Рецепт: Булгур, каша з овочами

  • Булгур, каша з овочами
    Рецепт: Булгур, каша з овочами
  • 1 год 20 хв.
  • Страва на 2
  • Середній
Каша з булгуру з овочами – традиційна їжа в країнах Близького Сходу. Відзначається ситністю та корисністю.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |
  • Смажити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Булгур, каша з овочами

Опис рецепту
  • Булгур – це крупа з пшеничних зерен, оброблених по-особливому. Пшеницю заливають окропом, потім висушують та дроблять. Існує три види булгуру залежно від помелу: грубий, тонкий та дуже тонкий. Грубий рекомендований для харчування діабетиків завдяки низькому глікемічному індексу. Крупа тонкого помелу відзначається ніжнішим смаком. Інколи булгур плутають із кускусом, який також готують із пшениці. Проте це абсолютно різні крупи.
  • Готову кашу можна заморозити та зберігати в герметичних контейнерах. Перед використанням її достатньо розморозити та обсмажити з підготовленими овочами. Завдяки щільній структурі ця крупа зберігає щільну консистенцію після розморожування. Смак у неї теж не погіршується.
  • Щоб зробити смак каші насиченішим, рекомендується обсмажити суху крупу на рослинній олії упродовж декількох хвилин.
  • Булгур за смаком нагадує щось середнє між перловкою та рисом. Із ним можна приготувати і плов, замінюючи рис.
  • При виборі каструлі врахуйте, що крупа буде активно вбирати воду та стане об’ємнішою приблизно вдвічі-втричі. Також потрібно залишити достатньо вільного місця для овочів.
  • Якщо булгур відварений тільки з овочами, ви отримаєте вегетаріанську страву чи гарнір. Якщо ж додати шматочки курки, свинини, індички, яловичини, вийде повноцінна самостійна страва.
  • У країнах Сходу кашу з булгуру часто використовують як начинку для фаршированої риби, птиці. Змішайте кашу з фаршем та начиніть отриманою сумішшю баклажани, великі помідори, кабачки, болгарський перець.У цьому плані ця східна крупа повноцінно замінює рис.
  • Можна приготувати з цієї крупи і солодку кашу. Варять її так само, як і звичайну, але в воду всипають цукор разом із невеликою кількістю солі (на порцію достатньо маленької дрібки, тільки для посилення смаку). Оскільки це східна крупа, то як солодкі добавки використовують родзинки, курагу, мед, інжир, фініки. Ви ж можете додавати що завгодно: від варення зі слив до шматочків яблук у цукрі. Потрібно врахувати, що сухофрукти разом із цією кашею можуть посилити бродіння (та газоутворення) в кишечнику.
  • Каструлю та плиту для приготування каші цілком гідно замінить мультиварка. Засипте в чашу крупу, влийте воду та установіть режим «Гречка». Якщо його немає, підійдуть режими «Рис» або «Каша». Готуйте булгур 20-25 хвилин. Обсмажувати крупу також можна в мультиварці, за допомогою режиму «Випічка».
  • Щоб не надто сильно навантажувати травну систему, не варто поєднувати булгур із картоплею, капустою, яйцями, буряком.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування каші підготуйте булгур (детальніше про цю крупу читайте в розділі корисної інформації), солодкий перець, цибулю, моркву, часник, помідори, баклажан, рослинну олію та сіль.

2

Баклажани наріжте кубиком. Якщо в серединці уже є затверділі зерна, виріжте м’якоть разом із ними. Всипте 1-2 дрібки солі, перемішайте. Залиште баклажани на 15-20 хвилин, а потім промийте. Сіль витягне всю зайву гіркоту.

3

Цибулю та моркву наріжте кубиком. Обсмажте на олії 5-7 хвилин.

4

Наріжте кубиком солодкий перець та помідор. Додайте ці овочі на сковорідку до цибулі та моркви. Продовжуйте обсмажувати 3-4 хвилини.

5

Додайте баклажани та обсмажуйте ще 3-4 хвилини. Потім підлийте трохи води та тушкуйте овочі до готовності. Бажано, щоб уся волога з них випарувалася, інакше каша вийде рідкою. Хоча, якщо ви не хочете робити її щільною, то рідину можете залишити.

6

Покладіть часник, сіль.

7

Булгур потрібно промити, як рис перед пловом. Для цього крупу залийте холодною водою та перемішайте. Вода стане мутною. Потрібно її злити та залити свіжу. Так повторіть декілька разів, поки вода після перемішування не перестане каламутніти. Тепер відкиньте крупу на друшляк та злийте з неї всю рідину. Взагалі в традиційних рецептах булгур не миють. Проте в наших магазинах крупа може продаватися не надто добре очищеною, тому не завадить її сполоснути.

8

На сухій сковорідці обсмажуйте булгур, поки він не висохне. Щоб крупа не пригоряла, помішуйте її лопаткою та встановіть середнє нагрівання. Коли булгур підсохне (тоді крупинки легко відстають одна від одної та від лопатки), влийте столову ложку рослинної олії та перемішайте. Продовжуйте обсмажувати з олією ще 5-7 хвилин.

9

Залийте крупу двома склянками (400 мл) води, всипте сіль та перемішайте. У процесі варіння перемішувати її уже більше не потрібно.

10

Варіть під кришкою на слабкому вогні до готовності. Зазвичай булгур вариться за 20-25 хвилин. Каструлю з готовою кашею загорніть теплим рушничком чи якимось щільним одягом, дайте постояти так ще півгодини.

11

Додайте в готову кашу овочі, перемішайте. Досоліть страву на смак. Можна також подавати овочі на тарілці окремо, не змішуючи їх із булгуром.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка