Рецепт: Суп зі шпинатом

  • Суп зі шпинатом
    Рецепт: Суп зі шпинатом
  • 1 год 50 хв.
  • Страва на 4
  • Середній
Суп зі шпинатом – це ніжна, щадна для шлунка страва з м’яким смаком. Готувати її можна як із м’ясом, так і в пісному варіанті.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Суп зі шпинатом

Опис рецепту
  • Варити свіжий шпинат потрібно 3-5 хвилин, заморожений - 5-7 хвилин. Його завжди додають у суп наприкінці приготування, як щавель.
  • При виборі свіжого шпинату звертайте увагу насамперед на молоде листя. Чим воно старіше, тим сильніше гірчить і тим більше міститься в ньому щавлевої кислоти. Листя повинне бути яскраво-зеленого кольору, без пошкоджень.
  • Перед приготуванням зріжте зі шпинату стебла. Листя ретельно вимийте під струменем холодної води, можна декілька разів. Мити шпинат потрібно безпосередньо перед приготуванням, інакше він починає швидко темніти. Особливо ретельно рекомендується мити свіжий шпинат, куплений у магазині. При вирощуванні в промислових масштабах його обприскують пестицидами.
  • У цьому рецепті описано приготування супу-пюре зі шпинатом. Така перша страва дуже корисна для шлунка. Вона добре засвоюється, не потребує пережовування. Із цього овочу найчастіше готують саме супи-пюре.
  • Супи зі шпинатом не тільки смачні, але й дуже корисні. Цей овоч – один із рекордсменів за вмістом кальцію, заліза, вітамінів, антиоксидантів.
  • Шпинат містить багато оксалатів, протипоказаних при жовчнокам’яній хворобі. Це потрібно враховувати, якщо ви збираєтеся готувати суп, але маєте це захворювання. Є припущення, що при додаванні молока чи вершків частина цих речовин руйнується, проте підтверджень такій гіпотезі немає.
  • При варінні у великій кількості води шпинат втрачає значну частину вітаміну С. Щоб зберегти його, додайте в суп столову ложку лимонного соку. Це допоможе підвищити кількість аскорбінової кислоти.
  • Навіть у свіжому вигляді шпинат зберігається не довше 8 днів, після чого з нього зникає більша частина корисних речовин і овоч перетворюється на звичайне листя. Тому готуйте супи невеликими порціями, щоб з’їсти їх за 1 день.
  • Якщо ви хочете отримати максимальну кількість корисних речовин, частину шпинату залиште свіжим та додавайте в суп при поданні подрібненим. Проте їсти шпинат свіжим варто, якщо ви впевнені в його якості. Наприклад, у США офиційно визнали, що цей зелений овоч обробляється великою кількістю пестицидів і може бути небезпечним для здоров’я при недостатньо якісній обробці. Пам’ятайте, що найкращий шпинат — той, який вирощений власноруч чи придбаний на ринку у добросовісного фермера.
  • Шанувальникам кислого смаку можна приготувати суп із пюре з помідорів чи з томатною пастою.
  • Звичайний (не пюре) суп зі шпинатом часто подається з половинкою вареного яйця та ложкою сметани в тарілці. Таке ж подання і в щавлевого супу.
  • У пісні дні готувати суп можна тільки з овочами і з грибами. Використовуйте картоплю, моркву, цибулю, шампіньйони, помідори, солодкий перець. Сам собою шпинат має прісний смак. Щоб урізноманітнити його, використовуйте товчений часник, сушені трави, чорний перець горошком.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування супу знадобиться свіжий чи заморожений шпинат, свинина, морква, цибуля, солодкий перець, молоко чи вершки, борошно, вершкове масло, рослинна олія, чорний мелений перець та сіль. Із вказаної кількості інгредієнтів виходить дволітрова каструля супу.

2

М’ясо вимийте, залийте 1,7 л води та варіть 1 годину після закипання. Знімайте піну з поверхні. Готовий бульйон бажано процідити, оскільки на дно осідають пластівці жиру.

3

Цибулю наріжте кубиком. Обсмажте на рослинній олії до напівпрозорого, «перлинного» кольору. Форма шматочків овочів великого значення не має. Усе одно вони будуть доводитися до стану пюре. Головне, щоб нарізка була достатньо дрібною для швидкого обсмаження і розм’якшення.

4

Додайте моркву, натерту на великій тертці. Обсмажуйте 2-3 хвилини.

5

Викладіть нарізаний кубиками солодкий перець. Обсмажуйте 5 хвилин. Із перцю потрібно вирізати перетинки та насіннєву коробочку, промити, а потім нарізати.

6

Готове м’ясо дістаньте з бульйону, остудіть та подрібніть. Додайте до овочів та обсмажуйте ще 7-8 хвилин.

7

Шпинат вимийте та наріжте соломкою завтовшки 1 см. Підлийте в сковорідку трохи води і викладіть шпинат. Доведіть до кипіння та одразу ж зніміть із вогню.

8

Зробіть із вмісту сковорідки пюре в блендері.

9

Розігрійте в сковорідці вершкове масло. Обсмажте на ньому борошно 1-2 хвилини.

10

Влийте трохи гарячого бульйону та розмішайте борошно, щоб не було грудочок. Сковорідку при цьому тримайте на слабкому вогні. Така борошняна суміш необхідна, щоб зробити суп-пюре густішим та рівномірно розподілити тверді інгредієнти в рідині.

11

Викладіть у бульйон пюре з м’ясом та розведене борошно. Варіть після закипання 5 хвилин.

12

Влийте молоко чи вершки, доведіть до кипіння.

13

Всипте сіль, перець. Перемішайте та зніміть із вогню.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка