Рецепт: Сирники з домашнього сиру

  • Сирники з домашнього сиру
    Рецепт: Сирники з домашнього сиру
  • 45 хв.
  • Страва на 3
  • Середній
Сирники – мабуть, найкраще, що можна приготувати з домашнього сиру.

Особливості:
  • Смажити |
  • Збивати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Сирники з домашнього сиру

Опис рецепту
Для них потрібно лише декілька інгредієнтів і приблизно 40 хвилин. Після цього у вас на столі будуть чудові солодкі смаколики.
  • Здебільшого сирники саме смажать на сковорідці, хоча інколи їх і запікають у духовці. Вважається, що другий варіант корисніший завдяки меншій кількості жиру. Щоб приготувати сирники таким чином, їх запікають при 180 градусах приблизно півгодини. Вироби готові, коли стають золотистими.
  • Замість борошна можна використовувати манку. Сиркову масу потрібно залишити приблизно на півгодини, щоб манка розбухла, а потім формувати з неї вироби.
  • Щоб сирники стали пишними, з ніжною консистенцією, сир обов’язково перетирають через сито. Інколи використовують соду чи розпушувач, але якщо сир якісно протертий, у цих компонентах немає потреби.
  • Усі інгредієнти перед приготуванням потрібно дістати з холодильника і залишити прогрітися при кімнатній температурі на півгодини.
  • Якщо сир вологуватий, його потрібно якомога ретельніше віджати. Чим якісніше це зроблено, тим менше потрібно буде використати борошна. А якщо борошна поклали надто багато, сирники стають «забитими», зі щільною консистенцією і несмачними. До речі, можете спробувати приготувати сирники зовсім без борошна, тільки запанірувати в ньому вироби перед смаженням. Але для цього домашній сир повинен бути сухим, інакше маса з нього вийде рідкуватою.
  • При виборі сиру стежте за тим, щоб у нього не було синюватого відтінку, надто кислого запаху. Це ознаки неякісного продукту, і добрі сирники з нього не вийдуть.
  • Сирники без добавок чи з родзинками (як в описаному нижче рецепті) найпопулярніші. Проте готувати їх можна також із горіхами, курагою, чорносливом, яблуками (взимку використовуються обсушені шматочки мочених), грушами. Існують навіть солоні варіанти з кропом, петрушкою, зеленою цибулею. Для ароматизації додають цедру лимона чи апельсина, сік цитрусових, мускатний горіх, кардамон, корицю. Також можна скористатися натуральними есенціями. Їх ви знайдете в будь-якому великому супермаркеті, у відділі товарів для випічки.
  • Сирники подаються з різноманітними солодкими добавками. Це може бути варення, згущене молоко, сметана, джем, пюре зі свіжих ягід із цукром. Несолодкі сирники подаються з кетчупом, майонезом, сметанно-часниковим та іншими соусами.
  • Щоб приготувати сирник із начинкою, сформуйте коржик, як описано нижче, всередину покладіть начинку (наприклад, шматочок банана), загорніть краї та смажте як зазвичай.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування сирників вам знадобиться домашній сир середньої жирності (не сухий, але і не надто вологий), яйце, борошно, цукор, родзинки, вершкове масло чи олія.

2

Домашній сир перетріть через сито. Грудочки розіб’ються, сир насититься повітрям, вироби з нього вийдуть легкими та пишними. Можна також розкришити домашній сир за допомогою блендера чи міксера з насадкою-вінчиком.

3

Родзинки зробіть м’якшими, заливши окропом на 10 хвилин. Потім обсушіть їх.

4

Яйце збийте з цукром, щоб він розчинився. Збивайте виделкою чи вінчиком (якщо готуєте великі порції, краще скористатися блендером) до появи пінки. Це також позитивно впливає на консистенцію готових виробів.

5

Змішайте яйце, цукор і домашній сир.

6

Родзинки додайте до яєчно-сирної маси, перемішайте.

7

Додайте борошно, можна з ваніліном (на кінчику ножа) чи корицею.

8

Усе перемішайте ще раз. У вас вийде липкувата пластична маса. Стежте, щоб родзинки були розподілені рівномірно.

9

Відщипуйте сиркову масу і формуйте кульки діаметром 4-5 см. Щоб до рук нічого не прилипло, змочуйте їх олією чи просто холодною водою. Я віддаю перевагу холодній воді, так руки простіше мити.

10

Кожну кульку приплюсніть, щоб вийшов круглий коржик завтовшки приблизно 1 см. Робити сирники товщиною більше ніж 1,5 см не варто, інакше вони будуть погано просмажуватися.

11

Цей коржик обкачайте в борошні з усіх боків. Таке панірування набагато спрощує процес смаження сирників. Вони вкриваються рум’яною скоринкою і не пригоряють.

12

Розігрійте олію чи вершкове масло та обсмажте сирники упродовж декількох хвилин, щоб вони підрум’янилися. Я використовую для обсмажування олію, а потім тушкую сирники з вершковим маслом. Так вони стають смачними, ніжними, а олія заощаджується.

13

Переверніть сирники та обсмажте так само з іншого боку. Перевертати найкраще тонкою широкою лопаткою, щоб вироби не порвалися.

14

Тепер складіть усі сирники в сковорідку. Якщо потрібно, змастіть її ще невеликою кількістю олії. Накрийте сковорідку кришкою, поставте на слабкий вогонь. Протушкуйте сирники таким чином 15 хвилин. За цей час вони цілком стануть готовими і дуже ніжними. Якщо сирники здаються вам надто жирними, викладіть їх на паперовий рушничок та заберіть зайвий жир.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка