, майже як майонез із магазину. Важливо вливати олію саме маленькими порціями, тоді консистенція майонезу буде правильною.

7

Влийте оцет чи лимонний сік. Оцет бажано використовувати винний чи яблучний. Він має м’якший смак, ніж звичайний столовий.

8

Знову збивайте 2-3 хвилини. Більше часу не потрібно. Необхідно тільки, щоб сік рівномірно розподілився в майонезі. Якщо соус вийшов у вас надто густим, додайте до нього чайну ложку холодної кип’яченої води та злегка збийте ще раз. А загустити майонез допоможе крапля лимонного соку.

9

Готовий майонез викладіть у чисту скляну баночку та зберігайте в холодильнику герметично закритим. Коли соус застигне (при збиванні він трохи нагрівається), то стане густішим.

Відгуки [1]
Дарья 03/01/2018

Выглядит очень аппетитно! Насколько такой майонез лучше от покупного?

Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка