Мелена кава – секрети правильного вибору

  • Мелена кава – секрети правильного вибору

Хороша мелена кава має аромат, для опису якого існує багато епітетів – чудовий, чарівний, незрівнянний, неповторний. Небайдужі до аромату кави навіть ті, хто не п’є його. А для тих, хто знає, як правильно вибрати і як варити мелену каву, гаряча чашка стає не просто вдалим початком дня, але невід’ємною частиною характеру і способу життя.

Щоб насолоджуватися по-справжньому смачною кавою, дуже важливо знати, яку мелену каву вибрати з усього величезного асортименту, що пропонує нам сучасний ринок. Якщо ви добре знаєте, як зварити мелену каву, щоб вся таємнича сила зерен, що дозрівали на далеких високогірних плантаціях Кенії, Ефіопії, Бразилії, Коста-Рики або Гватемали, розкрилася вражаючою палітрою смаку і аромату, залишається тільки зробити вдалу покупку. Інтернет-магазин PapiGutto із задоволенням візьме на себе завдання ознайомити вас із видами натуральної меленої кави, як від найбільш славетних виробників, так і від їхніх менш іменитих побратимів, і запропонує придбати виключно оригінальну і якісну брендову продукцію за вигідними умовами і демократичними цінами.

Ступінь помелу і його вплив на спосіб приготування кави

Купити мелену каву – найпростіший і найлегший спосіб, що дозволяє готувати всілякі кавові напої. На результат буде істотно впливати ступінь помелу. Не можна однозначно відповісти на питання – яка мелена кава краще, адже від розміру її часток буде залежати і спосіб приготування, і його тривалість. Прийнято вважати, що дрібний помел робить смак готового напою найбільш тонким і вишуканим, однак деякі гурмани віддають перевагу грубому, явно вираженому смаку кави, який забезпечує тільки грубий помел.Тому, щоб вибрати ідеальний варіант відповідно до власних уподобань, необхідно знати нюанси й особливості кожного із чотирьох основних видів помелу.

Степень помола кофе

  1. Грубий помел. Натуральна мелена кава грубого помелу буде містити великі частки зерна, але їхній розмір не перевищить при цьому 0,8 мм. З кави крупного помелу готовий напій вийде, приблизно, через вісім хвилин. Призначається такий варіант саме для заварювання в кавниках або ж для приготування за допомогою поршневих кавоварок.
  2. Середній помел. Кава натуральна мелена такого помелу має вельми широкий спектр способів заварювання в крапельних кавоварках. Час заварювання може коливатися в діапазоні від п’яти до шести хвилин.
  3. Тонкий помел. Чорна або зелена мелена кава тонкого помелу призначається для готування в кавоварках із фільтрами. Тонкий помел для еспресо часто виділяють як окремий вид помелу, оскільки його частинки мають точно такий розмір, який потрібен для спеціальних кавоварок еспресо. Час приготування не перевищує чотирьох хвилин.
  4. Надтонкий помел. Таку мелену каву купити варто тим, хто вважає за краще насолоджуватися смаком справжньої кави по-турецьки. Часточки кави надтонкого помелу мають розмір 0,1 мм, тому друга назва цього виду помелу – порошкоподібний. Час приготування напою з «кавового борошна» – всього одна хвилина.

Чому має сенс купувати готову мелену каву для кавоварки?

молотый кофе для кофеварок

При помелі кавових зерен у промислових умовах готову мелену каву обов’язково додатково просівають, використовуючи сита різної густоти. Таким чином, досягається однорідність помелу – жодна часточка не відрізняється від іншої за розміром. Це істотно впливає на смак готової кави. Ми вже згадували, що часточкам різного розміру потрібен різний час, щоб передати напою свої смакові й ароматичні властивості. Врахуйте й той факт, що на сучасних заводах відомих компаній використовуються унікальні технології приготування кави і працюють найкращі, найдосвідченіші і висококваліфіковані фахівці, так що готовий продукт буде відповідати всім світовим стандартам якості.

Як купити по-справжньому смачну мелену каву?

Молотый кофе

Майте на увазі, що жоден поціновувач кави, який себе поважає, ніколи не купить на вагу продукт, який зберігається на полицях у звичайних магазинах, оскільки тижні або навіть місяці зберігання позначаються на каві – її неповторний аромат може бути втраченим назавжди. Виняток можна зробити для кави, яку перемелюють у вашій присутності. Але не буде помилкою віддавати перевагу каві в вакуумних пакетах, які несуть відповідальність за якісне збереження максимально повного аромату і смаку кавових зерен. Бажано навіть, щоб герметичний пакет був із тришарової фольги і мав спеціальний клапан, який перешкоджає проникненню кисню всередину і при цьому дозволяє випаровуватися надлишку вуглекислоти.

Як виявити фальсифікат або визначити несумлінного виробника кави?

Якщо ви відчуваєте будь-які сумніви щодо якості придбаної меленої кави або ж ви зробили замовлення в магазині без солідної репутації, виявити деякі домішки в каві можна в домашніх умовах.

Молотый кофе

  • Треба розсипати трохи меленої кави на аркуші паперу, розподілити її тонким шаром і перевірити, чи наявні в ній сторонні часточки, що помітно відрізняються за розміром і кольором. Таким чином, легко виявити домішки цикорію, ячменю та інших добавок, за допомогою яких може бути фальсифікована кава.
  • Покладіть дрібку меленої кави в склянку з чистою холодною водою. Якщо при цьому вода змінить свій колір і забарвиться у коричневі відтінки, отже, перед вами продукт, що має мало спільного з натуральною кавою.

Інші способи визначення підробок стосуються швидше пакування. Це пластикові банки замість скляних або бляшаних, відсутність на упаковці штрихкоду, терміну придатності або дати помелу, відомостей про склад або країну виробника. Незначні зміни в дизайні упаковки улюбленої торгової марки (особливо відсутність однієї або декількох букв у найменуванні) також повинні вас насторожити.

Купити натуральну мелену каву від світових брендів без жодного ризику ви зможете на нашому сайті. Каталог пропозицій PapiGutto досить великий, щоб кожен поціновувач міг відшукати в ньому найкращу мелену каву саме того сорту, який він вподобав. У нас ви зустрінете всі види кави від найпопулярнішої італійської торгової марки «Лаваца» і багато інших цікавих пропозиції. У Києві та інших регіонах України сьогодні без проблем можна купити мелену каву з Італії, Німеччини чи Франції, різних сортів і різного ступеня обсмаження, з кофеїном або без нього, чисту або ароматизовану, але головне – завжди свіжу і якісну!

Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка