4K-телевізори: як вибрати кращу модель і не попастися на прийом маркетологів

15 оценок, среднее: 4.67 из 5 15 оценок, среднее: 4.67 из 5 15 оценок, среднее: 4.67 из 5 15 оценок, среднее: 4.67 из 5 15 оценок, среднее: 4.67 из 5 ( 15 stars: 4.67 )
5

Телевізори з 4к (3840x2160) зараз переважають на ринку, і найбільш популярними вони будуть як мінімум ще кілька років. Пристрої HD (1366x768) і Full HD (1920x1080) поступово відходять в минуле. Такий дозвіл вважається прийнятним тільки на невеликих екранах, де воно може забезпечити непогану картинку. Але для сучасних телевізорів, де діагональ більше 42 дюймів, цього дуже мало. Що стосується пристроїв з дозволом 8K (7680x4320), то для них час ще не настав. Контент в такому дозволі зараз практично не знімається, тому і від телевізора великого толку не буде.


Що являють собою 4K-телевізори

Дозвіл - це параметр екрана, який визначає кількість пікселів, з яких формується зображення. Шляхом нескладних підрахунків, а саме через множення кількості горизонтальних і вертикальних рядів (3840 * 2160) ми дізнаємося, що на екранах 4K-телевізорів розташовується відразу понад 8 мільйонів пікселів. Ця кількість в чотири рази більше, ніж в пристроях з Full HD (1920x1080). Звідси і назва технології - 4K. Такі телевізори забезпечують хорошу контрастність, чіткість і перенесення кольорів.
Модельний ряд 4K-телевізорів включає різні варіанти:

  • OLED, LED, NanoCell, QLED;
  • з діагоналлю від 42 дюймів і вище;
  • зі Smart TV і без нього;
  • з частотою оновлення картинки 50, 60, 100, 120 кадрів в секунду і ін .;
  • з HDR і без нього;
  • з глибиною кольору 8 біт, 8 + FRC і 10 біт;
  • з різними типами матриць і подсветок і т.д.

Загалом, різноманітність моделей, представлених в цій категорії, величезна, як і розкид цін. Телевізор може коштувати і 10, і 40, і 100 тис. Гривень. Це залежить від бренду, якості пристрою, а також безлічі інших характеристик і застосовуваних технологій.

У чому підступ

Значок «4K» не завжди відображає реальну картину. Справа в тому, що в якісних матрицях кожен піксель складається з трьох субпікселів різних кольорів (червоного, зеленого і синього). Під час роботи телевізора ці субпіксель об'єднуються між собою, створюючи зображення на екрані, яке ми бачимо при перегляді фільмів. Для отримання того чи іншого кольору вони об'єднуються різними способами. За допомогою такого змішування ми отримуємо і білий колір. Але тільки за тієї умови, що дозвіл 4K в телевізорі реальне.

Такі матриці звуться RGB. Воно сформувалося з назв квітів субпикселей англійською мовою - red, green, blue.

Також є більш прості і дешеві матриці, які теж відносять до категорії 4K, але фактично вони такими не є. Це матриці RGBW з іншою структурою пікселів. У них кожен четвертий підсвічений білий (white). Його додавання дозволило виробникам здешевити матриці. Але не без шкоди якості, на жаль. Справа в тому, що реальний дозвіл в такому випадку знижено на 25%. Тобто, якщо ми приберемо всі білі субпіксель по горизонталі, то дозвіл буде таким - 2880x2160. На практиці це виражається в меншій глибині чорного, меншою насиченості кольорів, нижчою деталізації і ін.

Звичайно, 4K-телевізори з RGBW-матрицями за якістю зображення краще, ніж Full HD, але до 4K з повноцінними пікселями вони все ще не дотягують.

Тому висновок з усього сказаного робимо наступний - телевізор з RGBW можна купувати, але тільки в тому випадку, якщо ви реально не можете виділити більше грошей на якісну модель з RGB.

Відгуки
Відгуки
Ваша оцінка