Дбаємо про печінки і жовчний в домашніх умовах

10 оценок, среднее: 4.70 из 5 10 оценок, среднее: 4.70 из 5 10 оценок, среднее: 4.70 из 5 10 оценок, среднее: 4.70 из 5 10 оценок, среднее: 4.70 из 5 ( 10 stars: 4.70 )
5

Про проблеми з екологією, способом життя і стресами говорять всі. Але що робити з наслідками? Адже страждає весь організм. Що робити, якщо болить жовчний і печінку - тут можна прочитати корисні поради, які допоможуть подбає про здоров'я.

Якщо з жовчним міхуром або печінкою щось відбувається, ви однозначно це відчуєте. Симптоми будуть однозначні: біль, нудота, температура, проблеми зі шкірою. Крім болю, можна орієнтуватися і на показники аналізів. Перелік простий: підвищений незв'язних / кон'югований білірубін, підвищений АСТ і АЛТ (вказують на наявність некрозу), підвищена лужна фосфатаза (вказує на застійні процеси).

Чому болить печінка?

Найчастіше печінку болить від отруєнь. На другому місці знаходяться отруєння, викликані прийомами лікарських препаратів. Це як антибіотики, так і більш поширені препарати, що приймаються не за інструкцією.

Окремим поруч йдуть бактеріальні захворювання та паразитарні інфекції.

Також, якщо печінка болить постійно, але видимої проблеми немає, причиною може бути пухлина або генетичні захворювання.

Проблеми з жовчним

Проблеми з жовчним міхуром розвиваються на тлі двох порушень: проблема з протоками і інфекційні процеси. Камені в жовчному перекривають протоки. Через це зростає тиск в самому міхурі, що і викликає біль.

Інфекційні захворювання дратують стінки, що викликає біль.

Як захистити печінку і жовчний?

Варто думати на 1 крок вперед. Своєчасна профілактика може стати не тільки обов'язковою, але і приємною. Пам'ятайте, що медикаментозне лікування призначає тільки лікар. Але крім ліків, можна скористатися природними засобами.


Трави для печінки

Основні хвороби печінки призводять до запалень і спазмів. Щоб цього не було, необхідно стежити за тонусом судин, чистотою проток і загальним станом печінки. А допоможе при цьому збір трав (або його окремі компоненти): розторопші, кмину, шипшини, деревію, кропиви, ромашки, звіробою, календули і м'яти.

Відвар для печінки

Особливо благотворно на печінку впливають кукурудзяні рильця.

Досить взяти 10 г кукурудзяних рилець на 200 мл води.

  1. Розігріваємо водяну баню;
  2. В окремій ємності заливаємо рильця окропом;
  3. Тримаємо суміш 15 хвилин на водяній бані, після чого даємо охолонути;
  4. Проціджуємо відвар крізь марлю.

Приймати по 20 мл кожні 4 години.

Настоянка для печінки

30 г плодів розторопші на 500 мл води.

  1. Подрібнені зерна залийте водою кімнатної температури;
  2. Суміш довести до кипіння, після чого зменшіть вогонь. Тримайте так до тих пір, поки половина рідини не випарується;
  3. Охолодіть і процідіть через марлю.

Приймати по 1 ст. л. кожну годину.


М'яко очищаємо жовчний

Жовчний міхур необхідно тримати в тонусі. Найважливіше, це щоб очищення було м'яким і знімало роздратування. Трави і правильні настої допоможуть як заспокоїти, так і швидко очистити протоки.

Можна скористатися спеціальним трав'яним збором «Фітогепатол». До складу входять: ромашка, м'ята, календула, деревій, пижмо.

Збір заварюється (2 пакети на 100 мл окропу). Настояти 15 хвилин, потім витягнути пакети. Приймати по 100 мл відвару, три рази в день, за 30 хвилин до їди.

Відгуки
Відгуки
Ваша оцінка