Рецепт: Тісто для лазаньї

  • Тісто для лазаньї
    Рецепт: Тісто для лазаньї
  • 50 хв.
  • Страва на 1
  • Середній


Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Тісто для лазаньї

Опис рецепту
Ті, хто хоча б раз бували в Італії, знають, що лазанья – одна з найулюбленіших страв жителів цієї сонячної країни. І це недивно, адже вона дійсно смачна та поживна. Існує багато рецептів приготування традиційної лазаньї. Одні надають перевагу класичному варіанту ласощів (із фаршем). Іншим більше до смаку вегетаріанська, грибна тощо. Спільне в них одне: особливе тісто, яке, однак, кожен кухар готує по-своєму. До речі, сьогодні на прилавках магазинів можна натрапити на уже готові листи для приготування лазаньї. Але зробити їх власноруч набагато приємніше та дешевше, особливо якщо скористатися нашим простим рецептом. Це набагато простіше, ніж здається на перший погляд. Окрім того, ви будете на всі 100% впевнені у якості свого тіста та зможете виготовити листи потрібної форми (для прикладу, для круглого чи овального дека). Ну що, спробуємо? Цікавий факт: інколи для оригинального подання лазаньї італійці (втім, як і кухарі інших країн) використовують яскраво-зелені листи. Схоже забарвлення тісту надає розтертий шпинат, який додають при замішуванні.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Візьміть борошно і, щоб воно наситилося киснем, просійте через сито на стіл (чи в будь-яку широку глибоку ємкість). Потім зробіть невелике заглиблення в ній та влийте яйця. Туди ж потрібно додати декілька ложок соняшникової олії.

2

Наступний крок – вимішування тіста. Не шкодуйте рук! Упродовж 10-15 хвилин на них чекає інтенсивна праця. Розминайте тісто доти, доки воно не перестане прилипати до рук. В ідеалі воно повинне бути в міру м’яким та еластичним. Рецепт дозволяє додати води, якщо тісто виявилося надто крутим. Але не захоплюйтеся, рідини має бути не більше декількох ложок.
Пам’ятайте: після замішування тісту потрібен відпочинок. 30-40 хвилин йому буде цілком достатньо. За цей час і ваші руки трохи відпочинуть, адже далі їм знову доведеться трохи попрацювати качалкою.

3

Після закінчення заданого часу тісто можна спокійно ділити на 6 частин та тонко розкачувати. Товщина листа повинна бути приблизно 1-1,5 міліметра. Це дуже важливо, оскільки від цього залежать смакові якості готової страви.

4

Тепер акуратно перекладіть листи на рушничок і дайте їм трохи підсохнути з обох боків. До речі, деякі господині рекомендують перед збиранням лазаньї проварити їх в окропі. Якщо ви вирішите скористатися їхніми порадами, додайте у воду масло та сіль. Ось, у принципі, і все. Просто та швидко, чи не так? Тепер можна починати викладати шари лазаньї. Не забудьте залити все соусом “Бешамель” (чи іншим, на свій смак), а на завершення запікання посипати страву пармезаном. Смачного!

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка