Рецепт: Чанахі

  • Чанахі
    Рецепт: Чанахі
  • 50 хв.
  • Страва на 4
  • Середній
Чанахі – відома страва в Грузії і не тільки. Калорійна та дуже смачна страва не залишить байдужим жодного, хто її скуштує.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |
  • Смажити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Чанахі

Опис рецепту
  • Страва з грузинськими корінням давно і широко набула популярності в пострадянських країнах, і в Україні зокрема. Суто грузинський рецепт містить дещо інший склад інгредієнтів, та спосіб приготування трохи відрізняється. Для цієї страви за грузинським приготуванням підходить більше гасло «Поставив та забув». Тобто йдеться про спосіб приготування. Він не вимагає підготовчих етапів, просто всі інгредієнти складають у горщик та ставлять готуватися. У нас усе навпаки. Щоб чанахі були такими, як ми звикли їх їсти, треба виконати кілька обов’язкових підготовчих процесів. Не лякайтеся, вони не складні, але обов’язкові для довершеної страви. Також цей рецепт майже не підлягає модифікаціям. Є обов’язкові складові, яких вимагають чанахі. Можна, звичайно, вносити певні корективи за смаком, але кардинальні зміни перетворять цю страву на дещо відмінне від чанахі. Я не просто так про це веду мову. Одного разу мені довелося куштувати «чанахі» з цвітною капустою та сметаною. Розумієте, про що я? Справжні поціновувачі чанахі, мабуть, як і я, вважатимуть це неприпустимим. Крім того, ця страва славиться своєю густою консистенцією, тому страва у вигляді рідкої юшки - теж не зовсім чанахі.
  • Признаюся чесно: це одна з моїх улюблених страв. Для початку вона надзвичайно смачненька. Особливо у холодну пору року ця страва готується в моєму домі часто. Перевагою її також є калорійність та насичена густа консистенція. Цей суп - щось середнє між першою та другою стравою або вдале поєднання обох. Тобто, зготувавши таку страву на обід, можна обмежитися лише нею, запевняю вас, усі залишуться ситими.
  • За складом інгредієнтів страва не надто складна. Обов’язковими складниками є м'ясо, картопля, цибуля, часник, борошно та томатна заправка. Також за бажанням можна додавати моркву та квасолю. Неперевершеного смаку та аромату досягають завдяки лавровому листку та духмяному перцю. Страва славиться своєю пікантністю, як і всі інші страви грузинської кухні. Тому без чорного перцю тут не обійтися.
  • Мені подобається процес приготування чанахі. Тут не той випадок, коли можна все скинути в одну каструлю і поставити варити. Ні, процес вимагає попередньої підготовки всіх продуктів, що входять до складу. Ця процедура зацікавлює, виникає відчуття того, що готується дещо особливе. Якщо дотримуватися усіх процесів, навіть новачок досягне успішного результату.
  • Я готую чанахі за давно відпрацьованим рецептом моєї мами. Зазвичай я люблю цікавитися та знаходити рецепти, як готують ту чи іншу страву інші. Проте у випадку з чанахі мене влаштовує мій рецепт і результат, якого я досягаю. Я готую, як мама, а мама зізналася, що її навчив готувати її батько. Мій дідусь обожнював гострі страви, тому, мабуть, довершено готував чанахі. Приємно готувати те, що давно призвичаїлося у твоїй родині. Улюблені страви починають складати певну традицію. Наприклад, ми любимо готувати чанахі у холодні зимові дні. Страва надзвичайно ароматна, а її гострота сприяє швидкому зігріванню після морозних зимових прогулянок.
  • Щоб віддати належне страві, варто її подавати відповідним способом. Гарно страва виглядатиме, якщо подати її у супниці, це одразу надає обіду певної значимості. Не гіршим способом буде порційне подання у красивих горщиках. Ми любимо гарно їсти, щоб страва смакувала, краще обов’язково звертати увагу на її подання.
  • Ну що ж, приступимо.

Кроки приготування рецепту з фото

1

М'ясо нарізаємо на шматочки середнього розміру.

2

Розігріваємо сковорідку з олією та викладаємо туди нарізане м'ясо. Нам потрібно не повністю його зготувати, а досягти засмаженої скоринки м'яса. Тому не накриваємо кришкою і злегка підсмажуємо.

3

Перекладаємо підсмажене м'ясо зі сковорідки в інший посуд. Півкільцями нарізаємо цибулю.

4

Поміщаємо її у сковорідку, де підсмажувалося м'ясо. Нам важливо не втрачати тих смаків, які віддають продукти в процесі приготування, тому ми і підсмажуємо цибулю у сковорідці, де м'ясо залишило свій сік.
Цибулю також сильно не засмажуємо, а пров'ялюємо її. Вона повинна випустити свою гіркоту та стати прозорою на вигляд, а на смак - солодкуватою.

5

Тепер додаємо до цибулі попередньо підсмажене м'ясо, разом це тушкуємо 2 хвилини.

6

Поміщаємо вміст сковорідки у каструлю, в якій готуватимемо чанахі, заливаємо водою, солимо, додаємо лавровий лист, духмяний перець та ставимо на вогонь варитися.

7

Скибочками нарізаємо очищену картоплю. На розпечену сковорідку додаємо олію та викладаємо картоплю, підсмажуємо за тим же принципом, що і м'ясо, до утворення золотистої скоринки. Не турбуйтеся, вона повністю приготується при варінні. Підсмажену картоплю переміщаємо у каструлю.
Тепер все це повинно варитися 20-30 хв.

8

Тепер нам потрібна суха чиста сковорідка без жиру. Насипаємо в неї півсклянки борошна. На середньому вогні підсмажуємо його. Воно повинно злегка потемніти, але стежте, щоб не горіло.
Залишаємо його застигати.
Після того як борошно охололо, змішуємо з водою (півсклянки). Ретельно перемішуємо, щоб утворилася однорідна маса без грудочок.
Вливаємо розведене водою борошно у каструлю з чанахі та одразу ретельно перемішуємо.
Тепер суп набув густої консистенції. Ми його загустили.

9

Зараз додаємо кілька столових ложок (4-5) томатної пасти.
Тепер суп поміняє свій відтінок на коричнево-бурий.

10

Наприкінці додаємо натертий або перечавлений через прес часник (2 зубчики).
Даємо ще 5 хвилин на маленькому вогні поваритися.

11

От і все, наші чанахі готові. А найголовніше - їх можна їсти одразу після приготування, і навіть дуже треба їсти гарячими!

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка