Рецепт: Свиняча рулька

  • Свиняча рулька
    Рецепт: Свиняча рулька
  • 5 год 10 хв.
  • Страва на 2
  • Середній
Любителі м'ясної кухні просто обожнюють рульку - м'ясну частину свинячої ноги на кістки. Ось де справді є можливість розгулятися кулінарній фантазії!

Особливості:
  • Варити |
  • Запікати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Свиняча рулька

Опис рецепту
  • Найсмачніша рулька виходить з гомілки, на якій мало сала і багато м'яса. Також, при покупці намагайтеся вибирати шматки з непошкодженою шкіркою, без плям і синців, неприємного запаху. Рулька з задньої ноги більш м'ясиста і краще підходить для приготування в духовці.
  • Якщо ви використовуєте при варінні багато подрібнених спецій, краще складіть їх в тканинний мішечок і занурте в воду, а після кінця варіння просто дістаньте цей мішечок і викиньте.
  • До рульки подають тертий хрін, гірчицю, кетчуп та інші соуси (в основному гострі). Серед гарнірів також існує велика різноманітність. Німці і поляки люблять їсти рульку з квашеною або тушкованою капустою. У Литві традиційним гарніром є боби. Чехи вважають за краще кнедлики. А ще дуже смачною виходить ця страва з картоплею в різних видах (запеченою, відварною, пюре), свіжими або консервованими овочами, морквою по-корейськи, вареною кукурудзою, зеленим горошком, кислими ягодами. Одним словом, експериментуйте!
  • У чеській кухні рулька займає почесне місце серед національних страв. Головна особливість чеського рецепта - пиво. Рульку чистять, повністю заливають темним пивом і доводять до кипіння. Потім додають очищену цибулю, моркву, зубчики часнику. Все разом варять 2 години. Відварену рульку обмазують соусом з меду, гірчиці та кількох ложок пивного бульйону. Потім рульку запікають при температурі 200 градусів, протягом 1 години. На гарнір подають кнедлики, смажену цибулю, квашену капусту і т.д.
  • Говорячи про традиційні рецепти, варто згадати і німецький айсбайн. Для нього рульку спочатку замочують на 1-2 доби в холодній воді (кожні 6 годин її потрібно міняти). Потім заливають розсолом (на 2 л води приблизно 2 ч. л. солі і 0,5 ч. л. цукру) і ставлять в холодильник ще на 12 годин. Далі рульку варять в розсолі, пиві, воді зі спеціями, і запікають. На гарнір подають капусту, соус з ягід ялівцю, картопля.
  • За старовинним англійським рецептом копчену рульку заливають 300 мл сидру і запікають 2 години при температурі 200 градусів. Потім роблять неглибокі надрізи, натирають гірчицею зі спеціями, запікають ще 30-40 хвилин при такій же температурі.
  • Як бачите, є багато варіантів приготування рульки. Її можна відварити в звичайній воді або пиві, з додаванням набору спецій або червоного вина. Також, можна попередньо замаринувати, тим самим надаючи смаку м'яса нові нотки. Рульку подають з різними соусами, різними гарнірами, тим самим створюючи цілий набір рецептів. Додайте до них і свою ідею.
  • А ще з рульки можна зробити рулет. Для цього гомілку спочатку відварюють 3-4 години і охолоджують. Потім її акуратно розрізають і дістають кістки. М'якоть розпластують, надрізають товсті частини. Середину заповнюють начинкою (цибуля, гриби, морква, вершкове масло і т.д.). Далі рулет загортають, закривають фольгою і обмотують декількома шарами марлі. Після цього потрібно поставити рулет під вантаж на 6-7 годин. Також можна заповнити начинкою сиру рульку і потім варити (запікати).

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування рульки вам знадобиться свиняча гомілка, цибуля, морква, мед, гірчиця, часник, лавровий лист, перець чорний горошок і сіль.

2

Спочатку гомілку потрібно ретельно почистити. Для цього необхідно обпалити щетину над газовим пальником. Потім зіскобліть шкіру ножем і промийте її. Залийте її водою і доведіть до кипіння. Поскобліть і промийте ще раз. Як бачите, процес займає трохи часу, але це необхідно. Так ви можете бути впевнені, що вся щетина і бруд видалені.

3

Чисту гомілку залийте свіжою водою. Доведіть на сильному вогні до кипіння. Зменшіть вогонь так, щоб вода слабо кипіла. Варіть 1,5 години. Знімайте всю піну, яка буде з'являтися на поверхні.

4

Покладіть в каструлю цілу очищені цибулю і моркву, перець горошком. Продовжуйте варити протягом однієї години, при кипінні. За 10-15 хвилин до кінця приготування покладіть лавровий лист.

5

Злийте воду. Гомілку обсушіть. Бажано промокнути її паперовим рушником, щоб ввібрати всю зайву вологу. Зробіть надрізи і вставте в них зубчики часнику. Якщо зубчики великі, розріжте їх уздовж і навпіл. Маленькі можна залишити цілими.

6

мішайте мед, гірчицю, 0,5 ч. л. солі. Зцукрований мед потрібно попередньо розтопити і дати йому трохи охолонути. Додайте 1-2 столові ложки води і перемішайте. У вас повинен вийде рідкий маринад.

7

Цим маринадом змастіть рульку з усіх сторін.

8

Перекладіть рульку на фольгу і щільно загорніть її. Зверху накладіть ще один шар фольги на той випадок, якщо перший порветься.
Запікайте рульку протягом 50 хвилин. Виставте температуру на 200 градусів. Потім розгорніть фольгу і продовжуйте запікати при такій же температурі ще 10-15 хвилин. Без фольги рулька покриється красивою рум'яною скоринкою.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка