Рецепт: Цвєтаєвський яблучний пиріг

  • Цвєтаєвський яблучний пиріг
    Рецепт: Цвєтаєвський яблучний пиріг
  • 1 год 40 хв
  • Страва на 8
  • Середній

Сестри-письменниці Цвєтаєви прославилися не тільки своїми творами, а й рецептом оригінального яблучного пирога. За легендою, саме ним сестри пригощали гостей під час чаювань.



Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Цвєтаєвський яблучний пиріг

Опис рецепту

Корисна інформація:

  • У багатьох рецептах вказують, що такий пиріг стає найсмачнішим після того, як постоїть у холодильнику хоча б кілька годин. Особисто я великої різниці не помітив — така випічка смачна й теплою, і холодною.
  • Щоби пиріг дійсно вдався, яблука потрібно вміти вибирати. Комусь подобаються кислуваті, комусь солодкі плоди. Але є загальні правила, за якими можна вибрати потрібні яблука. По-перше, вони не повинні бути занадто соковитими. Під час теплової обробки сік буде просочувати тісто, і воно не встигне пропектися. По-друге, вони повинні бути досить цільними, щоби шматочки не розвалювалися при тепловій обробці й не перетворювалися на пюре.
  • Пам’ятайте — чим кисліше яблуко, тим твердіше воно залишається після теплової обробки.
  • Готувати такий пиріг можна в будь-який круглій формі — для торта або спеціальній для відкритого пирога. Головне — зробити рівні бортики з тіста кілька сантиметрів заввишки. А от сучасні силіконові форми для виробів із яблуками підходять не дуже добре. У них нижня частина тіста може не встигнути пропектися. Нагрівання в силіконі поширюється нерівномірно, на відміну від металу або кераміки. У цих матеріалах тепло однаково поширюється по стінках і дну.
  • Другий за важливістю інгредієнт у цьому рецепті — сметана. Не потрібно вибирати дуже жирний продукт. Заливка тоді вийде густою і не проникне в усі проміжки між шматочками начинки. Найкраще брати сметану середньої жирності, 15–25 %.
  • До речі, у самих сестер Цвєтаєвих ніяких згадок про цей пиріг немає. Так що поки невідомо, чому випічку назвали саме в їхню честь. Втім, гірше вона від цього точно не стає.
  • Зі спецій у цьому рецепті найкраще підходять мелена кориця й мускатний горіх. Поєднання яблука та яблук взагалі найвдаліше. Спеції потрібно змішати з заливкою. Можна трохи всипати в тісто.
  • Щоби шматочки яблук залишалися цільними, їх потрібно спочатку залити на 10 хвилин окропом, потім обсушити і викладати на тісто. Фермент пектин, що утримує клітини разом, стає більш активним у гарячій воді. Це можна порівняти з цементним розчином, який спочатку рідкий, а потім твердне.

Покрокове приготування страви з фото

1

Для пирога по-цвєтаєвськи вам знадобляться яблука, пшеничне борошно, масло коров’яче (або маргарин у такій же кількості), сметана, яйце, цукор і розпушувач.

2

Розтоплене й охолоджене масло, сметану й цукор змішайте. Я використовував у цьому рецепті маргарин — смак і структура тіста залишилися такими ж, як і з маслом. Якщо хочете отримати більш розсипчасте тісто, використовуйте розтерте в крихту м’яке масло. А для більш щільної структури його потрібно розтопити. Яйця в тісто не потрібно додавати, вони надають йому жорсткість. Також можна додати столову ложку горілки для розсипчастості. Весь алкоголь випарується під час теплової обробки.

3

Додайте борошно й розпушувач. Замісіть тісто. Воно виходить жирним, пластичним, як і належить класичному пісочному тісту. Завдяки великій кількості масла тісто розсипчасте, а сметана робить його в міру м’яким. Просто ідеальне поєднання для ніжного яблучного пирога. Тісто потрібно поставити в холод на півгодини. Взагалі яблучні пироги готують із різного тіста, але для цвєтаєвского підходить тільки пісочне.

4

Для крему сметану збийте з яйцем і цукром. Робити пишний крем не потрібно, просто перемішайте все.

5

Додайте борошно й перемішайте, не залишаючи грудочок. Борошно в цьому випадку є загущувачем для заливки.

6

Викладіть тісто у форму й розподіліть його пальцями так, щоби вийшли бортики. Змащувати маслом форму не потрібно. Тісто досить жирне, не прилипає до металу. Тільки перевірте, щоби форма була чистою, сухий, без подряпин і нерівностей.

7

Яблука очистіть і наріжте тонкими скибками. Займатися яблуками найкраще після того, як усе інше вже підготовлено. Подрібнені плоди швидко темніють, так що працювати з ними потрібно без зволікань. Отже, яблука викладіть на тісто до рівня бортиків або трохи нижче.

8

Покрийте яблука сметанною заливкою. Злегка струсіть форму кілька разів, щоби заливка проникла в усі щілини між шматочками плодів. Слідкуйте, щоби сметана не виливалася за бортики. Заливка підгоратиме.

9

У розігрітій до 180 градусів духовці готуйте цвєтаевский пиріг 40–50 хвилин. Тісто з країв має підрум’янитися, а заливка стати густою. Відразу пиріг із форми не діставайте. Нехай він спочатку охолоне і стане щільним. Гаряча випічка легко ламається і її можна зіпсувати. Теплою чи холодною її зручніше нарізати. Поспішати не варто, усе одно гарячий пиріг не такий смачний, як остиглий.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка