Імбир - корінь вашого здоров'я

15 оценок, среднее: 4.67 из 5 15 оценок, среднее: 4.67 из 5 15 оценок, среднее: 4.67 из 5 15 оценок, среднее: 4.67 из 5 15 оценок, среднее: 4.67 из 5 ( 15 stars: 4.67 )
5

Що таке імбир - як він виглядає і де росте

Не всі з тих, кому корінь імбиру відомий як цілющий засіб або як спеція, знають, як виглядає рослина імбир. Гачкуватий корінь імбиру, чия хитромудра форма може нагадати людині з фантазією то стислу руку, то казкову істоту, - це лише підземна частина рослини. Верхня ж її частина з вузьким стеблом і довгими листям скидається на очерет. Квіти у імбиру можуть бути жовтими, червоними або оранжево-фіолетовими, на фото вони виглядають несподівано вражаюче.

Родина імбиру - Південно-Східна Азія - сьогодні залишається рекордсменом за обсягами вирощуваної чудодійної рослини. "Дикий" імбир практично повністю витіснений "культурним", який росте, вірніше, його вирощують у промислових масштабах на численних плантаціях Індії, Японії, Китаю, Аргентини, Бразилії та В'єтнаму. Виростити імбир досить просто і у домашніх умовах на підвіконні. Хоча вологий і жаркий тропічний клімат - середовище, що оптимально підходить для нього, м'ясистий корінь імбиру приживається мало не в усіх умовах.

Імбир - користь і протипоказання

Користь імбиру для здоров'я - ось що хвилює нас в першу чергу. Його пікантний гострий смак - це чудово для кулінарії, але цілющі властивості імбиру для нас куди більш цінні, ніж смакові характеристики, про які ми поговоримо пізніше. Про користь імбиру, його позитивний вплив на найрізноманітніші системи нашого організму ми чуємо часто і звідусіль. За часів Середньовіччя з його допомогою намагалися лікувати навіть чуму, але ж тоді люди нічого не могли знати про хімічний склад цілющого коріння. Хоча й протипоказання до застосування цього продукту хвилюють нас не менш.

Які речовини входять до складу імбирного кореня

Щоб зрозуміти, від чого допомагає корінь імбиру і чому лікування з його допомогою виявляється таким ефективним, розглянемо, які корисні речовини, вітаміни і амінокислоти вчені виділили в його складі. У ньому містяться:

  • Вітаміни групи В (1,2,5,6, фолієва кислота, ніацин, холін), аскорбінова кислота (С), вітаміни Е і К;
  • Макроелементи - калій (найбільше), кальцій, магній, а також натрій і фосфор;
  • Мікроелементи - марганець і мідь (у значних кількостях), залізо, селен і цинк.

Корінь імбиру багатий ефірними оліями і містить до того ж складну комбінацію фармакологічно активних речовин, таких як бета-каротин, кофеїнова кислота, куркумін. Є у ньому антисептичні та муколітичні речовини - камфен, цинеол і бісаболен, плюс смолиста речовина гингерол, що формує терпкий і гострий смак рослини. І це ще не повний список цінних компонентів. Сюди слід віднести клітковину, аспарагін, незамінні кислоти - олеїнову, лінолеву і каприлову.

Чи не правда, склад кореня справляє враження? Розуміючи тепер, що таке імбир, ви погодитеся, що для схвальних відгуків щодо використання імбиру у медичних цілях є вагомі підстави. Залишається розібратися у списку його корисних властивостей і дізнатися усе про протипоказання.

Імбир - користь для здоров'я

Про користь імбиру можна написати багато томів - для нормального травлення він вважається справжнім еліксиром, для імунітету - порятунком, при застудах - панацеєю, а ще цей чудовий корінець допомагає нейтралізувати вплив деяких отрут на наш організм, зігріває тіло, коригує рівень холестерину у крові, допомагає при ревматизмі. Давайте дещо впорядкуємо перелік, щоб кожен міг знайти для себе потрібні корисні властивості імбиру.

  1. При застудах, грипі, болісних відчуттях у горлі і тому подібних явищах корінь імбиру допомагає, завдяки своїм антисептичним властивостям і потогінному ефекту. А ще він чудово зігріває. Напій із кореня імбиру усуває кашель, викликаний бронхітами.
  2. При розладах системи травлення імбир демонструє нам свої стимулюючі властивості - нормалізує апетит, активізує вироблення шлункового соку, позбавляє від нетравлення, перемагає печію і відрижку. При виразковій хворобі корінець імбиру, включений у спеціальну дієту, сприятиме більш легкому протіканню захворювання і якнайшвидшому лікуванню. Але дієта з імбиром рекомендується лише за умови відсутності гострої форми запального процесу.
  3. Імбир при висипаннях на шкірі і алергічних реакціях організму нейтралізує дію токсинів і мінімізує наслідки отруєння. Є серед його переваг ще й легкий, не агресивний проносний вплив.
  4. Корінь імбиру під час застуд - дієві ліки, але розумно буде застосовувати його і як профілактичний засіб. Антиоксидантні властивості кореневища допоможуть підтримувати імунітет на належному рівні.
  5. Відомо, що корінь імбиру добре впливає на пам'ять і розумову діяльність людини, оскільки він покращує і мозковий кровообіг.
  6. Їснують дані щодо результативності імбиру у боротьбі з гіпертонією і атеросклерозом. Цей корисний корінь зміцнює судини і підвищує їхню еластичність, нормалізує тиск. Потрапляючи у шлунково-кишковий тракт, імбир знижує тиск, розріджуючи кров і розслабляючи м'язи, що оточують судини.
  7. При болях у м'язах, артриті і артрозі, а також при ревматизмі і набряках, користь імбиру проявить себе у повну силу, і він стане справжнім порятунком для хворого.
  8. Напевно ви чули, чим корисний імбир для схуднення - він прискорює метаболічні процеси, допомагаючи більш активно витрачати калорії.
  9. Важливий імбир для жіночого здоров'я - при гінекологічних розладах і захворюваннях він буде незамінним помічником, а скільки є позитивних відгуків про те, який незамінний корінь імбиру для чоловіків, адже він покращує потенцію.
  10. Стоматологи чудово знають, у чому користь імбиру, адже достатньо трохи потримати у роті шматочок очищеного кореня і злегка надкусити його, щоб освіжити дихання і покращити стан ясен. Не будемо забувати і про його антисептичні властивості.
  11. Косметологи теж можуть багато розповісти про те, чим корисний імбир для жінок. Застосовують його і в ароматерапії для підвищення тонусу шкіри, зняття роздратування, усунення запальних явищ, для поліпшення кольору шкіри обличчя і загального її стану.

Крім перерахованих випадків, користь імбиру полягає ще і в його значному тонізуючому і загальнозміцнюючому впливі. Фізична втома, викликана важкою роботою або стресами, повільно, але вірно відступить, якщо ви знаєте, як застосовувати корінь імбиру, і рецепти чаю з нього є у вашому кулінарному блокноті.

Імбир - протипоказання до застосування та побічні ефекти

Імбир - протипоказання до застосування та побічні ефекти

Самолікування - це завжди великий ризик завдати шкоди своєму здоров'ю. Хоча корисні властивості імбиру не підлягають сумніву, ви повинні знати все про імбир і добре вивчити протипоказання, адже, на жаль, далеко не всім можна вживати його. Не слід розраховувати на лікувальні властивості імбиру людям при таких станах і захворюваннях:

  • Імбир і вагітність абсолютно несумісні у третьому триместрі. Властивості імбиру приводити матку у тонус створюють серйозну загрозу. Взагалі імбир під час вагітності слід застосовувати вкрай обережно.
  • Такі ж застереження стосуються і періоду грудного вигодовування. Імбир - досить гостра приправа, не треба, щоб у молоко потрапляли її пряні речовини.
  • Гостра форма виразки, так само як і неспецифічний виразковий коліт - протипоказання до імбирної дієті, тут імбир може нашкодити.
  • Шкода імбиру небезпечна при харчовому рефлюксі, дивертикульозах і дивертикулітах.
  • Якщо ви відчуваєте проблеми із порушеннями серцевого ритму, імбир теж може виявитися шкідливим, оскільки він знижує дію медикаментів, що блокують бета-адренорецептори.
  • Вплив ліків проти діабету і медикаментів, що перешкоджають згортанню крові, навпаки посилюється у поєднанні з імбиром.

Лікарські властивості імбиру за умови перевищення дозування можуть перетворитися на шкоду, викликаючи небажані ефекти у вигляді розладів травлення і алергічних реакцій. Тоді потрібно або повністю припинити пити імбир, або звести його дози до мінімуму. Якщо ж лікар попередив вас, що ви належите до групи людей, яким протипоказаний імбир, утримайтеся від вживання його у будь-якому вигляді.


Застосування імбиру в кулінарії

Застосування імбиру у медицині є надзвичайно широким, адже це не тільки корисний продукт, а ще й цінний у харчуванні. Страви з імбиром мають особливий, збагачений смак і ароматичний властивості. Спектр його застосування доволі широкий - це і гарячі страви, і закуски, і навіть десерти. Багато ресторанів і кафе давно вже включили імбир у своє меню. Пікантна приправа пасує у багатьох видах, але останнім часом особливою любов'ю і популярністю користується маринований імбир, який надзвичайно смачний у поєднанні з суші. Імбир для суші просто незамінний. Однак користуватися ним як приправою варто і з іншими стравами. Розглянемо, які страви з імбиром пропонує готувати нам популярна кулінарія, і як їсти імбир.

  • Бульйони на м'ясі, курці і овочах набувають тонкого вишуканого відтінку, якщо додати до них шматочок кореня, порошок або сік з імбиру.
  • Супи з імбиром порадують вас своїм інтенсивним приємним ароматом.
  • Деякі каші дуже виграють, якщо корінь імбиру використовувати як приправу до них.
  • Практично кожен вид м'яса - телятина, баранина, свинина, домашня або дика птиця - виграє від такої комбінації. Імбир у кулінарії застосовується переважно саме у м'ясних стравах.
  • Страви з морепродуктів теж не зіпсуєш імбиром. Як ми вже говорили, імбир до суші пропонують практично завжди.
  • Застосування імбиру у поєднанні з овочевими стравами дозволить їм відкрити нову палітру смаку. Овочеві рагу, фаршировані перці, запечені баклажани, кабачки - у рецепт можна включити як сухий імбир (порошок), так і свіжий.
  • Консервації і маринади теж можна готувати із застосуванням імбиру, причому не тільки овочі і гриби, але також баштанні культури і груші з яблуками.
  • Випічка з імбиром - це взагалі щось неповторне.
  • Напої, наприклад чай з імбиром - це взагалі тема для окремої розмови. Використання імбиру, щоб приготувати чай або компот, не тільки збагатить смак напою, а й надасть йому багато корисних властивостей.
  • Алкогольні напої теж можуть мати корінь імбиру серед своїх інгредієнтів. Про імбирне пиво ви точно чули, часто додають імбир також у пунші і лікери.

Варто неодмінно внести до свого кулінарного блокноту популярні рецепти з цього дивовижного коренеплоду. Список того, що можна зробити з імбиру, великий, вибирайте на свій смак. Тільки перш ніж пити чай з імбиру або готувати з його застосуванням різноманітні страви, ретельно вивчіть ще раз властивості кореня і сконцентруйтеся на протипоказаннях до його вживання. Як чай або відвар імбир дітям старше двох років дають для підвищення імунітету. Якщо дитина часто застуджується, лікарі радять робити регулярні інгаляції з імбиром. А ще з з імбиру для дітей можна готувати неперевершено смачний лимонад із листочками м'яти і шматочками лимона.

Імбир для схуднення - правила застосування і кращі рецепти

Імбир як засіб для схуднення знаменитий не менш, ніж як спеція чи лікарський засіб. Значна частина його дії щодо нормалізації ваги обумовлена ​​наявністю речовин, які стимулюють метаболізм і активізують кровообіг. Стимуляція обмінних процесів призводить до бажаної втрати підшкірних жирів, завдяки чому і можливо схуднення з імбиром. Відгуки про чудодійний ефект цього доступного засобу і рекомендації, як схуднути з імбиром зараз можна зустріти скрізь. Найпопулярнішим способом є імбирний чай, слідом за ним йдуть трав'яні напої, напої з лимоном і медом, салати та інші страви, яким цій корінь передає свої дивовижні властивості.

Правила, як використовувати імбир для схуднення:

  • Чай з імбиру слід пити натщесерце, щоб схуднення йшло за рахунок зниження апетиту і притуплення голоду.
  • Заварювати і настоювати чай з імбиром (будь-який рецепт) слід з самого ранку, тоді за добу ви зможете вжити потрібну дозу свіжого напою. За 1 раз випивайте близько 100 мл чаю.
  • Перед сном напій для схуднення з імбиру пити не бажано. Його тонізуючі властивості негативно позначаться на якості вашого сну.
  • Готуючи чай, ріжте корінь імбиру найтоншими скибочками.
  • Щоб приготувати чай з імбиром в обсязі двох літрів, досить невеликого корінця - розміром як середня слива. Не намагайтеся збільшувати цю кількість і перевищувати добову дозу.
  • Напій, що настоявся, завжди проціджуйте.

Знаючи, чим корисний імбир для схуднення, не покладайтеся цілком тільки на його чарівні властивості і надійний рецепт. Допоможіть йому "працювати" над вашою фігурою за допомогою тренувань і дієти, та схуднення не змусить себе чекати.

Рецепти - як приготувати імбир, щоб схуднути

Найлегший і швидкий спосіб приготувати корисний для здоров'я чай з імбиру такий - склянкою окропу залийте тертий свіжий корінь (чайна ложка) і почекайте хвилин 15. Після цього до чаю ​​варто додати лимон і трішечки меду для пом'якшення смаку.

Ще один гарний рецепт, який легко готувати, - свіжий імбир дрібно покришити і змішати 1 столову ложку коріння з трьома ложками листя м'яти. Напій настоюється півгодини, його остуджують, проціджують і змішують із 50-70 мл фрешу з лимона і апельсина.

Третій чудовий за результативністю рецепт чаю з імбиру для коригування ваги наступний: наріжте тоненькими пластинками 30 г кореневища, залийте його 300 мл води і закип'ятіть. Після закипання зменшіть газ і 15 хвилин проваріть корінь. Процідіть рідину, охолодіть її, додайте трохи лимонного соку і половину ложечки меду.

Радимо вам готувати і починати пити імбирний чай маленькими порціями (від 50 мл), поступово збільшуючи дозу і спостерігаючи, як ваш організм реагує на таке схуднення. Ви не повинні відзначати у своєму самопочутті ніяких негативних наслідків, на зразок хворобливих або неприємних відчуттів.

Відгуки
Відгуки
Ваша оцінка