Рецепт: Сирний суп

  • Сирний суп
    Рецепт: Сирний суп
  • 1 год 25 хв.
  • Страва на 4
  • Середній
Сирний суп – загальна назва для перших страв, для яких основним чи додатковим інгредієнтом є сир (твердий, плавлений тощо).

Особливості:
  • Нарізати |
  • Смажити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Сирний суп

Опис рецепту
  • Відзначено, що сирні супи при повторному розігріванні стають тільки смачнішими. Тому можете готувати цю першу страву великою порцією на декілька днів та розігрівати при потребі.
  • Для приготування супу використовуються різні види сирів. Переважно це плавлені сирки, які добре розчиняються в гарячій воді. Також використовується чеддер, сири зі шляхетною блакитною пліснявою, жирний домашній сир, моцарела, пармезан та інші сорти. Головне правило – сир повинен бути достатньо жирним. Тому дешеві плавлені сирки, так звані сирні продукти з рослинної сировини для супу не підійдуть. Уважно читайте склад продукту, який купуєте. Якщо він якісний, у ньому не буде жодних рослинних жирів. Небажано використовувати і плавлені сирки з різноманітними смаковими добавками, ароматизаторами. Якщо вам у супі потрібен смак бекону, додайте туди бекон, а не хімічний ароматизатор.
  • Сирні супи є частиною традиційних кухонь у багатьох країнах. Їх готують у Німеччині, Швейцарії, Тибеті, Мексиці, Колумбії, Сполучених Штатах та ряді інших країн. Так, у Мексиці рецепт такого супу був вперше опублікований у куховарській книзі 1893 року. У Центральній Швейцарії дуже поширена страва під назвою kassuppe.
  • Для вираженішого вершкового смаку в суп можуть бути додані вершки, масло, молоко. Для дієтичного харчування використовуються знежирені продукти. Рідка основа - це проста вода, бульйони (курячий, м’ясний, овочевий, грибний), пиво.
  • Часто в суп із сиром при поданні кладуть декілька грінок із білого хліба, батона чи багета. Замість нього можна всипати сухарики. Готують цю страву і на зразок французького цибулевого супу. У тарілку викладають шматочки хліба, посипаного натертим сиром, а потім ставлять тарілку в духовку на 10-15 хвилин.
  • Один із найпопулярніших рецептів – сирний суп із грибами. Для нього використовуються практично будь-які їстівні гриби: шампіньйони, білі, лисички, підосичники тощо. Гриби нарізають, обсмажують, а потім додають у суп уже наприкінці приготування, але перед сиром.
  • Сирний суп готується практично з будь-якими додатковими інгредієнтами. До нього додають овочі (цибулю, моркву, броколі, картоплю, селеру), ковбасні вироби, копченю, м’ясо, птицю, морепродукти, зелений горошок тощо. Добавки можуть бути найрізноманітнішими. При їхньому виборі необхідно враховувати, що сир сам собою доволі калорійний, тому жирне м’ясо, птиця, копченя з ним можуть поєднуватися тільки в помірних кількостях. Підбираючи рецепт, орієнтуйтеся і на час року. Влітку краще приготувати легкий супчик з овочами чи морепродуктами, а взимку цілком доречною буде і копченя.
  • Сир завжди додають у суп тільки після того, як всі інші інгредієнти уже зварилися чи майже готові. Плавиться він швидко, а кипіти йому небажано. При кипінні жир збирається в крапельки та прагне піднятися на поверхню. Це робить консистенцію неоднорідною.
  • Якщо суп рідкий, загустіть його борошном. На дволітрову каструлю вистачить столової ложки борошна. Його потрібно обсмажити на вершковому маслі 1-2 хвилини, розвести гарячою водою чи бульйоном та ввести в суп.
  • Сирний суп – це не тільки смачно, але й дуже корисно. У цій страві містяться вітаміни A, D, E, кальцій та інші мінерали. А ще в плавлених сирах зовсім небагато шкідливого холестерину, що також досить важливо для вашого здоров’я.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування супу знадобиться плавлений сир, курка, картопля, цибуля, морква, декілька шматочків батона для грінок, зелень, олія, сіль та перець.

2

Курку вимийте, залийте водою та злийте її після першого закипання. Тепер промийте птицю та влийте до неї півтори літри свіжої холодної води. Варіть після закипання 40 хвилин.

3

Очистіть відварену птицю від шкіри та кісток, а м’ясо подрібніть. Якщо бульйон вийшов мутним, можете його процідити, але це не обов’язково. У готовій страві прозорість бульйону значення не має.

4

Цибулю наріжте напівкільцями.

5

Моркву наріжте напівкружальцями.

6

Наріжте кубиками картоплю.

7

Викладіть картоплю в бульйон та варіть при слабкому кипінні.

8

Коли картопля буде наполовину готовою, додайте куряче м’ясо, цибулю і моркву. Продовжуйте варити до готовності всіх овочів.

9

Тим часом сир дрібно натріть або наріжте ножем. Чим менші шматочки, тим швидше вони будуть розчинятися.

10

Викладайте сир невеликими порціями в суп. Перемішуйте кожну порцію, щоб сир розчинився.

11

Після цього висипте подрібнену зелень, сіль та перець. Коли суп настоїться під кришкою 10-15 хвилин, можете його подавати.

12

Батон обсмажте на олії або вершковому маслі до зарум’янювання. При поданні покладіть цей батон у тарілку та залийте супом.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка