12 продуктів, які потрібно вживати при гіпертонії

22 оценок, среднее: 4.55 из 5 22 оценок, среднее: 4.55 из 5 22 оценок, среднее: 4.55 из 5 22 оценок, среднее: 4.55 из 5 22 оценок, среднее: 4.55 из 5 ( 22 stars: 4.55 )
5

Від підвищеного тиску страждає сьогодні дуже багато людей. Особливо велика кількість гіпертоніків у групі віком більше 40 років. Однак не варто, якщо виявили, що й у вас “скаче” тиск, бігти в аптеку за медикаментами, перегляньте спершу свій раціон. Існує досить широкий список продуктів, які м’яко і не агресивно допоможуть вам стабілізувати тиск, а також позитивно вплинуть на здоров’я серця у цілому.

 1. Сир. Ідеальне поєднання кальцію, калію і магнію в натуральному сирі сприяє зміцненню стінок судин та їхньому розширенню. Денна норма – 100 г.
 2. Солодкий перець. Гіпертонікам життєво необхідний вітамін С. Достатня його кількість міститься у свіжому болгарському перці. Дві штуки повністю задовольнять денну потребу у цьому вітаміні.
 3. Вівсянка. Селен, такий необхідний для роботи серця, можна “здобути” не з таблеток і не з дорогих кокосових горіхів, а з вівсяної каші, де він міститься у надлишку. Норма прийому – одна тарілка вранці.
 4. Насіння гарбуза. У гарбузовому насінні повно цинку, а нестача цього мікроелементу призведе не тільки до гіпертонії, а й до інших серйозних захворювань. Денна норма такого насіння – 20 г.
 5. Какао. Натуральні олії й антиоксиданти, що містяться у какао, будуть корисними для гіпертоніків, але не варто перевищувати норму – 1-2 чашки на день, оскільки напій цей досить калорійний.
 6. Молоко. Харчовий склад сиру та молока практично однаковий, і заради різноманітності молоко цілком може виступити альтернативою тарілочці сиру. Добова норма – не більше ніж три склянки.
 7. Чорний шоколад. Одна плитка гіркого шоколаду на тиждень буде сприяти зміцненню серцевого м’яза, знизить тиск на 5-10 мм і “доставить” організму антиоксиданти.
 8. Мигдаль. Моножири у мигдалі допоможуть знизити рівень холестерину, що позитивно відзначиться на стані судин. Норма вживання – жменя мигдалю двічі на тиждень.
 9. Зелений чай. Тут жодних обмежень немає, пийте його, скільки душа забажає. Корисний антиоксидантний напій буде перешкоджати старінню і розчиняти холестеринові пробки.
 10. Сухофрукти – курага та чорнослив. Калій у сухофруктах буде нейтралізувати вплив натрію, що призводить до накопичення рідини в організмі і, відповідно, до зростання артеріального тиску. Корисно не тільки їсти чорнослив, а й варити з нього компоти.
 11. Житній хліб із висівками. Такий хліб – цінне джерело магнію, що має судинорозширювальну дію. Строгих обмежень щодо його вживання немає, але і зловживати не варто. Шматочок житнього хліба під час кожного прийому їжі піде вам на користь.
 12. Горіхи. Лісові і волоські горіхи – ще одне джерело магнію, і, треба визнати, джерело цінне та невичерпне. Але існують обмеження щодо їхнього вживання. З’їдайте не більше 200 г горіхів на тиждень.

Відгуки
Відгуки
Ваша оцінка