Готуємося до свята: пасхальні яйця своїми руками

  • Готуємося до свята: пасхальні яйця своїми руками

Згідно зі стародавнім звичаєм, у процесі підготування до Пасхи ми обов’язково фарбуємо яйця. Разом зі звичайними та сирними пасками вони послужать прикрасою святкового столу, а також ними заведено обдаровувати тих, хто дорогі нашому серцю. Це відповідальне заняття господині зазвичай починають виконувати в Великий (Чистий) четвер, заздалегідь поприбиравши вдома. Також цього дня заведено випікати паски.

У давнину яйця фарбували за допомогою різноманітних натуральних засобів – відвару цибулевого лушпиння і березового листя, бурякового соку тощо. Сучасні господині також використовують безпечні харчові барвники – кому як зручніше. Красивими пасхальними яйцями можна декорувати дім. Для цього з них видаляють вміст, а для розпису беруть будь-які фарби та матеріали. Робити це вміє багато хто, а ми сьогодні поговоримо про те, як можна створити химерні візерунки і незвичайні поєднання кольорів, використовуючі доступні засоби.

Для того щоб було зручно розфарбовувати і сушити яйця, потрібно підготувати спеціальну підставку. Для цього можна використати лист пінопласту чи товстого картону зі сторонами 20 х 20 см. Розкресливши його на квадрати розміром 2 см, потрібно встромити кравецькі шпильки в місцях перетину ліній. Також необхідно підготувати барвники потрібних кольорів, багато паперових рушничків чи серветок, свічку, шматочки капронових колготок, мереживо, скотч, резинки й інші матеріали – все залежить від вибраних вами ідей.

Яйця в подарунок друзям

Напевно, вашим друзям буде приємно отримати в подарунок іменні яйця з візерунками – писанки. Малюнки і букви легко створювати за допомогою воску.

Техніка розпису: віск від свічки, що горить, набирають за допомогою зубочистки, голки чи спеціального інструменту – писачка (його можна купити в будь-якому магазині художніх товарів). На шкаралупу наносять крапки, смужки, візерунки, побажання чи інші надписи. Після того як віск застигне, яйце кладуть у ємкість із холодним розчином барвника. Коли колір закріпиться, писанку витягують, обполіскують і, трохи нагріваючи біля полум’я свічки, витирають насухо серветкою. Віск видаляється, залишаючи світлий візерунок.

Screenshot_184 Screenshot_185

Здивуйте колег в офісі

Пригостіть колег крашанками, створеними за допомогою канцелярського приладдя.

Як їх зробити:

  • візьміть яйця і закріпіть на них смужки скотчу (можна вирізати різноманітні фігурки), бухгалтерські резинки колом чи навхрест.
  • після зафарбовування на шкаралупі залишаться білі візерунки.
  • щоб вийшов багатошаровий орнамент, процедуру можна повторити декілька разів, використовуючи різні відтінки барвників і наклеюючи нові смужки скотчу, не знімаючи попередніх.

Застосування коректора значно пришвидшить процедуру.

Screenshot_186 Screenshot_188 Screenshot_189 Screenshot_190

Флористичні яйця для подружок

Щоб створити красиві природні візерунки, достатньо використовувати різноманітні засушені листочки і гілочки рослин (петрушка, кріп, будь-які дрібні квіточки), а також клаптик капронових колготок.

Screenshot_191 Screenshot_192 Screenshot_193

Техніка виконання: в середину квадрата капрону розміром приблизно 12 х 12 см кладемо яйце і розміщуємо на ньому рослинні елементи. Акуратно зав’язуємо вузлик ниткою (стежте, щоб листочки не змістилися) й занурюємо в розчин барвника. Розписне яйце готове! Щоб отримати багатобарвні візерунки, використовуємо прийом повторного зафарбовування. Щоб надати крашанкам нотки гламуру, яскраво-рожеві яйця з одного боку покриваємо позолотою.

А ось “мармуровими” яйцями можна запросто здивувати сусідок та тітоньок. Для першого шару використовуємо барвник світлого відтінку. Щоб створити “мармуровий” візерунок, яйця потрібно пофарбувати ще раз. Для цього до насиченішого розчину додаємо ложку олії. Через жирову плівку фарба ляже нерівномірно, створюючи химерні розводи.

Screenshot_194 Screenshot_195 Screenshot_196

Мереживні візерунки

Цей спосіб можна використати, щоб потішити своїх бабусь – їм напевно будуть до душі тонкі мереживні візерунки. Для цього беремо шматочки тюлю чи старих ажурних серветок, обв’язуємо ними яйця і занурюємо в барвник. Мереживна ніжність готова!

Screenshot_197

Прогресивні пасхальні яйця для дизайнерів

Здивуйте колег із галузі високих технологій – подаруйте їм пасхальні яйця в моделі CMYK, яка складається з блакитного (Cyan), пурпурового (Magenta), жовтого (Yellow), ключового чорного (Key) кольорів. Також можна створити кольорові градієнти з палітри, змінюючи насиченість відтінків.

Screenshot_198 Screenshot_199

Створюємо оригінальну упаковку

Ідея з паперовими кошичками проста в виконанні, але результат виходить неймовірним. Для цього потрібно взяти світло-коричневий чи бежевий картон і вирізати з нього три елементи. Це може бути, наприклад, прямокутник розміром 10 х 40 см для бортиків кошичка, овал чи коло для денця і смужка для ручки. Усі деталі склеюються – красива ємкість готова (але яйця в ній переносити не можна – це винятково декоративний варіант). Кошик можна наповнити “соломою” – з тонких смужечок гофрованого чи звичайного паперу робимо “гніздо” для яєць. Завершальним штрихом стане декорування кошичка стрічками і першоцвітами.

Screenshot_200 Screenshot_201

Паперові коронки

Необхідно підготувати кольоровий папір (бажано двосторонній), стрічки, невеликі прикраси (квіти, метелики, сонечки). Щоб зробити коронку, потрібно паперову смужку з одного боку нарізати тонкою бахромою, скрутити трубочкою і перев’язати стрічкою. Такі прості прикраси будуть ефектно виглядати на пасхальному столі.

Screenshot_202

Пасхальне дерево

Прикрашати розписними яйцями гілочки верби заведено радше в західній культурі. Для виготовлення такого декору використовують, звичайно ж, тільки порожні яйця, закріплені на стрічечках. Це заняття буде дуже захопливим для дітей. Малюки з задоволенням допоможуть нарізати стрічки, старші діти їх закріплять, а процес декорування будет цікавим для всіх.

Screenshot_203 Screenshot_204

Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка