Рецепт: Бефстроганов із яловичини

  • Бефстроганов із яловичини
    Рецепт: Бефстроганов із яловичини
  • 1 год 15 хв.
  • Страва на 2
  • Середній
Бефстроганов із яловичини – це соковиті, м’які шматочки м’яса, просочені ароматом сметанно-томатного соусу. Страва виявилася настільки смачною, що «яловичину по-строгановськи» тепер подають у ресторанах безлічі країн.

Особливості:
  • Нарізати |
  • Смажити |
  • Тушкувати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Бефстроганов із яловичини

Опис рецепту
  • Класичний бефстроганов готують тільки з яловичини. Проте існують рецепти страви і з інших продуктів: свинини, печені, курятини, індичатини. Принцип приготування для них однаковий. Основний продукт спочатку відбивають, потім нарізають невеликими шматочками, обсмажують та тушкують. Баранину використовувати не рекомендується через те, що це надто жирне м’ясо. Наприклад, у радянський час у столових часто використовували яловичу печінку замість дефіцитного м’яса.
  • Щодо нарізки серед кулінарів також не існує єдиної думки. У дореволюційних кулінарних книгах Олени Молоховець рекомендується нарізати яловичину великими квадратними шматками, щоб у них зберігалося більше соку. У радянський час м’ясо для бефстроганов звикли нарізати довгими смужками. Ця традиція дійшла і до наших днів. Хоча багато професійних кухарів взагалі не дотримуються визначеного погляду та нарізають м’ясо як завгодно.
  • Для приготування бефстроганов з яловичини ідеально підходить вирізка. Також можна купити тонкий край, товстий край.
  • Соус у цій страві не менш важливий, ніж м’ясо, а можливо, навіть і важливіший. Якщо соус приготовлений правильно, навіть сухувате м’ясо буде соковитим і смачним. А якщо соус зроблений погано, то він зіпсує навіть правильно обсмажену яловичину. Класичний рецепт соусу – це сметана, змішана з томатною пастою. Існують варіанти з молоком, вершками, вершковим маслом. Оскільки сметана та томатна паста – це достатньо кислі продукти, до них для пом’якшення смаку зазвичай додають трохи цукру. Пропорції сметани та томату можуть бути різними, проте сметани завжди більше.
  • Як гарнір для бефстроганов подають відварений рис, картопляне пюре, макаронні вироби, свіжі овочі чи салат із них, у зимовий час – консервовані овочі. Одним із кращих варіантів гарніру вважається смажена картопля з часточками свіжого помідора. Ще один варіант – деруни з соленими огірками. Словом, вибрати можна що завгодно. Головне - щоб це було смачно саме для вас.
  • Один із секретів смачного та соковитого м’яса – правильне обсмажування. Шматочки яловичини спочатку обсмажуються на сильному вогні, щоб на поверхні утворилася скоринка і закріпила всередині сік. Інакше сік вийде з м’яса і воно буде сухуватим. Із цією ж метою використовується і паніровка.
  • У літній час замість томатної пасти можна використовувати домашнє пюре з перетертих та уварених до консистенції соусу помідорів.
  • Солити страву краще наприкінці приготування, тоді м’ясо вийде соковитішим.
  • Готуючи велику кількість бефстроганов на декілька днів, не змішуйте одразу м’ясо та соус. Окремо обсмажте м’ясо з цибулею. Потім кожну порцію заливайте соусом та тушкуйте. При повторному нагріванні сметана може розпадатися на окремі фракції, що суттєво погіршує смак страви.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Щоб приготувати бефстроганов, знадобиться яловичина (м’якоть без жиру, сухожиль та плівок), цибуля, сметана, пшеничне борошно, томатна паста чи пюре, рослинна олія, цукор, сіль та перець.

2

Яловичину наріжте упоперек волокон шматками завтовшки 1,5-2 см. У мене вже підготовлений шматок м’яса із супермаркету, який розрізати не потрібно. Загорніть яловичину в плівку чи пакет та злегка відбийте з двох боків. Це допоможе розм’якшити м’ясо. Відбивайте саме злегка, а не перетворюйте шматок м’яса в «лахміття».

3

Відбиту яловичину наріжте смужками завширшки 10 мм. У багатьох рецептах вказано, що м’ясо потрібно нарізати на шматочки завтовшки 5 мм. Це уже зайве, настільки дрібна нарізка призведе до втрати соку.

4

Обкачайте м’ясо в борошні. Воно повинне вкривати кожен шматочок яловичини рівномірно, але не товстим шаром. Якщо борошна прилипло багато, покладіть м’ясо на сито та стряхніть надлишки.

5

Цибулю наріжте кільцями завтовшки 3-5 мм. Обсмажуйте в рослинній олії при слабкому нагріванні декілька хвилин. Цибуля повинна почати розм’якшуватися.

6

Викладіть паніроване м’ясо на цибулю. Нагрівання збільшіть до сильного. Обсмажуйте м’ясо 7-8 хвилин, помішуючи. Спочатку 1-2 хвилини не перемішуйте його.

7

Для соусу змішайте томатну пасту та сметану. Щоб пом’якшити кислий смак, всипте 1,5 ч. л. цукру без гірки.

8

Влийте соус до м’яса. Перемішайте,зменшіть нагрівання до слабкого. Тушкуйте під кришкою 50 хвилин, час від часу помішуючи. Якщо рідини мало і м’ясо починає підгоряти, можете додати декілька ложок чистої води. Хоча зазвичай цього не потрібно, вистачає і сметани.

9

Всипте силь, чорний мелений перець на смак. Перемішайте, вимкніть вогонь. Подавайте бефстроганов тільки гарячим. При охолодженні у нього змінюється і смак, і консистенція.

Відгуки [1]
Руслан 27/05/2018

Очень нравится рецепт, интересно будет похоже на ресторанный уровень. Только недавно в ресторане пробовал!

Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка