Іконографіка: пасхальні традиції зі всього світу

19 оценок, среднее: 4.26 из 5 19 оценок, среднее: 4.26 из 5 19 оценок, среднее: 4.26 из 5 19 оценок, среднее: 4.26 из 5 19 оценок, среднее: 4.26 из 5 ( 19 stars: 4.26 )
5
easter-papigutto-ua

Тоді як у Великобританії і деяких європейських країнах основна пасхальна традиція – це шоколадні яйця, у всьому світі це свято відзначають абсолютно по-різному.

Хоча Пасха і релігійна подія, в західних країнах вона позначає початок весни чи, радше, перехід від холодів до тепла.

На цій іконографіці зображені різні дивні пасхальні традиції зі всього світу.

Дивовижні пасхальні звичаї:

 • Ірландія
 • США
 • Мексика
 • Уругвай
 • Аргентина
 • Франція
 • Шотландія
 • Польща
 • Болгарія
 • Греція
 • Філіппіни
 • Хорватія
 • Швейцарія

Америка

Мексика, Аргентина, Уругвай

Релігійні дійства на честь Страсного тижня проводяться у багатьох країнах Латинської Америки. Дуже часто хтось із місцевих жителів переодягається Ісусом і проїжджає верхи на ослі через все місто. Діти б’ють піньяту палками, доки з неї не посипляться цукерки.

Місто Вашингтон (США)

Щорічні пасхальні змагання з катання яєць проводяться в саду Білого дому. Тисячі дітей беруть участь у гонках – котять яйця за допомогою подовжених ложок. Переможцю дістається приз – дерев’яна ложка, підписана президентом.

Канкун (Мексика), Маямі (США)

Тут Пасха будь-що, але тільки не спокій. У багатьох американських студентів свято збігається з весняними канікулами. Курорти Маямі та Канкуна особливо славляться  п’яними вечірками під час весняних канікул.

(Spring break – весняні канікули)

Європа

Хорватія

Святкування в Хорватії відбувається з неймовірною кількістю пасхальних яєць, пасок і пасхальних багать. За тиждень до Пасхи, у Вербну неділю, люди плетуть вінки з квітів, пальмового листя і гілок оливи. Багато хорватських сімей релігійні, тому вони освячують свій пасхальний сніданок у церкві.

Франція

Від Великого четверга і до Страсної суботи церковні дзвони офіційно замовкають, хоча зараз цієї традиції рідко дотримуються. Легенда каже, що церковний дзвін відправляється Папі Римському в Ватикан і повертається назад тільки до Пасхи. Дорогою з церкви пасхальні яйця ховають, а як тільки дзвони знову зазвучать, діти починають їх шукати.

Ірландія

Тим, хто захоче випити ще кухоль пива чи сидру в Ірландії в Страсну п’ятницю, не дуже пощастило, адже всі паби зачиняються на цілий день. У деяких регіонах проводяться традиційні похорони оселедця, які символізують закінчення Великого посту.

Швейцарія

У Швейцарії люди міряються силою та спритністю у змаганні, яке місцеві жителі називають Єієртутша. Кожному учаснику дають густо зварене яйце. Потім люди б’ють один одного гострими кінцями яєць. Той, хто залишився неушкодженим, – переміг.

Греція

У Греції в Страсну п’ятницю за звичаєм люди приходять до церкви з білими свічками. Саме опівночі всі свічки, крім однієї, гасять. Ця свічка символізує воскресіння Христа, а потім від її вогню знову запалюють інші свічки.

Шотландія

Переважно шотландські пасхальні традиції не надто відрізняються від звичаїв в інших частинах Великобританії. У дохристиянські часи Пасху називали Еостра, як і давньогерманську богиню родючості. За давніх часів землевласники не орали поле і не сіяли в Страсну п’ятницю.

Болгарія

На Пасху болгари кидають одне в одного яйцями. Той, чиє яйце залишиться неушкодженим, переможе. Вважається, що на переможця чекає успіх наступного року.

Польща

Понеділок після Пасхи в Польщі не просто пасхальний, але й Поливаний. Цього дня найчастіше молодь організовує нещадні водні баталії. Можливо, традиція зародилася під час хрещення правителя Польщі і її переходу в християнство.

Україна

В Україні, згідно зі звичаєм, люди одразу ж після святкового богослужіння обмінюються крашанками, зробленими власноруч. У західних регіонах країни наступний після Пасхи день заведено називати “Поливаним понеділком”, коли молодь влаштовує “водяні бої”. Корені цієї традиції походять від віри в очисну силу води.

Азія

Філіппіни

У Філіппінах Пасху також відзначають різнокольоровими яйцями і пасхальними кроликами. А ось під звуки дзвонів у Світлу неділю батьки підіймають своїх дітей і тримають за голову у повітрі. Вважається, що цей обряд допоможе їм вирости.


Відгуки
Відгуки
Ваша оцінка