Чому ніколи не можна в барах додавати скибочки лимона до напоїв

21 оценок, среднее: 4.48 из 5 21 оценок, среднее: 4.48 из 5 21 оценок, среднее: 4.48 из 5 21 оценок, среднее: 4.48 из 5 21 оценок, среднее: 4.48 из 5 ( 21 stars: 4.48 )
5

Додати шматочок лимона у прохолодний коктейль або в алкогольний напій ми вважаємо за потрібне. І не тільки тому, що так наказує рецептура або традиційні правила подання. Шматочки лимона у пиві, джин-тоніку чи мохіто, наприклад, виглядають красиво і суттєво освіжають. Але у них прихована серйозна небезпека!

Не дозволяйте бармену кидати у ваш напій часточки лимона! Кожна така часточка може виявитися розсадником найнебезпечніших бактерій!

Давайте поговоримо докладніше на тему, яка вже давно стала предметом пильної уваги з боку вчених. Майже 10 років тому науковий журнал Journal of Environmental Health опублікував результати цікавого дослідження, в ході якого були зроблені лабораторні виміри складу шматочків лимона, зібраних у 21 американському ресторані. При цьому зразки були взяті не в забігайлівках середнього рівня, а в цілком пристойних і навіть престижних закладах. Лабораторні досліди показали несподіваний результат – у 70 відсотках зразків рівень забруднення мікробами був небезпечно високим. Залишається тільки здогадуватися, які результати показали б зразки із дешевих кафе або з вуличних лотків просто неба.

Висновки дослідників були однозначними:

  • Кожен із мікробів, виявлених на лимонних “пробниках”, без винятку міг стати причиною інфекції. Лимонна скибочка, кинута барменом у ваш коктейль, змушує вас брати участь у лотереї – будете ви жертвою інфекції або цього разу вам пощастить, бо міцна імунна система захистить ваше здоров’я.
  • Персонал, що працює у закладах громадського харчування, необхідно проінформувати про те, що лимони, які додаються у напої, нерідко містять патогенні мікроби.

Як пояснити це явище?

Розтлумачити аудиторії, яким чином корисний цитрусовий фрукт перетворився на потенційну загрозу, взявся професор кафедри клінічної мікробіології зі Школи медицини у Нью-Йорку Філіп Тьєрно: “Лимони нарізають у барах на безліч дрібних шматочків, при цьому багаторазово торкаючись до них руками. Уже розрізані лимони невідомо як довго зберігаються у спеціальних чашах або контейнерах – в ідеальному середовищі для розмноження мікроорганізмів. Потім знову витягуються звідти руками, щоб потрапити у вашу склянку. Таким чином разом зі шматочком лимона ви отримуєте цілу колонію бактерій. “

Ось чому не варто ризикувати зайвий раз і прикрашати свої напої та коктейлі скибочками цитрусових фруктів. Не так вже й суттєво впливають вони на смак, щоб від них не можна було відмовитися.

Крім того, постарайтеся звернути увагу на ставлення співробітників обраного вами закладу до гігієни. На думку експертів, перевірити це дуже легко – побачивши в руках у бармена вологий рушник сумнівної чистоти, яким він протирає цілий ряд склянок або келихів, ви вже можете зробити висновок про те, що від них краще триматися подалі. Втім, втішити себе можна тим, що міцний алкоголь має достатній потенціал, щоб знищити будь-які мікроби.

Попереджений – значить озброєний. Попередьте про небезпеку і своїх друзів!


Відгуки
Відгуки
Ваша оцінка