Рецепт: Вареники з капустою

  • Вареники з капустою
    Рецепт: Вареники з капустою
  • 1 год 20 хв.
  • Страва на 2
  • Середній
Вареники з капустою навіть у пісному варіанті виходять ситними, смачними, з м’якою начинкою та тонким ніжним тістом.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |
  • Смажити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Вареники з капустою

Опис рецепту
  • Головний секрет смачних вареників із будь-якою начинкою – тісто. Важливо зробити його м’яким і, якщо можливо, максимально тонким. Якщо додати в тісто надто багато борошна, це одразу буде відчуватися. Такі вареники ледве прожовуються. Тісто готують на воді, кефірі, молоці, кисляку, рідкій сметані. Його вимішують як мінімум 10 хвилин для еластичності.
  • Існує багато страв із тіста, схожих на вареники. Проте у них є декілька особливостей: напівкругла чи трикутна форма, начинка проходить теплову обробку чи може споживатися без неї, розмір досить великий порівняно з пельменями. До речі, через розмір ці вироби часто називають «вареними пирогами».
  • Квашену капусту для начинки потрібно спочатку проварити до розм’якшення, приблизно 20-30 хвилин. Потім промити її та протушкувати. Квашену капусту можна змішати навпіл зі свіжою, нашаткованою великими шматками. Проста начинка – звичайна капуста, обсмажена з цибулею. Можна її урізноманітнити, додавши томатну пасту, сметану, фарш, гриби, варені яйця.
  • Вибирайте тонке листя білоголової капусти. Потовщення краще зрізати, оскільки вони вимагають тривалішої теплової обробки. Тверду капусту перед обсмажуванням потрібно відварювати 15-20 хвилин.
  • Щоб готові вареники не злипалися на друшляку, потрібно їх змащувати маслом або швидко перекладати на тарілку гарячими. Якщо ж вареники прилипли до друшляка застиглими, потримайте його декілька хвилин над окропом. Гарячий пар допоможе виправити ситуацію.
  • Вареники дуже смачні з маслом, сметаною, жиром зі шкварок, а в пісному варіанті – рослинною олією.
  • Для тривалого зберігання не відварені вареники потрібно викласти на присипану тонким шаром борошна дошку, герметично загорнути в пакет та поставити в морозильну камеру. Закидайте їх в окріп, не розморожуючи, і варіть 2-3 хвилини після спливання на поверхню. Викладати вироби для заморожування краще на дерев’яну дошку чи пергаментний папір.
  • На пару (в пароварці, на ситі, щільній тканині) вареники потрібно готувати 5-7 хвилин.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для вареників вам знадобиться борошно, вода, соняшникова олія, капуста білоголова (пекінська погано підходить через те, що швидко розм’якає), цибуля, томатна паста, сіль, перець та цукор.

2

Перемішайте борошно та половину чайної ложки солі. Воду доведіть до кипіння та влийте до борошна, туди ж додайте і рослинну олію. Спочатку вийде грудкувата маса.

3

Вимісіть м’яке тісто, що не пристає до рук. Дайте йому постояти при кімнатній температурі, поки буде готуватися начинка. Для звичайного тіста також використовують яйце, а вода може бути замінена молоком.

4

Цибулю подрібніть кубиками. Обсмажуйте її доти, поки вона не стане напівпрозорою.

5

Капусту дрібно нашаткуйте. Чим дрібнішими будуть шматочки, тим швидше вони розм’якнуть. Обсмажуйте її 5 хвилин при середньому нагріванні. Влийте 100 мл води, зменшіть нагрівання. Тушкуйте капусту до розм’якшення. На це піде приблизно 20 хвилин. Якщо вся вода википить, підливайте її невеликими порціями.

6

Коли капуста стане м’якою, викладіть томатну пасту. Додайте 0,5 ч. л. солі, чайну ложку цукру та чорний мелений перець. Перемішайте та протушкуйте ще 5-10 хвилин. Готова начинка повинна бути м’якою та щільною, та з неї не має стікати рідина. Якщо в капусті ще залишилася вода, прогрійте начинку на слабкому вогні без кришки ще декілька хвилин.

7

Розкачайте тісто на поверхні, присипаній борошном. Товщина листа повинна бути не більше 1 мм. Виріжте склянкою чи чашкою кружечки. Ще один варіант – сформувати з тіста ковбаску, розділити її на невеликі шматочки, а потім розкачати їх. Намагайтеся вирізати заготовки так, щоб обрізків залишалося якомога менше. При кожному розкачуванні стіл потрібно потроху посипати борошном, і тісто буде постійно вбирати його, стаючи твердішим. Чим менше разів ви розкачуєте лист, тим м’якшими виходять вареники.

8

Викладіть на середину кожного кружечка капустяну начинку. Її має бути достатньо багато, але не настільки, щоб потрапляти на краї. Якщо жир потрапляє на тісто, воно буде погано защипуватися.

9

Згорніть вареники, як показано на фото. Щільно защипніть краї. Можна зробити це пальцями чи виделкою, як у цьому рецепті. Пройдіться виделкою спочатку з одного, а потім з іншого боку. Згортайте вареники так, щоб не залишати всередині з начинкою повітря. Складаючи сирі вареники один на одного перед варінням, обов’язково злегка присипайте їх борошном, щоб уникнути склеювання.

10

Покладіть вареники в окріп. Проваріть 2-3 хвилини після їхнього спливання на поверхню. Одразу після викладання в каструлю злегка помішуйте вироби, інакше вони можуть прилипнути до дна та стінок посуду. Доведені до повної готовності вареники перекладіть на друшляк для стікання води. Після цього подавайте їх зі шкварками з сала, смальцем, сметаною чи іншими добавками на свій смак.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка