Рецепт: Гарбузова каша, запечена в горщичку

  • Гарбузова каша, запечена в горщичку
    Рецепт: Гарбузова каша, запечена в горщичку
  • 1 год 20 хв.
  • Страва на 2
  • Середній
Солодка гарбузова каша – джерело вітамінів та найсмачніша страва для дітей і для дорослих. Обов’язково спробуйте приготувати її з рисом чи пшоном, і ви точно будете задоволені.

Особливості:
  • Варити |
  • Запікати |
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Гарбузова каша, запечена в горщичку

Опис рецепту
  • Гарбузову кашу готують найчастіше з пшоном чи з рисом. Пшоно потрібно залити водою, швидко довести до кипіння та промити. Рис промивають декілька разів у холодній воді. Після цього крупу змішують із гарбузом та запікають у горщичку.
  • Варити гарбузову кашу можна на воді чи на молоці. Різниці в технології приготування немає жодної, все залежить від вашого смаку. Для дітей бажано готувати кашу саме на молоці.
  • Крім родзинок, додати в кашу можна також різні сухофрукти (чорнослив, курагу тощо), нарізані невеликими шматочками, корицю, ваніль, мед, цедру цитрусових. Каша може бути і соленою, тоді до неї додають трави, сіль, спеції. Щоправда, здебільшого страву роблять саме солодкою. Для підвищення калорійності кашу можна готувати з обсмаженим гарбузовим насінням.
  • Ваша каша виходить недостатньо солодкою та без смаку або ж розвалюється в пюре? Не поспішайте засипати її морем цукру чи додавати манку. Найімовірніше, справа в неправильному виборі гарбуза. Кормові сорти великі, круглі. Але у них товста шкірка та тверда прісна м’якоть із низьким вмістом цукру. Смачна каша з такого гарбуза не вийде. Великоплідні сорти містять багато цукру, але і вологи у м’якоті багато. При тепловій обробці вода буде виділятися, і каша стане надто рідкою. Колючки на плодоніжці – ознака твердошкірих сортів гарбуза. Знімати з такого плода шкірку досить клопітно, та і цукру в ньому не надто багато. Ідеальний варіант для каші – мускатні сорти. Вони в міру солодкі, гарно розварюються, але не перетворюються на макуху.
  • Горщичок із кашею потрібно ставити тільки в холодну духовку для поступового розігрівання. Кераміка дуже не любить різких перепадів температури. Холодний горщик у гарячій духовці може просто розтріскатися. Спочатку дрібні тріщинки можуть бути непомітними, проте з часом вони розширюються, в них застрягають часточки їжі.
  • Як і сам гарбуз, каша з нього має цілий список корисних якостей. Із рисом вона містить мінімум калорій та добре підходить для харчування під час дієти. Із пшоном вона трохи калорійніша, але також сприяє зменшенню ваги. А ще страва буде корисною для травлення, очищення шлунка та кишечника, обмінних процесів. При виразковій хворобі, гастриті від гарбузової каші краще утриматися. Не можна їсти її і діабетикам через велику кількість цукру.
  • Розігрівати застиглу кашу найкраще в тому ж горщичку, в якому вона і готувалася. Так у страві збережеться більше користі.
  • Для дітей гарбузову кашу можна давати, починаючи з 7-місячного віку. Але при цьому каша повинна мати консистенцію пюре.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування каши в горщичку вам знадобиться гарбуз, рис, родзинки, вершкове масло, цукор та дрібка солі. Це лише один із варіантів рецепта, про інші ви можете прочитати вище.

2

Із гарбуза зріжте тверду шкірку. Заберіть усю волокнисту м’якоть та насіння. Частину гарбуза, що залишилася, промийте, обсушіть та наріжте кубиками завтовшки приблизно 1 см. Великі шматки гарбуза зручніше нарізати на дрібні, а уже потім очищати. Форма шматочків значення не має, кубики не обов’язково повинні бути ідеально рівними. У горщичку гарбуз все равно розвариться. Дрібна нарізка необхідна, щоб він швидше став м’яким.

3

Залийте нарізаний гарбуз водою (молоком). Варіть до напівготовності, при цьому вміст каструлі повинен ледь-ледь кипіти. Спробуйте шматочок гарбуза. Якщо він уже стає м’яким, а всередині зберігає твердість, відкиньте гарбуз на друшляк. Почекайте декілька хвилин, поки вода стіче.

4

Підготуйте рис. Залийте крупу холодною водою, помішайте. Вода стане мутною. Злийте її та повторіть так ще двічі-тричі. Вода вимиває з крупи дрібний пил, який при нагріванні стає скріплювальним матеріалом. У каші рис, що злипнувся, не потрібен. Викладіть рис до гарбуза. Додайте до них промиті родзинки (заздалегідь розпарювати його не потрібно), цукор, дрібку солі. Усе перемішайте.

5

Підготовлену гарбузову масу викладіть у горщички. Підлийте води на 1 см над поверхнею. Зробіть виделкою декілька отворів у каші, щоб вода краще проникала в неї.

6

Покладіть у кожен горщичок шматок вершкового масла. Вегетаріанці замість вершкового масла можуть влити трохи рослинної олії. Можна не додавати масло взагалі, а при поданні заправити кашу вершками, сметаною, медом, посипати подрібненими горіхами.

7

Закрийте горщички кришками. Поставте в холодну духовку та установіть нагрівання на 180 градусів. Запікайте кашу 35-40 хвилин. Готовність каші визначається за готовністю рису. Якщо він м’який, значить, каша уже готова. Час варіння гарбуза залежить від його сорту та віку, але півгодини цілком достатньо.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка